En 1398/09/14

مدیر پروژه ساخت دستگاه تشخیص کیفیت برگ سبز چای می‌گوید: «ناظر کنترل کیفیت ممکن است در تشخیص کیفیت برگ سبز چای دچار اشتباه شود؛ اما با ساخت این دستگاه احتمال اشتباه به حداقل می‌رسد و به کشاورز هم اطمینان می‌بخشد.»

گروه استان‌های خبرگزاری آنا ـ حسین بوذری؛ ماجرای ساخت  دستگاه تشخیص کیفیت برگ سبز چای از آنجا آغاز شد که صادق ساعی پژوهشگر و نخبه دانشگاه با پیشنهاد یکی از دوستانش مبنی بر ساخت دستگاهی برای تشخیص کیفیت برگ سبز چای مواجه شد تا به این ترتیب محصول کشاورزان کیفیت‌سنجی و کنترل شود.

ناظر کنترل کیفیت ممکن است در تشخیص کیفیت برگ سبز چای دچار اشتباه شود؛ اما با ساخت دستگاه تشخیص کیفیت برگ سبز چای احتمال اشتباه به حداقل می‌رسد و کشاورز نیز مطمئن می‌شود، محصولی که تولید کرده با همان کیفیت به بازار عرضه می‌شود و می‌تواند محصول خود را به قیمت واقعی بفروشد.

خبرنگار خبرگزاری آنا در شماره دوم بررسی جزئیات ساخت دستگاه تشخیص کیفیت برگ سبز چای با کامراد خوشحال مدیر پروژه ساخت این دستگاه گفتگو کرده است که در ادامه می‌‌خوانیم.

آنا: چطور شد به فکر ساخت دستگاه تشخیص کیفیت برگ سبز چای افتادید؟

خوشحال: این پروژه برای نخستین‌بار از طریق یکی از دانشجویان رشته کامپیوتر مقطع کارشناسی‌ارشد که کارمند سازمان چای و دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان بود، مطرح شد؛ معمولاً نخستین پرسش ما از دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی این است که کجا مشغول کار هستند تا متناسب با نوع و محل کار موضوعات‌ آنان را پیش ببریم و پژوهشگر دنبال حل مسئله‌‌ای باشد که در اطرافش می‌بیند.

ساخت دستگاه تشخیص کیفیت برگ سبز چای؛ چرا و چگونه؟

در این راستا دو نفر از دانشجویان ما در سازمان چای عنوان کردند که دغدغه‌ اصلی و کنونی، تشخیص کیفیت برگ سبز چای است که از سوی ناظر انسانی انجام می‌شود و ممکن است تبعات بسیاری داشته باشد. به‌عنوان مثال ممکن است ناظر برای تشخیص برگ‌های سبز چای نظرات مختلفی بدهد یا نظر سایر اشخاص را در تصمیم خود دخیل دهد.

به‌عبارتی، درآمد کشاورز و چای‌کار وابسته به تصمیم ناظر انسانی است که اگر خدای نخواسته نادرست یا سلیقه‌ای باشد در زندگی آن چایکار تأثیر منفی می‌گذارد؛ البته نگرانی‌های دیگری نیز وجود دارد که حتی می‌تواند موجب فساد شود.

ناظر کنترل کیفیت ممکن است در تشخیص کیفیت برگ سبز چای دچار اشتباه شود؛ اما با ساخت دستگاه تشخیص کیفیت برگ سبز چای احتمال اشتباه به حداقل می‌رسد و کشاورز نیز مطمئن شده محصولی که تولید کرده با همان کیفیت به بازار عرضه می‌شود و می‌تواند محصول خود را به قیمت واقعی بفروشد.

