En 1397/12/04

نتایج دوره بدون آزمون کارشناسی ارشد (استعدادهای درخشان) رشته‌های غیر پزشکی و پزشکی اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از مرکز سنجش و پذیرش، نتایج دوره بدون آزمون کارشناسی ارشد (استعدادهای درخشان رشته‌های غیر پزشکی و پزشکی سال 97 و فارغ‌التحصیلان رتبه اول مقطع کارشناسی که در انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی در مقطع کارشناسی ارشد شرکت کرده‌اند، اعلام شد.

داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سامانه این مرکز به نشانی www.azmoon.net از نتایج آزمون خود اطلاع یابند.

پذیرفته‌شدگان این دوره می‌توانند در روز چهارشنبه اول اسفند ماه به واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی که در آن پذیرفته شده‌اند، مراجعه و جهت اطلاع از شرایط و ضوابط می‌توانند راهنمای ثبت‌نام که در سامانه این مرکز به آدرس sanjesh.iau.ac.ir قرار گرفته است را مطالعه کنند.

انتهای پیام/

رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی گفت: امیدواریم دانشگاه آزاد اسلامی با ظرفیت عظیمی که دارد، در حوزه کتاب‌های تألیفی، پیشرو و پیشگام باشد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر علی‌اکبر ولایتی رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی در همایش رونمایی و بازنمایی از 40 اثر فاخر در حوزه مطالعات انقلاب اسلامی که صبح امروز در مجتمع حضرت ولی‌عصر(عج) دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب برگزار شد، با تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: مقام معظم رهبری به‌ خوبی در پیام تاریخی خویش «گام دوم» انقلاب را تدوین کردند و به‌ حق مردم نیز با مشارکت پرشور در راه‌پیمایی 22 بهمن، پاسخ ارزشمندی به دشمنان نظام اسلامی دادند.

وی افزود: انقلاب اسلامی به‌ رغم مشکلاتی که مردم در این چند سال گذشته تحمل کرده‌اند، با حمایت و پشتیبانی ملت بزرگ ایران هم‌چنان با عظمت پابرجا مانده است.

رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به 60 شهید مدافع حرم که از اعضای خانواده دانشگاه آزاد اسلامی هستند، این شهدا را رویش‌های انقلاب اسلامی دانست.

دکتر ولایتی در ادامه به نقش کتاب و موضوع تمدن نوین اسلامی اشاره کرد و افزود: نتیجه به‌ بار نشستن هر تمدنی از جمله تمدن اسلامی، تألیف کتاب بود.

وی با بیان این نکته که در مسیر تمدن اسلامی عصر ترجمه و سپس عصر تألیف وجود دارد که در تاریخ بی‌نظیر است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر حوزه‌های علمیه در زمینه تألیف کتاب، مؤثر و مثمرثمر و پربار هستند، اما آنچه بنده از سال 43 تاکنون در دانشگاه مشاهده کرده‌ام این است که در گذشته، وضعیت تألیف کتاب نسبت به مقطع کنونی بهتر بود.

رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با انتقاد از توجه زیاد به کتب ترجمه‌ای با وجود ظرفیت‌های بسیار در بین دانشمندان کشور گفت: متأسفانه امروزه در کشور نگاه به کتب ترجمه‌ای دارند و به‌ واسطه اینکه معیارهای هیئت‌ ممیزه دانشگاه‌ها ناقص است، تألیف کتب با کاهش روبروست.

دکتر ولایتی با اشاره به این نکته که استادان دانشگاه باید تألیف داشته باشند در حالی‌ که ارزش تألیف کم شده است، گفت: شرایط بومی ایران با کشورهای دیگر متفاوت است. به‌ عنوان مثال در حوزه پزشکی محیط بهداشتی ایران با محیط بهداشتی کشورهایی همچون فرانسه، انگلیس و ... تفاوت دارد؛ در علوم انسانی نیز همین‌گونه است.

وی با بیان اینکه در علوم انسانی نیز دانشجویان و دانشگاهیان روی به کتب ترجمه‌ای آورده‌اند، خاطرنشان کرد: فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های ما از علوم انسانی اسلامی که به‌ مراتب از علوم انسانی غربی‌ها جلوتر است، به‌ دلیل توجه به کتب غربی بی‌اطلاع هستند.

رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با ضروری خواندن افزایش امتیاز تألیف کتاب نزد هیئت‌ ممیزه اظهار داشت: از کتاب‌های موجود است که می‌توان به بزرگی تمدن اسلامی پی برد. به‌ تعبیر دیگر نشانه تمدن‌سازی، تألیف کتاب است.

دکتر ولایتی با بیان اینکه نمودار تمدن هر قوم از تآلیفات و آثاری مشخص می‌شود که از آنها پابرجا مانده است، افزود: تمدن، سرزمینی نیست، بلکه جهانی است و هر مقطع تاریخی از جایی سربرمی‌آورد.

