En 1400/07/04

  1. پژوهشگران و استادان برتر کشوری
  2. مدیران برتر کشوری
  3. پژوهشگران و استادان برتر استانی
  4. پژوهشگران برتر دانشگاه آزاد اسلامی
  5. افتخارات و اختراعات
  6. مرکز رباتیک
  7. مرکز تحقیقات علوم شیلاتی
  8. باشگاه پژهشگران جوان و نخبگان
  9. برگزاری ششمین کنفرانس بین‌المللی تحلیل پوششی داده‌ها در واحد لاهیجان 1393
  10. برپایی شانزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار سال 1394
  11. شانزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و نوآوری سال 1394
  12. تقدیر از میزبانی رویدادهای ورزشی کشور در واحد لاهیجان 1394
  13. کسب عنوان رئیس باشگاه برگزیده در بین باشگاه‌های سراسر کشور 1394
  14. مفاخر بزرگ گیلانی
  15. تقدیر از جناب پروفسور سهراب کرد رستمی رئیس کارگروه انتخاب پژوهشگر برتر 1394
  16. برگزاری همایش‌های پژوهشی واحد لاهیجان
  17. پژوهشگر برگزیده سازمان بسیج اساتید استان گیلان در سال 94
  18. جایگاه مجله تحقیق در عملیات واحد لاهیجان در ده نشریه برتر در گروه علوم پایه 1394
  19. برگزیده علمی پژوهشی هیات ممیزه دانشگاه آزاد اسلامی 1394
  20. گواهینامه تایید صلاحیت آزمایشگاه همکار 1394
  21. عضویت دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان در شبکه آزمایشگاهی فناوری راهبردی 1395
  22. تقدیر جناب آقای دکتر رهنمای رودپشتی از دکتر کردرستمی و واحد لاهیجان 1394
  23. گواهی‌نامه تایید صلاحیت آزمایشگاه همکار در خصوص کنسروهای غذایی 1395
  24. مجوز فعالیت مرکز رشد واحدهای فناور 1394
  25. موافقت اصولی آزمایشگاه مجاز
  26. تقدیرنامه حضور در نمایشگاه فن بازار استان گیلان سال ۹۵
  27. تقدیر جناب آقای دکتر واشقانی فراهانی از دکتر فلاح چای و همکاران حوزه ساها 1395

الف) پژوهشگران و استادان برتر کشوری


1- آیت ا... زین العابدین قربانی 


 

حضرت آیت الله العظمی حاج شیخ زین العابدین قربانی

( نماینده ولی فقیه دراستان گیلان و امام جمعه شهرستان رشت )

 حضرت آیت الله زین العابدین قربانی ، نماینده مقام معظم رهبری

در استان گیلان و امام جمعه شهرستان رشت :

 فرزند غلامحسن ،در سال 1312در یکی از روستاهای لاهیجان قدیم دیده به جهان گشود. تا سن 14سالگی در کنار کار کشاورزی ،قرآن وفارسی تا کلاس سوم قدیم وکتابهایی مثل : سیدالا نشاء ، جودی وامثال اینها را در مکتب آن زمان آموختند سپس برای تحصیل علوم دینی به لاهیجان عزیمت نمودند ودر مدرسه جامع این شهر به تحصیل پرداختند.

 پس از طی دروس تا سیوطی ومغنی در سال 1328 عازم قم وتحصیلاتش را در محضر اساتید معروف حوزه ادامه دادند.

 

مدارج علمی واساتید:

 معظم له پس از طی تحصیلات سطح وگذشتن از معالم وقوانین ولمعه ، دروس رسایل ومکاسب را از محضر آیت ا..... مشکینی ، منظومه وحکمت در محضر آقا رضا صدر ، برادر امام موسی صدر ودیگر اسلتید حوزه آموختند وجلد اول کفایه را در خدمت آیت ا.. سلطانی وجلد دوم را در خدمت آیت الله مجاهدی تبریزی به پایان رساندند .

 در ادامه تحصیل به درس خارج حضرت آیت ا.... بروجردی (ره) شرفیاب شدند ودر این ایام رساله ای درباره (صلوه احتیاط ) نوشتند وامتحان درس خارج را با نوشتن رساله ای درباره صلوه احتیاط وبانمره عالی قبول شدند .

 دروس فلسفه ، تفسیر وقسمتی از شفاء وچند جلد از کتاب اسفار را در محضر آیت الله علامه طباطبایی در مدرسه حجتیه وسلماسی آموختند وبقیه مجلدات اسفار را در محضر اساتید دیگر خواندند ومدت 8 سال از محضر درس فقه واصول حضرت امام (ره) بهره بردند از اینرو حضرت ایشان از آیت الله بروجردی ، حضرت امام وعلامه طباطبائی بیش از همه تأثیر پذیرفتند.

امور تبلیغی :

 از سال 1336 به موازات تحصیل گه گاهی در جلساتی که بمناسبت هایی در بیت علمای مدارس علمیه ، مراجع ،بزرگان وغیره برگزار میشد بهمراه بزرگانی چون : آیت الله مشکینی آیت الله محمدی گیلانی ودیگران منبر میرفتند.

 حضرت آیت الله قربانی بعدها وعظ وخطابه را در مسجد هدایت تهران ، زمانی که آیت الله طالقانی اقامه نماز می کردند پی ودر سال 1338 در مسجد بالا بازار میانه چال ومسجد آیت الله رضوی کاشان واستان ها وشهرستان های دیگر مثل : مازندران ، گیلان وخوانسار ادامه دادند.

 وعظ وخطابه حضرت آیت الله قربانی گاهی منشاء آثار خیر وزمانی هم باعث گرفتاری های وی می شد وتحت تعقیب (ساواک ) قرار می گرفتند. 

آغاز به کار نوسیندگی :

 از سالهای 1336 در کنار تحصیل ووعظ وخطابه به امر نویسندگی روی آوردند وبا نوشتن مقالاتی در روزنامه ها وموسسات علمی در قم و تهران رسماً پا به عرصه نویسندگی گذاشتند. در تهران به روزنامه های : ندای حق ، وظیفه وغیره مقاله می دادند ودر چند موءسسه علمی قم به عنوان نویسنده آزاد یا عضوهیأت تحریر یه شروع به فعالیت کردند.