این دو پژوهشگر عنوان کردند، باید مکانیزمی ایجاد کنیم تا هم به سود کشاورز باشد و هم به سود سازمان چای و در نهایت تصمیم گرفته شد که تحقیقات اولیه‌ای صورت بگیرد تا ببینیم می‌شود دستگاهی ساخت که امکان تشخیص کیفیت برگ سبز چای را داشته باشد یا خیر؟

بعد از چند ماه واکاوی و مطالعات اولیه به این نتیجه رسیدیم که می‌شود چنین دستگاهی ساخت و سپس با تدوین پایان‌نامه «آنالیز کیفیت برگ سبز چای به‌صورت هوشمند» صادق ساعی از پایان‌نامه با موفقیت دفاع و سازمان چای نیز از تبدیل این پایان‌نامه به محصول استقبال کرد.

آنا: دستگاهی که ساختید چگونه کیفیت برگ سبز چای را تشخیص می‌دهد؟

خوشحال: طرح ساخت دستگاه تشخیص کیفیت برگ سبز چای را با تیمی از دانشجویان فعال در آزمایشگاه دانشگاه آزاد اسلامی لاهیجان از سال گذشته آغاز کردیم؛ برای تکمیل این پروژه باید از یک سری برگ سبز چای در فصول مختلف  نمونه‌برداری می‌کردیم.

برای تشخیص هوشمند برگ سبز چای  نیاز به نمونه‌برگ داشتیم که در نهایت از این نمونه‌برگ‌ها تصویر گرفتیم؛ بعد از این مرحله این دستگاه هوشمند تشخیص داد که برگ سبز چای از چه نوع درجه‌ای است. درجه یک، درجه دو یا غیرقابل خرید.

بنگلادش و هندوستان؛ مقصد احتمالی صادرات دستگاه تشخیص کیفیت برگ سبز چای

مرحله نخست آزمایش انجام شد و در یک‌ ماه و نیم ماه گذشته تست اولیه گرفتیم و خدمت کارشناسان، رؤسای دانشگاه و رؤسای سازمان چای کشور ارائه کردیم که مورد تأیید قرار گرفت. با توجه به اینکه فصل برگ سبز چای تمام شده، از بهار سال آینده چیدن برگ سبز چای آغاز می‌شود و می‌توانیم نمونه اولیه واقعی به‌صورت پایلوت در یک کارخانه نصب و راه‌اندازی کنیم که مقرر شده تیمی که این کار را انجام می‌دهد به عنوان یک شرکت دانش‌بنیان شروع به ساخت این محصول به صورت واقعی در کارخانه تولید چای کند.

دستگاه تشخیص هوشمند برگ سبز چای اطلاعات مربوط به محتوای برگ سبز چای را جذب می‌کند و این اطلاعات می‌تواند تجمیع و مدیریت شود. برای تشخیص کیفیت برگ سبز چای آن را به ۳۰ نفر از کارشناسان دادیم و نظرات متفاوت بود. این نظرات متفاوت در کارخانه‌ها روی درآمد یک کشاورز تأثیر مستقیم دارد.

به‌عنوان مثال ممکن است قیمت یک کیلو برگ سبز چای درجه یک ۳ هزار تومان باشد و قیمت برگ سبز چای درجه دو ۲ هزار تومان. حال تصور کنید ۱۰۰ کیلو محصول کشاورز با نظرات متفاوت کارشناسان مواجه شود یا نظرات سلیقه‌‌ای اعمال شود و همان‌طور که گفتم این روی درآمد کشاورز تأثیر منفی خواهد گذاشت.

دستگاه تشخیص هوشمند برگ سبز چای اطلاعات مربوط به محتوای برگ سبز چای را جذب می‌کند و این اطلاعات می‌تواند تجمیع و مدیریت شود.

کشاورزی داریم که برای فروش محصول خود با قیمت بالاتر حاضر است برگ سبز چای را چند شهر آن‌طرف‌تر و در کارخانه‌ای که فکر می‌کند قیمت مناسب‌تری ارائه می‌دهد، می‌فروشد، در‌حالی‌که اگر یک دستگاه خاص وجود داشته باشد، قیمت و کیفیت را به صورت یکسان نشان می‌دهد.