وی ادامه داد: اگر معیارهای رشد استادان براساس مقالات ISI باشد، در عصر ترجمه تمدن نوین اسلامی، درجا خواهیم زد.

رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی در پایان با اشاره به نقش دانشگاه آزاد اسلامی در سپهر علمی کشور گفت: امیدواریم دانشگاه آزاد اسلامی با ظرفیت عظیمی که دارد، در حوزه کتاب‌های تألیفی، پیش‌رو و پیشگام باشد.

انتهای پیام/

دکتر طهرانچی تأکید کرد: برای پیوند بین چله‌های پیاپی انقلاب اسلامی باید کتابت، علم و پژوهش مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در آیین رونمایی و بازنمایی از 40 اثر در حوزه مطالعات انقلاب اسلامی (چلچراغ) و اولین جشنواره کتاب سال انقلاب اسلامی که صبح امروز با حضور دکتر ولایتی رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنا در مجتمع ولیعصر(عج) دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب برگزار شد، با گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: این انقلاب توسط معماری بزرگ در عرصه تاریخ جهان، حضرت امام خمینی(ره) بنیان گذاشته شد که بنیان پایداری بود و به حق مقام معظم رهبری این بنیان را در دنیا درخشان و درخشان‌تر کردند.

دکتر طهرانچی با بیان اینکه مراسم امروز رونمایی و بازنمایی از 40 کتاب در چله انقلاب اسلامی است، گفت: در نظر دارم تا با استفاده از بیانیه و پیام گام دوم مقام معظم رهبری اشاره کنم که چرا باید چلچراغ‌های این‌چنینی بیشتر روشن شود؟

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در پیام گام دوم انقلاب اسلامی تأکید کرد: رهبر معظم انقلاب در این بیانیه یک نظریه تحت عنوان نظریه نظام انقلابی مطرح کرده و می‌فرمایند «انقلاب اسلامی پس از نظام‌سازی به رکود و خموشی دچار نشده و نمی‌شود و میان جوشش انقلابی و نظم سیاسی و اجتماعی تضاد و ناسازگاری نمی‌بیند. بلکه از نظریه نظام انقلابی تا ابد دفاع می‌کند.»

وی خاطرنشان کرد: نکته‌ای که در بیانیه مقام معظم رهبری و نظریه نظام انقلابی بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد، این است که چرا خطاب این بیانیه به جوانان است و چرا به عنوان گام دوم مطرح می‌شود؟

دکتر طهرانچی افزود: سابقه و چرایی این موضوع به بحثی تحت عنوان تقویم رشد نظام انقلابی بر می‌گردد. در این تقویم آن طور که مقام معظم رهبری می‌فرمایند این‌گونه نیست که انقلابی نظام‌ساز شده و نظامی دولت ساز ایجاد کند و انقلاب پس از گذشت چهل سال به بلوغ برسد و پس از آن وارد عرصه پیری و فرسودگی شده و از شعارهای خود جدا شود. در پیام مقام معظم رهبری چله‌های پیاپی در نظریه نظام انقلابی مطرح شده است.

عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: در نظریه نظام انقلابی بحث چله‌های پیاپی انقلاب مطرح می‌شود. از حضرت امام خمینی(ره) در سال 43 پرسیدند که طرفداران شما کجا هستند؟ و ایشان فرمودند «طرفداران ما امروز در گهواره هستند.» همین طرفداران در سال 1357 چله اول انقلاب را شروع کردند که چهل سال بعد این حرکت به بلوغ رسید.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه در گام دوم، جوانان این مرز و بوم برای یک چله دیگر آماده هستند، گفت: نظریه نظام انقلابی می‌گوید که انقلاب و نظام پیر نمی‌شود و از شعارهای خود فاصله نمی‌گیرد، بلکه شروع شده، به بلوغ می‌رسد و دوباره شروع دیگری را آغاز می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: برای اینکه بین چله‌های پیاپی انقلاب یک اتصال وجود داشته باشد، این امر جز با کتابت، نوشتن، علم و پژوهش میسر نخواهد شد که در بیانیه مقام معظم رهبری نیز به آن اشاره شده است.

دکتر طهرانچی با تأکید بر اینکه در افتخار چهل سال اول انقلاب و در اولین توسعه چهل سال دوم، نقش علم و پژوهش بسیار روشن است، افزود: ما باید با این چلچراغ‌ها ارتباط بین نسلی چله اول و چله دوم انقلاب اسلامی را روشن نگه داریم.

وی ادامه داد: از این رو نوشتن زوایای مختلف انقلاب اسلامی دارای اهمیت است. این زوایا نشان از قوت‌ها و کاستی‌هایی دارد که به چله اول انقلاب اسلامی تحمیل شده است. جایی که فرسودگی مدیران می‌خواست شعارهای انقلاب را تحت تأثیر قرار دهد. این مسائل باید با نگاه‌های تیزبین اندیشمندان بررسی شود و به نسل جوانی که می‌خواهد چله دوم انقلاب را شروع کند کمک شود، این بار در نقطه رفیع‌تری بایستد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ابراز امیدواری کرد که چله سوم انقلاب اسلامی با قدرت شروع شده و این چله‌های پیاپی ادامه پیدا کند تا این پرچم به مولا و مقتدای ما حضرت ابا صالح المهدی (عج) سپرده شود.