  در مجله مکتب اسلام که حضرات آیات عظام مکارم شیرازی ، جعفر سبحانی ، حسین نوری همدانی و چند نفر دیگر عضو هیئت تحریریه بودند جذب این مجله شدند و به عضویت هیئت تحریریه در آمدند و سالها در این مجله قلم زدند که بسیاری از آن مقالات تکمیل شد و به صورت کتاب در آمد که به عنوان نمونه می توان از کتاب ارزشمند اسلام و حقوق بشر نام برد همچنین در آن زمان مکتب اسلام مجله ی دیگری به نام ( مسایل نسل جوان ) منتشر می کرد که حضرت ایشان چند سال سلسله مقالاتی را در این مجله به چاپ رساندند ( موسسه در راه حق) که به آیت الله سید محسن خرازی تعلق داشت یکی دیگر از موسساتی بود که حضرت ایشان به اتفاق چند نفر از آقایان نشریه ای را با همین نام به طور ماهانه منتشر می کردند و یا بعضی از کتابها را در این موسسه ترجمه می کردند همچنین موسسه دیگری نیز به نام ( معارف جعفری ) وجود داشت که مرتب به این موسسه مقاله می دادند .

 حضرت آیت الله قربانی به موازات امر نویسندگی به اتفاق آقایان : شبستری ، حسین حقانی ، علی حجتی کرمانی ، عباسعلی عمید زنجانی و به سرپرستی حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در جلسات هفتگی خودشان پس از تعیین موضوعات مبتلابه جامعه اقدام به تحقیق می کردند و نتیجه تحقیقات را در قالب سلسله کتابهایی تحت عنوان ( از اسلام چه می دانید )به چاپ می رسانند .

 عناوین کتابهای اول و دوم این گروه ( زن و انتخابات ) و ( بلاهای اجتماعی قرن ما) بود که اثر مطلوبی در زمان خود برجای گذاشت اما کتاب سوم گروه به نام ( اصول عقاید شیعه ) با حوادث سال 42 حوزه مواجه شد که به تبع آن بعضی از دوستان وی زندانی و برخی تبعید و گروهی نیز از جمله خود آیت الله قربانی فراری شدند و جمع ایشان متلاشی شد .

 در کتاب (اصول عقاید شیعه ) موضوع مورد تحقیق حضرت ایشان (معاد ) بود که ما حصل این تحقیق به صورت کتابی به نام (بسوی جهان ابدی ) در آمد که بارها چاپ ومنتشر شد.

 حضرت آیت الله قربانی در کنار این همه مشغله گاهی کتابهایی را نیز ترجمه ونتشر می کرد ند که از جمله کتاب (اسلام وصلح جهانی ) است .

 اصل این کتاب به نام ( السلام العالمی والاسلام ) نوشته سید قطب بود که به اتفاق استاد سید هادی خسروشاهی ترجمه شد .

 

تألیفات :

 تحقیقات وتألیفات حضرت ایشان تا کنون بدون وقفه ادامه یافت وهم اکنون 45 اثر از ایشان به چاپ رسید که 5 کتاب معظم له در دانشگاه ها وحوزه های علمیه جزء کتابهای درسی بشمار میرود چندین اثر نیز آماده چاپ دارند ومقدمات چاپ چند اثر دیگر نیز فراهم شده است که ان شاء الله به زودی زیر چاپ خواهد رفت .

 مهمترین اثری که حضرت آیت الله قربانی برای تحقیق و تدوین آن حدود 14 سال زمان صرف کرده اند کتاب (تفسیر جامع آیات الاحکام ) است که در 12 جلد به چاپ رسید و امروزه در (دانشگاه علوم اسلامی قم ) که از کشورهای مختلف دنیا دانشجو دارد جزء کتاب درسی است و در دانشگاههای دیگر هم بعضی از مباحث آن تدریس می شود .

 هنگامی که حضرت آیت الله قربانی نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی بودند ، وهابی های وطنی با انتشار کتاب (بت شکن ) قصد بی اعتبار کردن اصول کافی را داشتند که معظم له در پاسخ به آنان کتاب ( علم حدیث ) را نوشتند که امروزه در حوزه علمیه قم تدریس می شود و در ردیف کتابهای درسی الزهرای قم قرار دارد .

 حضرت ایشان علاقه ی ویژه ای به قرآن و نهج البلاغه دارند به همین دلیل ایامی که در لاهیجان مقیم بودند روزهای دوشنبه برای مسئولان شهرستان کلاس درس نهج البلاغه دایر کردند و طی حدود 1000 جلسه نهج البلاغه را شرح کردند .

 یکی از اثرات ارزشمند این کلاسها کتاب «اخلاق و تعلیم و تربیت اسلامی از نگاه امام علی (ع) »که در واقع شرح نامه 31 نهج البلاغه است به زیور طبع آراسته شد و حدود 500 صفحه دارد.

 این کتاب در مدرسه (حقانی) قم به عنوان محور درس (اخلاق علوی ) تدریس می شود و اخیراً نیز یکی از اساتید زبان انگلیسی دانشگاه با اجازه ناشر ، این کتاب را به زبان انگلیسی ترجمه کرده است و در بعضی از دانشگاهها برای تدریس متون انگلیسی از این کتاب استفاده می کنند .

 معظم له سرانجام به این فکر افتادند که نخستین خطبه نهج البلاغه را که از دیر باز ده ها نفر بر آن شرح نوشته اند و از نظر علمی یکی از مشکل ترین خطبه های نهج البلاغه است شرح نمایند . چون درسش را قبلاً گفته بودند آقازاده فاضل و روحانی ایشان ، دکتر محمد علی قربانی که 18 سال درس خارج می خواند و دکترایش را نیز گرفته اند ، نوارهای مربوطه را پیاده ، فصل بندی و تعیین منابع و تحقیق نمودند و با نام ( جهان بینی امام علی علیه السلام ) به چاپ رسانیدند .

 یکی دیگر از درس های نهج البلاغه ، نامه امام علی (ع) به مالک اشتر است که اخیراً این شرح نیز آماده شد و با نام ( منشور مملکت داری ، در نامه امام علی (ع) به مالک اشتر ) به زیر چاپ خواهد رفت .