تبعات تشخیص نادرست کیفیت برگ سبز چای مستقیم به ناظر انسانی برمی‌گردد و با دستگاه تشخیص کیفیت برگ سبز چای ناظر از اتهامات مبرا می‌شود؛ از سوی دیگر حجم بالای برگ چای‌ سبز امکان تشخیص درست کیفیت را از ناظر می‌گرفت، در‌حالی‌که دستگاه تشخیص کیفیت برگ سبز چای می‌تواند کل چای را آنالیز کرده و تشخیص کیفی خیلی دقیق‌تری بدهد.

تشریح عوامل مؤثر بر کنترل کیفیت محصول برگ سبز چای

با توجه به اینکه لاهیجان مرکز چای‌خیز کشور است، دانشگاه آزاد اسلامی متولی این کار شده و توانستیم نمونه اولیه را بسازیم و با موفقیت آن را تست کنیم تا بتوانیم این محصول را تجاری‌سازی کرده و به صورت تولید انبوه در اختیار همه کارخانه‌های چای‌سازی منطقه قرار دهیم.

آنا: به صادرات محصول فکر می‌کنید؟

خوشحال: هنوز به صادرات فکر نکرده‌ایم، چون این دستگاه نمونه خارجی ندارد. ابتدا باید ببینیم آیا در خارج از کشور نیز برای تشخیص کیفیت چای سبز چنین شرایطی دارند؟ درصورتی‌که داشته باشند طبیعتاً می‌توانیم به صادرات نیز فکر کنیم.

آنا: هندوستان و بنگلادش نیز در زمینه تولید چای دستی بر آتش دارند، ممکن است در آینده دستگاه تشخیص کیفیت برگ سبز چای را نیز به این کشورها صادر کنید؟

خوشحال:این‌طور که شنیده‌ام در این کشورها چایکار ابتدا محصول خود را برای تست به کارخانه می‌برد و سپس یک نفر از طرف دولت یا سازمان چای باید برگ سبز چای را درجه‌بندی کند تا به اینصورت قیمت آن مشخص شود. سازوکار این کشورها به گونه دیگری است.

باید رایزنی کنیم و ببینیم نیاز این کشورها چگونه است، درصورتی‌که به درجه‌بندی محصول‌شان نیاز داشته باشند، می‌توانیم این دستگاه را در اختیار آنان نیز قرار دهیم.

آنا: درجه‌بندی کیفیت برگ سبز چای به چه صورت انجام می‌شود؟

خوشحال: عملکرد دستگاه تشخیص کیفیت برگ سبز چای به این شکل است که چای توسط نوار نقاله به درون دستگاه منتقل شده و توسط دوربینی که در محفظه دستگاه قرار دارد از محصول تصویربرداری می‌شود. بعد این تصویر به یک فرآیند هوشمند انتقال داده می‌شود و آن فرآیند هوشمند تصویر محصول را پردازش کرده و مشخص می‌کند که درجه یک است، درجه دو یا غیرقابل خرید.

حتی درصد کیفیت‌های مختلف یک محصول را هم مشخص می‌کند؛ به‌‌عنوان مثال این محصول شامل ۲۰ درصد درجه یک، ۳۰ درصد درجه دو و ۵۰ درصد درجه سه است. این دستگاه اطلاعات محصول را به‌صورت تفکیک شده و آماری به شما ارائه می‌کند. این شبیه فرآیندی است که در فرودگاه‌ها برای بررسی وسایل و چمدان‌ مسافران انجام می‌شود.

آنا: این دستگاه به نوعی دست دلالان را هم کوتاه می‌کند؟

خوشحال: به مردم ارتباط پیدا نمی‌کند، چراکه برگ سبز چای را کارخانه می‌خرد؛ اما مشکل این است که اگر مثلاً من ناظر سازمان باشم و بخواهم اختلال ایجاد کنم، می‌توانم محصول درجه دو یا غیرقابل خرید چایکاری که با او آشنا هستم را به عنوان محصول درجه یک معرفی یا چای درجه یک را موقع کارشناسی درجه دو اعلام کرده و به این ترتیب حق چایکار را ضایع کنم؛ این مسائل موجب می‌شود که حتی سازمان چای دچار مشکلاتی شود و این‌طور تعبیر می‌شود که شاید سازمان در خیلی از مواقع پول اضافه اخذ می‌کند.

