En 1399/10/30

برگزاری جشن بزرگ میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و هفته زن در سالن خواجه نصیر دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان

جشن بزرگ میلاد کوثر با همکاری کمیسیون امور بانوان فرمانداری، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری، دانشگاه آزاد اسلامی، اداره کار،رفاه و تعاون اجتماعی، بهزیستی، اتاق اصناف، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مرکز توانبخشی موج شادی در روز دوشنبه 23 اسفند در سالن حزین دانشگاه آزاد اسلامی لاهیجان با حضور مردم شهرستان، جمعی از مسئولین از جمله خانم دکتر فاطمه رفیعی مدیرکل اموربانوان استانداری گیلان در سالن حزین دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

در ابتدا نمایش آیینی « تمنای باران» به نویسندگی محمد علی صادق حسنی و کارگردانی آرزو علی پور از هنرمندان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان برای حضار اجرا شد. سپس جمعی از  بانوان هنرمند قطعات موسیقی را به صورت کر اجرا کردند، که مورد توجه حضار قرار گرفت.

از دیگر بخشهای این برنامه برگزاری کارگاه آموزشی ویژه بانوان، همایش سپاسگزاری از زنان برجسته شهرستان،  تجلیل از برگزیدگان مسابقه نامه ای به مادرم، تجلیل از برگزیدگان مسابقه عکاسی با موبایل با موضوع مادران سرزمین من، تقدیر از بانوان برگزیده کارمند و مشاوران برتر دستگاههای اجرایی شهرستان لاهیجان بود.

خانم سمانه حسینی مشاور امور بانوان فرمانداری لاهیجان با اشاره به خصوصیات اسوه اخلاق و الگوی بانوان، حضرت فاطمه (س)، اظهار کرد: «بهترین تعابیری و خصوصیات حضرت فاطمه (س) را در کتاب فاطمه فاطمه است، دکتر شریعتی میتوان یافت».

مشاور امور بانوان فرمانداری لاهیجان افزود: «جامعه و شهرستان ما نیاز به شادی و همدلی دارد و ما در سدد ایجاد چنین فضایی برای جامعه و شهرستان خود هستیم، هدف ایجاد محیط شاد برای همگان اللخصوص بانوان است».

خانم سهیلا مجیدی از اساتید برجسته ی دانشگاهی نیز در این همایش اظهار داشت: «شکل گیری شخصیت انسان در شش سال اول زندگی می باشد و مثبت نگری و داشتن روحیه خوب و درست در روابط خانواده موثر می باشد و اثر آن در دوام و استحکام روحیه خانواده است».

photo_2017-03-16_12-09-50.jpg

این استاد دانشگاه در خصوص کلی نگری مردان و جزئی نگری زنان تصریح کرد و گفت: «نیمکره سمت چپ مردان فعال تر از زنان و نیمکره سمت راست زنان فعال تر از مردان است و این امر رفتار های کلی نگری و جزئی نگری آنان را بیان می دارد.»

وی افزود: «ورزش یکی از جدای ناپذیر ترین کارها در زندگی هر فرد می باشد و برای سالم زندگی کردن نباید آن را کنار گذاشت».

مجیدی تصریح کرد:« بهترین تعبیر از شکست ها در زندگی این است که بجای افسردگی از آن درس بگیریم و دایره ی تجارب خود را افزایش دهیم و با خوشحالی و روحیه خوب ادامه دهیم».