 

دلیل تلاش شبانه روزی معظم له در زمینه ترویج قرآن و نهج البلاغه اینست که معتقدند : از آن جایی که بهترین کار برای توجه دادن جامعه به اسلام و انقلاب اسلامی بالا بردن سطح فکر و دانش افراد جامعه است بنابراین باید نسبت به قابل فهم عمومی کردن منابع معرفتی ما که به ترتیب اهمیت : قرآن ، نهج البلاغه ، صحیفه سجادیه ، متون احادیث و ابواب مختلف می باشد ، اقدام نمود .

 حضرت آیت الله قربانی در طی اقامت خود در لاهیجان بموازات کلاس های تفسیر نهج البلاغه درس تفسیر قرآن را نیز در دستور کار خود داشتند و هفته ای یک روز در حسینیه هدایت تفسیر قرآن می گفتند و این مهم را با سوره مبارکه کهف شروع و بسیاری از سوره های قرآن را هم تفسیر کردند و زمانی هم که مکلف به پذیرفتن عنوان نماینده ولی فقیه در گیلان شد و به رشت آمدند ، جلسات تفسیر قرآن را در شب های ماه مبارک ادامه دادند و ماحصل این جلسات هر شب از صدا و سیمای مرکز گیلان ، شبکه باران به مدت نیم ساعت پخش شد .

 البته ایشان تاکنون سوره های : رعد، کهف ، یاسین ، بقره ، لقمان ، و قسمت های مهم سوره (آل عمران ) را تفسیر کرده اند و تعدادی از این تفاسیر آماده چاپ است .

 حضرت آیت الله قربانی به دلیل مشغله فراوان نمی توانند جلسات تفسیر را استمرار ببخشند لذا به تناسب حال و قال و در فرصت های مناسب به این مهم می پردازند .

فعالیت های سیاسی :

 حضرت آیت الله قربانی در سال های 31 و 32 با مرحوم سید مجتبی نواب صفوی ، رهبر فدائیان اسلام که در آن زمان گاهی به مدرسه فیضیه قم می رفتند و با طلاب به گفتگو می نشستند و هراز گاهی نیز در نماز جماعت مرحوم آیت الله اراکی و زنجانی شرکت می کردند ، آشنا شدند و با شنیدن سخنرانی ها و خواندن (کتاب حکومت اسلامی ) ایشان تحت تاثیر قرار گرفتند و در جلسات فدائیان اسلام در قم و تهران شرکت می کردند و به این طریق جذب فدائیان اسلام شدند و فعالیت های سیاسی خود را از این سالها آغاز کردند .

 رابطه ایشان با فدائیان اسلام به حدی بود که مرحوم سید محمد واحدی ، مرد شماره 3 فدائیان اسلام کتاب (سیوطی) را نزد ایشان آموختند و حتی طی سفری به کاشان کردند در باغ (فین) سخنرانی کردند .

 در سال 1334 که این جوانمردان به شهادت رسیدند حضرت آیت الله قربانی محزون و افسرده مدتی در اختفا به سر بردند و به مدت 40 روز به مشهد رفتند که آشنایی معظم له با مقام معظم رهبری در همین ایام اتفاق افتاد .

 حضرت آیت الله قربانی می گویند ( در طول حیات حضرت آیت الله العظمی بروجردی ، امام یک عالم ربانی ، یک فقیه صمدانی و یک استاد بزرگوار حوزه علمیه قم بودند و به احترام آیت الله بروجردی کار سیاسی نمی کردند زیرا ایشان را ولی فقیه و خود را تابع می دانستند وقتی در سال 40 حضرت آیت الله بروجردی ازدنیا رفتند مرجعیت در میان آقایان تقسیم شد و شاه بدون توجه به موقعیت علمی و فقهی علمای قم تلگرافی به نجف کرد که آن مسائل سیاسی پیش آمد ، امام مبارزه سیاسی خود را رسماً آغاز کرد و شاگردان امام نیز چون تحت تاثیر امام بودند پیرو استاد شدند و با وعظ و خطابه در منابر اقدام به روشنگری نمودند .

 حضرت آیت الله قربانی در این زمان علاوه بر روشنگری هراز گاهی مامور رساندن اطلاعیه های امام به شهرستان ها ، از جمله استان گیلان می شدند تا آن اطلاعیه ها به دست آقایان علما ازجمله حضرات آیات : ضیابری ، بحرالعلوم ، لاکانی و دیگران برسد.

 بنابراین جرقه مبارزات انقلابی توسط مرحوم نواب صفوی در حضرت آیت الله قربانی زده شد و در زمان حضرت امام (رضوان الله علیه ) تبلور پیدا کرد .

 معظم له در سال 42 گرفتار ساواک شدند و مورد اذیت و آزار و اهانت بسیار قرار گرفتند و زندانی شدند . بعد از اینکه از زندان ساواک خلاصی پیدا کردند حدود 5 سال ممنوع المنبر و ممنوع الخروج از کشور شدند .

حضرت آیت الله قربانی در موردد این ایام سخت و سیاه می گوید :

 ( دوران بسیار سختی بود . خدارحمت کند مرحوم شهید بهشتی و شهید مطهری و خدا حفظ کند آقای هاشمی رفسنجانی را که در آن دوران سیاه که زندگی مادی ما مختل شده بود ، بنده را مورد عنایت قرار می دادند . )

 در این سالها ایشان به پیشنهاد شهید بزرگوار مطهری به تهران رفتند و در مسجد ابوالفضل واقع در خیابان ستارخان فعلی که در نزدیکی منزل آقایان باهنر و موسوی اردبیلی قرار داشت به اقامه نماز پرداختند ولی همچنان ممنوع المنبر بودند وبه جای ایشان آقایان : ناطق نوری ، مطهری ومعزی به منبر می رفتند .

 چون روزهای پنج شنبه هر هفته در این مسجد جلسه ای با آقایان : مهدوی کنی وهاشمی رفسنجانی پیرامون نهج البلاغه دایر کرده بودند ، ساواک متوجه موضوع شد وهیأت امنا را وادار کرد ت عذر ایشان را بخواهد که معظم له به دوباره به لاهیجان مراجعت کردند.

 حضرت ایشان در سال 50 دوباره گرفتار زندان ساواک شدند ودر زندان تصمیم به ترجمه برخی از مجدات کتاب (الغدیر ) گرفتند وجلد های پنجم، نهم ودهم الغدیر را در زندان ترجمه کردند . چون در انجام این مهم از کمک های بعضی از افسرا ن خودی سود جستند همیشه از آنان به نیکی یاد می کنند.