راه‌اندازی مرکز رشد برای ساخت دستگاه تشخیص کیفیت برگ سبز چای

با دستگاه تشخیص کیفیت برگ سبز این‌گونه مشکلات بسیار کمتر شده و چایکاران نیز اطمینان بیشتری به تشخیص درست محصول خود پیدا می‌کنند. این موضوع موجب می‌شود که خیال ناظر از این بابت راحت شود که در معرض اتهام نیست و چایکار نیز به این نتیجه می‌رسد که این روال برای همه یکسان است و با یک شخص طرف نیست.

آنا: دانشجویان چه مقاطع تحصیلی مشغول به فعالیت در این پروژه هستند؟

 دستگاه تشخیص کیفیت برگ سبز چای

خوشحال: حداقل چهار نفر از دانشجویان ما درگیر این پروژه هستند؛ از هنرستانی، دانشجویان مقاطع لیسانس، فوق‌لیسانس و دکتری در حال فعالیت هستند. این پروژه می‌تواند استارتی برای پروژه‌های بعدی باشد و می‌توان از آن بهره‌برداری‌های دیگری نیز کرد.

آنا: شما در صحبت‌های خود به فروش محصول برگ سبز چای از سوی چایکاران اشاره کردید؛ بعد از تشخیص کیفیت برگ سبز چای به چه صورت این محصول فروخته می‌شود؟

خوشحال: به نکته خوبی اشاره کردید، بعد از ثبت اطلاعات تشخیص کیفیت برگ سبز چای، اطلاعات خریداران به صورت آنلاین انجام شده و به سازمان چای کشور فرستاده می‌شود و این سازمان، مقدار برگ سبز و کیفیت آن را مشخص می‌کند تا محصول با اولویت درجه‌بندی در اختیار خریداران قرار بگیرد.

آنا: در زمینه اشتغال‌زایی چه برنامه‌هایی دارید؟

خوشحال: هدف این است، نیروهایی را تربیت کنیم که توانایی کافی برای حل معضلات جامعه را داشته باشند و اشتغالزایی نیز یکی از مهم‌ترین اهداف ماست.

آنا: به نظر می‌توانید با حمایت دولت و مسئولان مربوط، کارخانه‌ای برای تولید انبوه  دستگاه تشخیص کیفیت برگ سبز چای راه‌اندازی کنید.

خوشحال: ۱۰۰ درصد باید این کار انجام شود؛ چراکه ما ۱۶۰ کارخانه چای‌سازی فعال در کشور داریم و حداقل باید ۱۶۰ نمونه از این دستگاه ساخته شود. مقرر شده برای ساختن این تعداد دستگاه با هماهنگی دانشکده مکانیک، یک مرکز رشد در دانشگاه آزاد اسلامی لاهیجان راه‌اندازی شود که شرکت دانش‌بنیان در آن مرکز آغاز به کار خواهد کرد و برای تولیددستگاه تشخیص کیفیت برگ سبز چای نیاز به احداث کارخانه در زیرمجموعه این شرکت دانش‌بنیان داریم.

آنا: ظاهراً برای تولید دستگاه تشخیص کیفیت برگ سبز چای از دو پایان‌نامه استفاده کرده‌اید، درست است؟

خوشحال: بله. در پایان‌نامه صادق ساعی که دانشجوی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی لاهیجان است روی این موضوع کار شده؛ اما دانشجوی دیگر ما یعنی آقای رضوان نیز در تکمیل پروژه همکاری خوبی داشت.

 دستگاه تشخیص کیفیت برگ سبز چای

آنا: و سخن آخر....

خوشحال: از شما تشکر می‌کنیم که به اینگونه اخبار توجه می‌کنید. هدف اصلی دانشگاه آزاد اسلامی لاهیجان این است که دانشجویان را به سمت مهارت‌محوری سوق دهیم تا به درد جامعه اطراف خودشان بخورند. پیش از اینکه از به سرانجام رسیدن یک پروژه‌ ملی و جهانی خوشحال باشیم از کسب مهارت دانشجویان ابراز مسرت می‌کنیم که منجر به اشتغال آنان در آینده نیز می‌شود.