وی در پایان تأکید کرد: ما نیاز داریم چلچراغ‌هایی را در بین چله‌های انقلاب اسلامی روشن نگه‌ داریم.

انتهای پیام/

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی با صدور بخشنامه‌ای از عدم کسر اقساط ماهانه وام های دریافتی از حقوق اسفند کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر مجید مشکینی معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی بخشنامه عدم کسر اقساط وام های دریافتی از حقوق اسفند ماه 1397 را به روسای دانشگاه آزاد اسلامی استانها، روسای واحدها، مراکز آموزشی و معاونت آموزش عمومی و مهارتی (سما) ابلاغ کرد.

در متن این بخشنامه آمده است:

با عنایت به اهمیت معیشت و رفاه همکاران محترم دانشگاه اعم از هیات علمی تمام‌وقت، نیمه‌وقت و کارکنان غیرهیات علمی رسمی و قرارداد کار معین که با مجوز سازمان مرکزی دانشگاه مشغول کار هستند، مقرر شد نسبت به عدم کسر اقساط وام های دریافتی کارکنان مذکور دانشگاه (به استثنای وام های دریافتی خارج از دانشگاه ازجمله بانک ملی) از حقوق و مزایای اسفند 1397 اقدامات لازم صورت گیرد.

انتهای پیام/

دبیر شورای قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی گیلان گفت: میزبانی جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاه‌های سراسر کشور سال آینده به دانشگاه آزاد اسلامی محول شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از لاهیجان، محمدابراهیم طلوع صبح امروز در حاشیه معرفی نفرات برتر رقابت‌های شفاهی قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان اظهار کرد: همه‌ساله با حمایت‌های مدیران ارشد دانشگاه آزاد اسلامی و ابلاغ بخشنامه‌های جامع اداره کل فعالیت‌های قرآن و عترت معاونت فرهنگی و دانشجویی سازمان، این مسابقات به‌صورت منظم و هدفمند به‌عنوان یک حرکت منسجم و ماندگار قرآنی در سراسر کشور برگزار می‌شود.

دبیر شورای قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان و مسئول کانون قرآن و عترت واحد لاهیجان خاطرنشان کرد: انسجام این برنامه و استقبالی که از این مسابقه‌ها شده به‌اندازه‌ای است که بسیاری از سازمان‌ها و نهادها از این حرکت عظیم و گسترده دانشگاه آزاد اسلامی الگو گرفته و به‌دلیل همین توانمندی میزبانی جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاه‌های سراسر کشور در سال آینده به دانشگاه آزاد اسلامی محول شده است.

طلوع با بیان معرفی نفرات برتر مسابقات شفاهی قرآن و عترت واحد لاهیجان یادآور شد: مرحله مقدماتی بیست و چهارمین دوره مسابقات شفاهی قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان به مدت دو روز برگزار شد.

وی افزود: رقابت‌ها در رشته‌های قرائت، ترتیل، حفظ و اذان در بین استادان، کارکنان و دانشجویان و در دو بخش خانم‌ها و آقایان با قضاوت هشت نفر از داوران استانی و با شرکت نزدیک به ۷۰ نفر از استادان، کارکنان و دانشجویان در سالن خواجه نصیر دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان برگزار شد.

مسئول کانون قرآن و عترت واحد لاهیجان با اعلام اسامی برندگان شرکت‌کننده در این رقابت گفت: در بخش آقایان در ترتیل استادان مقداد ابراهیمی و محسن شمس اسمعیلی، در ترتیل کارکنان، جعفر سپهری، در قرائت کارکنان شهرام رود پیما، در قرائت دانشجویان محمدعلی عنبری، ابوالفضل زیبایی و علی حسین پور، در ترتیل دانشجویان علی‌اصغر فروتن، در اذان دانشجویان عباس موقری حائز رتبه‌های برتر شدند.

وی اسامی برگزیدگان خانم‌های شرکت‌کننده در این رقابت‌ها را اعلام و اظهار کرد: در بخش خانم‌ها در ترتیل استادان زینب نگاره، در ترتیل کارکنان زر‌انگیز برجی، فاطمه غفوری و معصومه یوسفی، در قرائت دانشجویان فاطمه انصاری‌فرد، در ترتیل دانشجویان کبری دلیلی، مریم امینی و ریحانه سرپلی زاده، در حفظ ۵ جزء فاطمه حسینی و حفظ جزء ۳۰ مریم رستمی حائز رتبه‌های برتر شدند.

انتهای پیام