 این بار آزادی حضرت آیت الله قربانی از زندان مصادف با دوران سخت انقلابیون بود ومعظم له در راستای کمک وهمکاری با انقلابیون همیشه در تهران ، قم ولاهیجان در تردد بودند که الحمدالله تمام آن محرومیتها وشداید وسختی های به صبح پیروزی منتهی شد .

 

فعالیت های بعد از انقلاب :

 حضرت آیت الله قربانی بعد از انقلاب با مسوولیت کمیته شرق گیلان شروع به فعالیت نمود، سپس به سمت قاضی شرع دادگاههای انقلاب اسلامی استان برگزیده وآنگاه به امامت جمعه لاهیجان منسوب شدند. یک دور در سمت نماینده مردم شهرستان آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی انجام وظیفه کردند که در تمام این دوره ریاست کمیسیون ارشاد مجلس رابعهده داشتندودو دوره نیز نمایند مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری هستند که در این مدت به اکثر کشورهای اروپائی و آسیائی و کشور های عربی همانند : آلمان ، انگلستان ، فرانسه ، بلژیک ، روسیه ، نروژ، ژاپن ، هندوستان ، چین ، مالزی، اندونزی ، بنگلادش ، لبنان ، سوریه ، عراق ، عربستان ، آذربایجان ، تاجیکستان ، ترکمنستان و .... جهت ماموریتها ، امور فرهنگی ، بازدید و سرکشی به مجامع دینی ، مسافرت و با اندیشمندان و آزادگان بسیاری ملاقات نمودند واخیرأهم از سوی مقام معظم رهبری مکلف به پذیرفتن نمایندگی معظم له در استان گیلان و امامت جمعه ای شهرستان رشت شدند.

 حضرت آیت الله قربانی در طول سال های بعد از انقلاب در کنار سمت هایش منشأ خدمات رفاهی وآموزشی وفرهنگی بسیاری شدندکه بعنوان نمونه می توان از : تأسیس سرای سالمندان لاهیجان ، احیای موقوفات ، بازسازی وتوسعه مساجد از جمله مسجد جامع لاهیجان ،مدارس علمیه ، بزرگداشت مشاهیر گیلا ن وتأسیس دانشگاه اسلامی در لاهیجان وآستانه اشرفیه وموسسه حکیم فیاض لاهیجی در قالب دبیرستان بدریه ومهیار و تاسیس حوزه علمیه بین المللی امیر المومنین (ع) در رشت واحیای آثارشان و صد ها موسسه خیریه و عام المنفعه را نام برد .

 

حضرت آیت الله قربانی هم اکنون در هفته دوشب درس خارج فقه برای جمعی از روحانیون وفضلاء دارند ویک روز در دانشگاه مقطع کارشناسی ارشد فقه ومبانی حقوق اسلامی و بعهده داشتن راهنمایی و مشاوره بیش از هزار پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا از جمله کارهای علمی معظم له بوده ، همچنین ایشان از هر فراغتی که بدست بیاورند در صدد تکمیل تألیفات نیمه تمام وتهیه و تنظیم مقالات جهت دانشنامه ها ودایره المعارف هایی همانند: دانشنامه امام علی (ع) ، دانشنامه فاطمی (ع) ، دانشنامه قرآن وغیره ، دریغ نمی نما یند.

 

برخی تألیفات‌ حضرت‌ آیت‌ا… قربانی‌

 ۱ ـ بسوی جهان‌ ابدی‌

 ۲ ـ تاریخ‌ فرهنگ‌ و تمدن‌ اسلامی‌

 ۳ ـ اسلام‌ و حقوق‌ بشر

 ۴ ـ علل‌ پیشرفت‌ اسلام‌ و انحطاط‌ مسلمین‌

 ۵ ـ زبربنای‌ صلح‌ جهانی‌

 ۶ ـ جبر و اختیار و ترجمه‌ رساله‌ خلق‌ الاعمال‌ ملاصدرا

 ۷ ـ فلسفه‌ آفرینش انسان‌

 ۸ ـ بزرگترین‌ بیماری‌ قرن‌ بیستم‌

 ۹ ـ بلاهای‌ اجتماعی‌ قرن‌ ما

 ۱۰ ـ نقش‌ سینما در زندگی‌ و تمدن‌ جدید

 ۱۱ ـ اخلاق‌ و تعلیم‌ و تربیت‌ اسلامی‌

 ۱۲ ـ علم‌ حدیث‌

 ۱۳ ـ در سایه‌ قلم‌

 ۱۴ ـ تفسیر جامع‌ آیات‌الاحکام‌ در ۱۲ مجلد چاپ‌ شده‌ است

 ۱۵ ـ ترجمه‌ جلد ۹ و ۱۰ کتاب‌ نفیس‌الغدیر، در زندان‌ شهربانی‌ رشت‌

 ۱۶ ـ اصول‌ دین‌ در پرتو کلام‌ معصومین‌(ع‌)

 ۱۷ ـ حکومت‌ اسلامی‌ و ولایت‌ فقیه‌

 ۱۸ ـ جهان‌بینی‌ امام‌ علی‌(ع‌) در خطبه‌ اول‌ نهج‌البلاغه‌

 ۱۹ – منشور مملکت داری در نامه امام علی به مالک اشتر

 20 - مروری بر گذر عمر

 21- پژوهشی نو در قرآن و علوم قرآنی . در دو جلد

 

تصحیح‌، تعلیق‌ و مقدمه‌ کتابهای‌:

 ۱ ـ گوهر مراد

 ۲ ـ اربعین‌ حدیث‌

 ۳ ـ پیشینه‌ تاریخی‌ و فرهنگی‌ لاهیجان‌ و بزرگان‌ آن‌

 ۴ ـ مناجات‌ شعبانیه‌

 ۵ ـ زیارت‌ امین‌اله‌

 ۶ ـ قرآن‌ و سنن‌ الهی‌

 ۷ ـ یادنامه‌ حکیم‌ فیاض‌ لاهیجی‌

 ۸ ـ دیوان‌ و تذکره‌ حزین‌ لاهیجی‌

 و.....