انتهای پیام/

متن پیام حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای به کنگره میرزا کوچک خان جنگلی ( سال ۹۱)به شرح زیر است:

مرحله مقدماتی مسابقه بین‌المللی برنامه‌نویسی دانشجویی (ICPC) منطقه غرب آسیا به میزبانی دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد و سه تیم دانشجویی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان موفق به کسب جواز راهیابی به مرحله بعد شده‌اند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از لاهیجان، در مسابقات بین‌المللی برنامه‌نویسی دانشجویی مرحله مقدماتی مسابقه بین‌المللی برنامه‌نویسی دانشجویی (ICPC) منطقه غرب آسیا به میزبانی دانشگاه صنعتی شریف و به‌صورت اینترنتی برگزار شد و سه تیم دانشجویی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان موفق به کسب جواز راهیابی به مرحله بعد شده‌اند.

تیم‌های سه‌نفره با استفاده از رایانه شخصی خود شرکت می‌کنند و به ۱۰ سؤال محاسباتی و الگوریتمی پاسخ داده می‌شود. حل تعداد سؤال‌های بیشتر در مدت زمان کمتر همراه با درصد خطای کمتر از معیارهای اخذ امتیاز است و در مرحله مقدماتی هر تیم که بتواند موفق به حل حداقل یک سوال شود، جواز شرکت در مسابقه منطقه‌ای را به‌صورت حضوری کسب می‌کند.

در مرحله مقدماتی سه تیم از دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان متشکل از دانشجویان ورودی‌های ۹۴، ۹۶ و ۹۸ در این مسابقه شرکت کردند، دو تیم با حل سه مسئله و یک تیم با حل یک مسئله توانستند سهمیه مسابقه منطقه‌ای شریف را کسب کنند.

با توجه به قوانین مسابقات فقط یک تیم با نام دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان، از میان نفرات سه تیم فوق تشکیل و به مسابقه منطقه‌ای که در تاریخ ۲۸ و ۲۹ آذر به میزبانی دانشگاه صنعتی شریف برگزار خواهد شد، اعزام می‌شوند.

عرفان شکراله‌زاده، علیرضا روشناسان و وفا پورتوکلی اعضای تیم scc liau، حسین صفری، سارگل جعفری و محمدرضا کسرایی اعضای تیم Liau و عرفان نجف‌زاده، عماد علیزاده و امیررضا بالاپور اعضای تیم دانشجویی Noob Programmers را تشکیل می‌دادند.

انتهای پیام/

jjkjkjkjkjkjk.jpg

دستگاه تشخیص کیفیت برگ سبز چای در حالی برای نخستین‌بار در ایران و دنیا توسط گروهی از محققان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان ساخته شد که خیال چایکاران از بابت ارزیابی دقیق کیفیت محصولاتشان راحت می‌شود.

در راستای پیشبرد اهداف علمی و اقتصادی نظام مقدس جمهوری اسلامی، تحقق شعار اقتصاد مقاومتی و به‌منظور بهره‌مندی مستمر از خرد جمعی، تجربیات و توانمندی نیروهای بومی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان با همکاری سازمان چای کشور اقدام به اجرای طرح‌های مشترک علمی-پژوهشی کردند.

سازمان چای کشور به‌عنوان دستگاه مباشر، مسئول خرید و تحویل‌گیری برگ سبز چای، به نرخ خرید تضمینی از کشاورزان و تحویل آن به کارخانجات چای‌سازی تعیین شده است. سازمان چای مکلف است ضمن نظارت دقیق بر فرآیند خرید تضمینی و اقدامات مورد نیاز برای ارتقای کیفیت برگ سبز چای، پیگیری‌های لازم را در راستای ساماندهی چای کشور از طریق اجرای عملیات به زراعی، بهبود فرآوری و اصلاح ساختار کارخانه‌های چای، ترویج مصرف چای داخلی و توسعه بازاریابی این محصول انجام دهد.