 

 

 


 


ب) مدیران برتر کشوری


 1- دکتر سهراب کردرستمی

1-1 – مدیرپژوهشی برتر دانشگاهها و موسسات پژوهشی 1391


 


2- دکتر سهراب کردرستمی

2-1- پژوهشگر برتر کشوری در سال 1386


 


2-2- پژوهشگر برتر در تعداد مقالات تولید شده ISI در رشته ریاضیات کاربردی


 


2-3- پژوهشگر برتر دانشگاه آزاد اسلامی در سال 1390


    


3- دکتر مسعود گیاهی

3-3- پژوهشگر برتر دانشگاه آزاد اسلامی در سال 1386


 

 


4- دکتر حسین خارا

ده نويسنده برتر بر اساس توليدات علمی


رتبه نام نام خانوادگی درصد

**********************

 قربان نور محمدی 88/0
 کاظم پريور 60/0
 شهربانو عريان 52/0
 حسين خارا 46/0
 احمد مجد 37/0
 مه لقا قربانلی 35/0
 محسن گل پرور 34/.
حميد محمدی 31/0
 اسلام مجيدی هروان 30/0
 مسعود منوری 30/0

***********************

1-4- چهارمین نویسنده برتر دانشگاه آزاد اسلامی در تولیدعلم1391


2-3- استادنمونه کشوری 1392

 پ) پژوهشگران و استادان برتر استانی


 1- دکتر سهراب کردرستمی

1-1- پژوهشگر برتر استان گیلان 1392 در علوم پایه


 


2- دکتر میر مظفر فلاح چای

1-2- پژوهشگر برتر استان گیلان 1390 در کشاورزی و منابع طبیعی


 

 


3- دکتر علیرضا مردوخ پور

1-۳- پژوهشگر برتر استان گیلان 1392در فنی و مهندسی


 

 


4- دکتر مسعود گیاهی

1-4- پژوهشگر برتر استان گیلان 1390 5- دکتر حسین خارا

1-5- پژوهشگر برتر استان 1392 در کشاورزی و منابع طبیعی


 

 


 

 دکتر خارا پژوهشگر برتر کشور 1394

دکتر راهب غلامی پژوهشگر برتر دانشگاه آزاد اسلامی استان در گروه فنی و مهندسی 1394

دکتر سید حمید مهدی‌پور پژوهشگر برتر واحد لاهیجان در ستاد هفته پژوهش استان گیلان 1394


ت) پژوهشگران برتر دانشگاه آزاد اسلامی


 1- دکتر سهراب کردرستمی

1-1- پژوهشگر برتر دانشگاه آزاد اسلامی 1390 در علوم پایه


 


 2- دکتر حسین خارا

1-۲- پژوهشگر برتر دانشگاه آزاد اسلامی 1391 در کشاورزی و منابع طبیعی


 

 


3- مهندس رحمان سروش

1-3- پژوهشگر برتر دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان 1391 در فنی و مهندسی


 

 


4- دکتر سید آرمین هاشمی

1-4- پژوهشگر برتر دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان 1393 در کشاورزی و منابع طبیعی


 

 


5- دکتر علیرضا سحاب

1-5- پژوهشگر برتر دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان 1393 در فنی و مهندسی


 


6- دکتر حسی خارا

1-6- پژوهشگر برتر گروه کشاورزی و منابع طبیعی 1395

 


 افتخارات و اختراعات


دکتر محمدعلی قربانی


 دائره زمان

  دائره زمان ( ساعت خورشيدي و قبله نما) :

 طرح سه بُعدي مورد نظر كه در طراحي آن از حدود 15 علم استفاده شده براي اولين بار بدين صورت و تركيبي از 8 ويژگي عمده و تركيبي از طراحي جديد و قديم و شكلي بديع عرضه مي گردد و داراي 8 ويژگي عمده بقرار ذيل مي باشد :

 الف : ساعت خورشيدي

 ب : نمايشگر ظهر واقعي محلّ

 ج : قبله نما

 د : نمايشگر نصف النهار دقيق محلّ

 هـ : نمايشگر 4 جهت اصلي ( شمال – جنوب – مشرق – مغرب )

 و: نمايشگر 12 برج سال ، تا نمادي از مادام العمر بودن طرح حاضر باشد .

 ز : نمايشگر درجات حركت خورشيد 8 ساعت پيش و بعد از ظهر .

 ح: نشانه گیری نوک شاخص به سمت ستاره جدی

 لازم بذكر است كه ويژگي اوّل و دوّم با حركت آفتاب و ویژه گی هشتم در شب و بقيه بدون آن و پس از نصب قابل استفاده مي باشد .

 ويژگيهاي ديگر اين طرح عبارتند :

 1- طرح مذكور در تمام ايام و فصول و سنوات بصورت مادام العمر ، پس از نصب قابل استفاده

 مي باشد . از اينرو در طرح مذكور نمائي از 12 برج

 سال قرار داده شده تا گوياي اين ويژگي باشد .

 2- در حواشي طرح از اعداد و ارقام و اشعار ، نثر ، ختوم و اذكاري استفاده شده كه هر كدام مشتمل بر رموز و اسرار ويژه اي است كه جز بر اهل فن مخفي مي باشد .

 3- از ويژگيهاي ديگر طرح حاضر اينست كه غير از لفظ و معناي ظاهري داراي يك بطن و معناي واقعي مي باشد كه بر پيچيدگي طرح مي افزايد . از اينرو آن را طرح سه بُعدي ناميده ام . زيرا طرح اصلي غير از اعداد و ارقام و نقوش بهمراه سايه يك مفهوم ديگري پيدا مي كند و نقوش و اعدادي كه در حاشية طرح وجود دارد نيز خود از روح و جنبة ديگري برخوردار است .

 4- در طراحي ، طرح مذكور سعي شده دقيق و چشم نواز و بر اساس اصول گرافيكي و محاسبات دقيق رياضي و فرمولهاي خاصّ خود باشد .

 5- ازويژگيهاي‌ديگراين طرح آنست كه‌‌براي اولين بار چنين طرح تركيبي و جامع و زيبا عرضه شده است .

 6- همچنين اين طرح بر اساس برنامة كامپيوتري طرّاحي شده و در هر اندازه و سايز و از هر نوع فلز و شيشه و سنگ بوسيله دستگاه CNCولیزرقابل اجراء مي باشد و براي هر موقعيت جغرافيائي در تمام نقاط ايران و جهان قابل اجراست .

7- ويژگي ديگر اين طرح در آنست كه علاوه بر اينكه از گزارة ديني بهره مي برد در تمامي پاركها و مساجد ، دانشگاهها – ميادين ورزشي – نمايشگاههاي بين المللي – سفارتخانه ها و اعتاب مقدسه – امام زادگان – فضاهاي تفريحي و پرورشي و آموزشي و غيره در اندازه هاي بزرگ قابل اجراء مي باشد .

 8- ويژگي ديگر اين طرح آنست كه نمادي از علم و ابتكار و آموزه هاي فرهنگي و آموزشي ، اشخاصي است كه در آن منطقه نصب گرديده و ساليان سال بدون اندكي تغيير ، كاربردي آسان خواهد داشت .

 9- از ويژگيهاي ديگر طرح حاضر آن است كه به جهت دقت عمل در نصب آن ، تنها از قطب نما استفاده نمي شود زيرا قطب حقيقي با مغناطيسي زمين قدري متفاوت است لذا در نصب آن از دو روش قطب نما و خورشيد همزمان استفاده مي شود تا بر دقت عمل آن افزوده شود.

 10- و يكي از ويژگيهاي اين طرح آنست كه طرزي طرّاحي شده تا هوش و خلاقيّت ناظر به آن را به چالش بكشد و اندكي به تفكر در نظام بيكران هستي بنشيند .

 11- از ويژگيهاي ديگر آن اينست كه در طرّاحي مذكور از حدود 15 علم همانند : رياضيات – هندسه – مثلثات – جغرافيا – نجوم و هيئت – فقه – گرافيك – جفر – اعداد – تكسير معما و اُهجيه – علم اوقات – طلسمات و غيره استفاده شده تا هر كس به اندازة توشه اش از آن بهره بگيرد .

 12- يكي ديگر از ويژگيهاي طرح حاضر آنست كه طرزي طرّاحي شده كه سهل و ممتنع است يعني در عين اينكه كاربرد آن آسان است ولي دسترسي به برخي از مطالب نهفته در پس پردة اين طرح به آساني ميسور نخواهد بود لذا 2 ماه وقت صرف شد ، تا علاوه بر سهل الوصول بودن ، پيچيده بنظر آيد و همگاني و همداني نباشد .

 13- از خصوصيات ديگر اين طرح آن است كه پيوندي‌بين‌علوم جديدوقديم‌وقداست علم و عالم است.

 14- از ويژگيهاي ديگر اين طرح آن است كه نقش كاربردي علوم عقلي و نقلي را به نمايش مي كشد و شايد جزء معدود طرحهايي است كه نمونه اي از كاربردي بودن علوم عقلي و نقلي (الهيات) مي باشد.

 بيان توصيفي طرح حاضر:

 1- از اوصاف اين طرح آن است كه يادآور نقش حياتي خورشيد در زندگاني بشر است ، آنچه كه از همه به ما نزديكتر است و كمتر بدان توجه مي شود.

 2- از اوصاف ديگر اين طرح آن است كه براي هر مكان احتياج به محاسبه و طراحي جديد دارد و در اين زمينه سعي شده تا نرم افزار مناسب براي اين كار توليد شود.

 3- لز خصوصيات ديگر طرح حاضر اين است كه طرح اصلي بر روي فلز برنج در اندازه 80*50 با قطر 5 ميليمتر و نقوش آن با عمق 2 ميليمتر اجرا شده كه اين اندازه و خصوصيات آن قابل تغيير در اندازه هاي دلخواه مي باشد.

 4- از اوصاف ديگر طرح حاضر آن است كه هر ساعت در آن به 4 قسمت 15 دقيقه اي تقسيم شده كه با حركت خورشيد و ايجاد سايه توسط شاخص در جهت مخالف به دقت قابل دسترس مي باشد .

 5- همچنين از ديگر اوصاف اين طرح آن است كه زاويه انحراف ساعات مختلف در آن به دقت در متن اصلي ثبت شده است.

 6- در طرح حاضر اسامي حضرات معصومين وآياتي از قرآن و اسم اعظم الهي ، شرف شمس ، لوح عزت و دفع نقمت و... به طرزي ماهرانه و بصورت رمزجاگذاري شده‌كه‌براهميت‌طرح مي‌افزايد.

 7- همچنين طرح مذكور در اداره ثبت شركتها و مالكيت صنعتي ، ثبت اختراع شده است.

 

(دكتر محمد علي قرباني)

 فلک نمای 5

اسطرلاب اختراعی 0

اسطرلاب

 

زاویه‌یاب 2++

 

اسطرلاب بزرگ 2

 

زاویه‌یاب ++2

ساعت آفتابی تقویم‌دار

 


 ثبت اختراع توسط دکتر عباس قدیمی و مهندس حمیدرضا کریمی لاخانی


  


ثبت اختراع توسط دکتر معصومه مسکین فام و همکاران


 

 این اختراع با عنوان "سنتز کامپوزیت های هیدروژل سلولز باکتریایی/پلی وینیل الکل/نانو هیدروکسی آپاتیت" جهت کاربرد در قرنیه مصنوعی خرقانی درنمایشگاه بین المللی سئول در سال 2015 پذیرفته شده است.


ثبت اختراع توسط مهندس فرهاد جوکاری ششده - دکتر معصومه مسکین فام و دکتر مسعود گیاهیثبت اختراع توسط مهندس میلاد جوکاری ششده - مهندس فرهاد جوکاری ششده - دکتر معصومه مسکین فام انتخاب مدیر برتر در همایش معدن و یرمایه گذاری در توسعه پایدار 1391


 


دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان به عنوان واحد برگزیده پژوهشی در جشنواره فرهیختگان (1393/2/31)


دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان به عنوان مجموعه برتر در برگزاری ازمون سراسری سال 1393


کسب جایزه در پانزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی هفته پژوهش و فناوری (1393)


 


کسب جایزه واحد فناور برتر در نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری استان گیلان 1392


 

 


 

مرکز رباتیک

 


 پرنده های تولید شده در واحد لاهیجانربات انسان نمای "دارا" با توانایی درک گفتار فارسی و بینایی ماشین


 

 


ربات انسان نمای "دارا" با توانایی درک گفتار فارسی و بینایی ماشین


 

 


سیستم تشخیص پلاک خودروی صنعتی


 

 


سیستم تشخیص پلاک خودروی صنعتی


 