براین اساس، طبق وظایف محوله، سازمان چای کشور به منظور مدیریت مناسب برای افزایش کیفیت برگ سبز چای خریداری شده توسط ناظران ذی‌ربط، عدالت در خرید تضمینی و بالابردن میزان دقت، طرح پیشنهادی خود مبنی بر «سیستم هوشمند ارزیابی کیفیت برگ سبز چای» را با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان تهیه و تاکنون یک نسخه اولیه از آن را در پایان بهره‌برداری سال جاری آزمایش کرده است.

اهداف پروژه ساخت دستگاه تشخیص کیفیت برگ سبز چای چیست؟

با توجه به راهبردها و وظایف ذاتی سازمان چای درباره افزایش بهره‌وری، کیفیت چای تولیدی و محصولات مرتبط به آن، می‌توان اهداف زیر را برای تولید این سیستم هوشمند برشمرد:

نظارت دقیق در خرید تضمینی برگ سبز چای

رعایت عدالت در درجه‌بندی کیفی برگ سبز تحویلی کشاورزان چایکار

تعیین الگوی مناسب برای خرید کیفی محصول چای

تحقق سیاست‌های کلان سازمان چای برای خرید یکنواخت

جمع‌آوری اطلاعات خرید از طریق اتصال این سیستم به سامانه مرکزی خرید برگ سبز چای

تشخیص تناسب برگ سبز تحویلی برای تولید چای مورد نظر (چای سیاه، سبز، اولانگ و...)

ارزیابی علمی برگ سبز چای منطبق با شاخص‌های استاندارد ملی ایران در تمام کارخانجات

فراهم شدن امکان ارزیابی کیفی چای تولیدی براساس ارزیابی کیفیت برگ سبز

هوشمندسازی سیستم خرید برگ سبز چای و انطباق آن با آخرین تکنولوژی‌های روز

فراهم شدن بستر لازم برای ورود فناوری هوشمندسازی به بخش تولید چای

 دستگاه تشخیص کیفیت برگ سبز چای

تشریح مراحل ساخت دستگاه تشخیص کیفیت برگ سبز چای

فعالیت‌های سخت‌افزاری (طراحی و پیاده‌سازی محفظه نمونه‌برداری چوبی، جمع‌آوری سیستم کامپیوتری و دوربین، طراحی سیستم الکتریکی و نورپردازی)

ایجاد نرم‌افزار جمع‌آوری داده

تنظیم رویه جمع‌آوری نمونه در راستای استانداردسازی نمونه‌های جمع‌آوری شده

انجام نمونه‌برداری در شهرهای لاهیجان، فومن، سیاهکل و لنگرود در چند نوبت

پیاده‌سازی سیستم هوشمند تشخیص با استفاده از نمونه‌های به دست آمده با دقت حدود ۸۵ درصد در داده‌های آزمون

بررسی سیستم هوشمند در محیط کارخانه در حضور کارشناسان سازمان چای و به دست آمدن نتایج مطلوب

طراحی و پیاده‌سازی رابط کاربری برای نمایش نتایج به دست آمده در سیستم هوشمند

جزئیات مراحل آتی ساخت دستگاه تشخیص کیفیت برگ سبز چای

افزایش توان سخت‌افزاری سیستم مورد استفاده

طراحی دستگاه مکانیکی و هماهنگ‌سازی سیستم تشخیص هوشمند

مستقرشدن دستگاه طراحی شده در کارخانه چای

پردازش برخط نمونه‌ها در طول فصل برداشت

انجام نمونه‌برداری با سرعت بیشتر و دقت بالاتر و مورد آزمون قراردادن سیستم به صورت موازی

خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا برای بررسی جزئیات ساخت دستگاه تشخیص کیفیت برگ سبز چای در دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان، سلسله گفتگوهایی را با رئیس دانشگاه، مدیر و محقق پروژه (ارائه موضوع پایان‌نامه) انجام داده است که در این شماره گفتگو با صادق ساعی محقق این پروژه و دانشجوی کارشناسی ارشد رشته کامپیوتر واحد لاهیجان را می‌خوانیم.