انتخاب طرح کوادراتور عمود پرواز به عنوان طرح برتر در نمایشگاه دستاوردهای پزوهشی و فناوری استان گیلان 1392


 


ثبت اختراع دستگاه تست ربات های پرنده توسط دکتر علیرضا صداقت و مهندس عارف وارسته بندبونی در سال 1391


 

 


کسب مقام دوم ربات های مین یاب اتوماتیک در اولین دوره مسابقات رباتیک کشوری دانشگاه زنجان


 


مرکز تحقیقات علوم شیلاتی و فنون دریایی دکتر کیوان – بندر چمخاله تاریخچه و اهداف

طرح اولیه یک پایگاه تحقیقاتی علوم شیلاتی توسط استاد فقید دکتر امین کیوان که از نوابغ و پیشروان علوم شیلاتی بود در سال 1375 ارائه گردید در این راستا دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان زمینی را به مساحت حدود 2 هکتار از طریق سازمان منابع طبیعی و اشخاص در منطقه چمخاله که متناسب با نیازهای اصلی طرح بودتحت پوشش در آوردآغاز به فعالیت اجرایی جهت شکل گیری نمود.

اهداف تاسیس این مرکز عبارتند از:

 • توجه جدی به جنبه های پایه ای و کاربردی تکنیکهای امور شیلات و آبزی پروری در مقاطع تحصیلی کارشناس،کارشناسی ارشد و دکترا
 • فراهم ساختن تحصیلات استاندارد در کلیه گرایشهای رشته شیلات
 • ایجاد شرایط آشنایی با اجرای روشهای کاربردی در کارگاهها و آزمایشگاهها
 • تشویق بخش خصوصی داخل کشور جهت سرمایه گذاری مطمئن در رشته های مختلف صید ساحلی،و آبهای دور دست،عمل آوری محصولات شیلاتی متنوع با کاربردهای متفاوت
 • ضرورت تبیین بیوتکنیک یا اصلاح آن در زمینه تکثیر و پرورش گونه های مختلف آبزیان
 • تسلط فارغ التحصیلان به علوم و فنون تخصصی خود
 • جلوگیری از خروج ارزو دانشجویان با هدف ادامه تحصیل در سایر کشورها
 • ایجاد بستر اشتغال فارغ التحصیلان ماهر در امور شیلاتی
 • تولید ثروت از راه بکار گیری دانش موجود و یافته های علمی در جهت تغییر نظام مبتنی بر دریافت شهریه

این مرکز اکنون مجهز به شش آزمایشگاه تخصصی تحقیقاتی شامل :

 1. ماهی شناسی و بهداشت بیماریهای آبزیان،
 2. بیوتکنولوژی آبزیان،
 3. تغذیه و فراوری آبزیان،
 4. آب شناسی و آلودگیهای آب،
 5. آزمایشگاه فیزیولوژی و بیوشیمی آبزیان
 6. آزمایشگاه تحقیقاتی اکواریوم و ماهیان تزیینی

کارگاه موزه ادوات صید و صیادی

این بخش شامل انواع وسایل صیادی صید تجاری اعم سنتی و صنعتی صیدهای تعقیبی یا انتظاری و حتی صید تفریحی میباشد به گونه ای که مجموعه نسبتا کاملی از انواع ادوات در اندازه های واقعی یا ماکت در معرض دید عموم قرار گرفته و دانشجویان از مراکز آموزشی مختلف جهت آشنایی نزدیک با ابزار و ادوات صیدو صیادی از این کارگاه موزه بازدید مینمایند.

موزه ماهی شناسی

این موزه طی دوسال با گردآوری گونه های مختلف آبزیان اعم از ماهیان شمال شامل گروههای مختلف ماهیان پرورشی و ماهیان بومی آبهای شمالی ،جنوبی و آبهای داخلی کشور و نیز برخی گونه های خاص خارج از ایران و حتی گونه های تزیینی و نیزگونه های مختلف رده سخت پوستان ونرمتنان است که با همت اساتید مجرب دانشگاه در یک مجموعه کامل و با ضوابط استاندارد رده بندی تهیه شده است که از جمله منابع ارزشمند این مرکز جهت آموزش علوم ماهیشناسی است و همچنین دارای جذابیت بصری است که هر بازدید کننده ای مجذوب آن میشود.

فعالیتهای انجام شده:

 1. شروع به کار و فعالسازی آزمایشگاهها و سالن تکثیرو پرورش
 2. اجرای پایان نامه ها و طرحهای تحقیقاتی
 3. ارائه خدمات آزمایشگاهی و میدانی به محققین جوان و بخش خصوصی
 4. راه اندازی سالن تکثیر و پرورش ماهیان تزیینی و استفاده در مراکز رشد
 5. ایجاد کارگاه و نمایشگاه وسایل صید صیادی ایجاد موزه ماهی شناسی با نمونه های گونه های ماهیان شمال ،جنوب و آبهای داخلی وگونه های کمیاب سخت پوستان و نرمتنان
 6. اجرای طرح پرورش ماهیان خاویاری طی چهارسال ودریافت موافقت اصولی پرورش ماهیان خاویاری
 7. دریافت پروانه تاسیس پرورش ماهیان خاویاری
 8. اجرای طرح بهینه سازی بیوتکنیک تکثیر ماهی کپوروبکارگیری موفق آن در شرایط کارگاهی
 9. آموزش دانشجویان مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان و سایر دانشگاهها در قالب کارورزی و بازدیدهای توجیهی
 10. تکثیر نیمه مصنوعی ماهی سفید تا مرحله تولید بچه ماهی
 11. برگزاری دوره های بازدید علمی دانشجویان و دانش اموزان از موزه ماهی شناسی وآبزیان
 12. اجرای کارگاه آموزشی تکثیروپرورش ماهیان زینتی با حضور مدرس برجسته بین المللی
 13. برگزاری کارگاه علمی برای اعضای هیات علمی،دانشجویان و فارغ التحصیلان
 14. تامین ماهیان تزیینی و تکثیر آنها بااهداف ارائه جهت بازدیدکنندگان و تحقیقات علمی در زمینه های تکثیر،پرورش و تغذیه مصنوعی
 15. فروش محدود ماهی بازاری و بچه ماهی به بخش خصوصی
 16. پذیرش مقالات مستخرج از پایان نامه های دانشجویی در کنفرانس های بین المللی و ملی خارجی و داخلی

توانمندیهای عمده این مرکز بطور خلاصه شامل موارد زیر است:

 1. اجرای طرحهای مشترک تحقیقاتی و اجرایی در زمینه های مختلف علوم شیلاتی و زیستی آبزیان
 2. عقد قراردادهای همکاری و نیز ارائه خدمات فنی در امور تکثیر و پرورش و بهداشت و
 3. بیماریهای انواع آبزیان پرورشی اعم از سردابی گرمابی و خنک آبی و گونه های تزیینی
 4. آنالیز موادشامل اندازه گیری چربی و پروتئین نمونه ها در کوتاهترین مدت (جهت مراکز تولیدی مواد غذایی)
 5. آزمون عملی جیره هایا افزودنیهای غذایی برای گونه های متفاوت آبزیان
 6. اندازه گیری پارامترهای کیفی و تعیین آلودگی آبها (ادارات محیط زیست،آب و فاضلاب و شهرداریها)
 7. انجام آزمایشهای LC50و سم شناسی آبزیان
 8. مباحث خون شناسی و اندازه گیری پارامترهای سلولی و بیوشیمیایی خون آبزیان
 9. بازدیدهای دانشجویی و دانش آموزی جهت دروس تخصصی رشته های شیلات،تکثیرو پرورش،زیست شناسی دریا و محیط زیست
 10. برگزاری دوره های آموزشی ،پژوهشی و ضمن خدمت کارشناسان و دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی

 

 


 


مرکز رشد منابع طبیعی و کشاورزی در سال۱۳۹۲

باشگاه پژهشگران جوان و نخبگان


1- دکتر فاطمه شریعتی

1-1- کسب عنوان رییس برتر باشگاه پژوهشگران جوان در اجلاس سراسری روسای باشگاه، مشهد، در سال 1391 توسط باشگاه پژوهشگران جوان واحد لاهیجان


 


 2-1- کسب عنوان رییس برتر باشگاه پژوهشگران جوان در پانزدهمین اجلاس سراسری روسای باشگاه بندرعباس در سال 1393


 


  3-1- کسب عنوان برگزیده جشنواره فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی، تهران، در سال 1394 توسط خانم دکتر فاطمه شریعتی


  

 


4-1- کسب عنوان "ایده برتر" در دومین جشنواره بین المللی جوایز تحقیق توسعه ایران، تهران، در سال 1391 توسط آقای ابراهیم آذرپور


 

 


5-1- کسب رتبه دوم در رشته پژوهشی (نرم افزار) در بیست و هفتمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان کشور، تهران، در سال 1391 توسط آقای جلال الدین پورباقری


 


6-1- احراز رتبه چهارم در گروه علمی پزشکی در هشتمین نمایشگاه ملی اختراعات و ابتکارات، یزد، در سال 1391 توسط خانم مائده پورعلی


 

 


7-1- کسب عنوان پژوهشگر منتخب استان قزوین توسط خانم مارال مرادی عضو فعال باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان در جشنواره استانی هفته پژوهش در دانشگاه بین­ المللی قزوین


 


کسب جایزه در بیست و یکمین دوره جشنواره کتاب سال داتشجویی با عنوان:


زراعت و ترویج استویا


  


برگزاری ششمین کنفرانس بین‌المللی تحلیل پوششی داده‌ها 1393

 


افتخارات برجسته حوزه معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان


 برپایی شانزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار سال 1394


 

 


 برپایی شانزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و نوآوری سال 1394


 


تقدیر از میزبانی رویدادهای ورزشی واحد لاهیجان 1394درشانزدهمین اجلاس روسای باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی در تاریخ 14 تا 16 بهمن که با حضور دکتر کریم زارع، رئیس باشگاه پژوهشگران و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی و به میزبانی واحد ساری در این واحد دانشگاهی برگزار شد، سرکار خانم دکتر فاطمه شریعتی رییس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد لاهیجان در بین باشگاههای سراسر کشور به عنوان رئیس و باشگاه برگزیده انتخاب شده و طی مراسمی مفتخر به دریافت لوح تقدیر از معاون محترم پژوهش و فناوری دانشگاه ازاد اسلامی، جناب اقای دکتر واشقانی فراهانی شدند.

 


 


پروفسور هوشنگ منتصر کوهساری


وفات : پنجم فروردین 1394 

پروفسور در سال 1390 سخنرانی در دانشگاه آزاد واحد لاهیجان - دانشکده علوم ریاضی ایراد داشتند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 پروفسور حسن اکبرزاده


پروفسور در دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان سخنرانی داشتند.


 پروفسور محمد باقری


سخنرانی و برگزاری کارگاه تخصصی پروفسور محمد باقری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان- دانشکده علوم ریاضی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


دکتر علی امروز نژاد


سخنرانی و برگزاری کارگاه تخصصی نرم افزارهای تحلیل پژوهشی داده‌ها دکتر علی امروز نژاد در دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان - دانشکده علوم ریاضی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


تقدیر از جناب پروفسور سهراب کردرستمی رئیس کارگروه انتخاب پژوهشگر برتر گروه علوم پایه و ریاضی استان گیلان در هفته پژوهش 1394


 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


برگزاری نخستین همایش ملی یافته های نوین میکروبیولوژی توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان

 

  


 پژوهشگر برگزیده سازمان بسیج اساتید استان گیلان در سال 94


جایگاه مجله تحقیق در عملیات واحد لاهیجان در ده نشریه برتر در گروه علوم پایه1394 


 

برگزیده علمی پژوهشی هیات ممیزه دانشگاه آزاد اسلامی 1394 


 گواهینامه تایید صلاحیت آزمایشگاه همکار


 عضویت دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان به عنوان مجموعه آزمایشگاه‌های دانشگاه آزاد اسلامی در شبکه آزمایشگاهی فناوری راهبردی حوزه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

مجوز   شماره 102432 در تاریخ 1395/01/22


 


 گواهی‌نامه تایید صلاحیت آزمایشگاه همکار در خصوص کنسروهای غذایی


 مجوز فعالیت مرکز رشد واحدهای فناور 1394


 

 موافقت اصولی آزمایشگاه مجاز

img214


 تقدیرنامه حضور در نمایشگاه فن بازار استان گیلان سال ۹۵