 دستگاه تشخیص کیفیت برگ سبز چای

ساعی با تشریح اهداف خود از ساخت دستگاه تشخیص کیفیت برگ سبز چای و در پاسخ به این پرسش که آیا ساخت این دستگاه محصول پایان‌نامه شما بوده است؟ اظهار می‌کند: «ابتدا باید بگویم که خانواده من نسل در نسل در کار کشاورزی و کشت و برداشت چای فعالیت دارند؛ بنابراین در این زمینه دغدغه داشتم.»

وی اضافه می‌کند: «در جمع یکی از دوستان پیشنهاد شد که روی این موضوع کار کنیم و من نیز تحقیق را آغاز کردم؛ البته نه به این صورت که به نتیجه ۱۰۰ درصد برسم؛ اما به هر صورت حدود یک سال روی این موضوع به‌صورت تک‌برگی کار کردم.»

دستگاه تشخیص کیفیت برگ سبز چای ناظران را بیکار می‌‌کند؟

محقق پروژه دستگاه تشخیص کیفیت برگ سبز چای در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه با اختراع این دستگاه فعالیت ناظران تشخیص کیفیت برگ سبز چای چه خواهد شد؟ بیان می‌کند: «قصد من این نیست که تلاش ناظران سازمان چای را زیر سؤال ببرم، این دستگاهی است که کمک حال ناظر سازمان چای خواهد بود، به‌عنوان مثال ناظر سازمان چای تشخیصی می‌دهد که من نظرش را قبول دارم؛ اما شخص دیگری خلاف نظر من را دارد، این دستگاه محصول برگ سبز چای را تست کرده و تأیید نهایی می‌کند.»

ساعی تأکید می‌کند: «اینکه برخی عنوان می‌کنند با تولید این دستگاه نقش ناظران از چرخه تولید چای حذف خواهد شد به هیچ عنوان صحیح نیست.»

قصد من این نیست که تلاش ناظران سازمان چای را زیرسؤال ببرم، این دستگاه تشخیص کیفیت برگ سبز چای است که کمک حال ناظر سازمان چای خواهد بود.

وی یادآور می‌شود: «قصد داریم با استفاده از تکنیک‌های پردازش تصویر، کیفیت برگ سبز چای را مورد ارزیابی قرار دهیم. حال پایان‌نامه‌ من درباره تک‌برگ بود، به عنوان مثال از تک‌برگ به صورت جدا عکس گرفتیم و به روش‌های مختلف آزمایش کرده و به نتیجه ۸۵ تا ۹۰ درصدی رسیدیم و این یک جرقه‌ای در حوزه تولید چای بود.»

 دستگاه تشخیص کیفیت برگ سبز چای

محقق پروژه دستگاه تشخیص کیفیت برگ سبز چای با بیان اینکه دو هفته پیش کار ساخت دستگاه به پایان رسید، متذکر می‌‌شود: «بعد از تدوین پایان‌نامه، یک سال روی ساخت دستگاه تشخیص کیفیت برگ سبز چای کار کردیم.»

ساعی تبیین می‌کند: «استارت ساخت دستگاه تشخیص کیفیت برگ سبز چای از دو سال پیش خورد در تدوین پایان‌نامه نیز یک سال به طول انجامید. بعد از مهر و آبان سال ۱۳۹۷ کار روی دستگاه را آغاز کردیم و مهر ۹۸ تست اولیه را انجام دادیم که با موفقیت ۸۰ درصدی مواجه بود و هنوز هم نیاز به کار دارد و پیش‌بینی می‌کنیم تا سال ۱۴۰۰ این دستگاه به تولید انبوه رسیده و به فروش برسد.»

وی درباره قیمت حدودی ساخت دستگاه تشخیص کیفیت برگ سبز چای چنین توضیح می‌دهد: «این موضوع در حیطه کاری من نیست و باید قیمت کارشناسی شود. مهندسان مکانیک، پزشکی و کسانی که در این کار تخصص دارند، باید بررسی کرده و نظر بدهند.»

قیمت پیشنهادی دستگاه تشخیص کیفیت برگ سبز چای؛ زیر ۱۰۰ میلیون تومان

محقق پروژه دستگاه تشخیص کیفیت برگ سبز چای خاطرنشان می‌کند: «در هر صورت برآورد ما زیر ۱۰۰ میلیون تومان است.»

از مهر و آبان سال ۱۳۹۷ کار روی دستگاه را آغاز کردیم و مهر ۹۸ تست اولیه را روی این دستگاه انجام دادیم که با موفقیت ۸۰ درصدی مواجه بود و هنوز هم نیاز به کار دارد و پیش‌بینی می‌کنیم تا سال ۱۴۰۰ این دستگاه به تولید انبوه رسیده و به فروش برسد.

ساعی عنوان می‌کند: «نمونه خارجی در زمینه برگ سبز چای وجود ندارد، به‌عنوان مثال شاید در زمینه میوه‌های دیگر مانند زیتون، سیب و ... دستگاهی مشابه تشخیص کیفیت برگ سبز چای وجود داشته باشد؛ اما روش آنها فرق می‌کند.»

وی با بیان اینکه عنوان پایان‌نامه من «درجه‌بندی برگ سبز چای با استفاده از تکنیک‌های پردازش تصویر» بود به آنا می‌گوید: «دغدغه ما در استان گیلان ساخت چنین دستگاهی بود؛ این یک کار گروهی و در حال تداوم است؛ به‌‌خصوص لاهیجان، شهرستانی که پایتخت چای است.»

محقق پروژه دستگاه تشخیص کیفیت برگ سبز چای درباره این پرسش که هندوستان، بنگلادش و کشورهای دیگر در زمینه چای فعالیت می‌کنند؛ اما این دستگاه را ندارند، فکر می‌کنید می‌توان این دستگاه را به آن کشورها صادر کرده و درآمدزایی ارزی کرد؟ خاطرنشان می‌کند: «ابتدا باید دستگاه را سال ۹۹ در ایران تست نهایی کنیم. از سال آینده شروع به راه‌اندازی این دستگاه در کارخانه‌ها می‌کنیم و در صورتی که با موفقیت انجام شد، می‌توانیم به کشورهای دیگر نیز صادر کنیم.»

 دستگاه تشخیص کیفیت برگ سبز چای

ساعی مطرح می‌کند: «باید کارخانه‌ای برای تست دستگاه تشخیص کیفیت برگ سبز چای راه‌اندازی شود؛ به‌‌عنوان مثال باید یک کارخانه در اختیار ما قرار دهند تا بتوانیم این دستگاه را در آن کارخانه تست کنیم.»

وی درباره اینکه ممکن است در آینده با حمایت مسئولان، کارخانه مستقل برای تولید انبوه دستگاه تشخیص کیفیت برگ سبز چای داشته باشید، می‌افزاید: «خیر. فعلاً در مرحله آزمایش هستیم و نیاز به کارخانه نداریم. خودمان در حال فعالیت هستیم و فقط می‌توانیم برای تست نهایی در کارخانه‌ای این دستگاه‌ها  را مورد ارزیابی قرار دهیم. از اکنون نمی‌توانیم روی تولید انبوه کار کنیم.»

محقق پروژه دستگاه تشخیص کیفیت برگ سبز چای متذکر می‌شود: «از سوی دیگر محصول چای فصلی است و از ابتدای اردیبهشت‌ماه آغاز می‌شود و تا پایان مهرماه ادامه پیدا می‌کند.»

موضوع تشخیص کیفیت برگ سبز چای محصول پایان‌نامه است

ساعی اشاره می‌کند: «برای اینکه این دستگاه را با بهترین کیفیت بسازیم نیاز به بودجه داریم و با این کار به چایکاران و کشاورزان کمک زیادی می‌شود. با این دستگاه چایکاران کیفیت برگ چای‌ خود را مورد ارزیابی قرار می‌دهند و دیگر نگرانی از بابت اشتباه ناظر ندارند و مطمئن خواهند بود که کیفیتی که دستگاه تأیید می‌کند، دقیق است.»

وی توضیح می‌دهد: «این کار فردی نبود؛ بلکه گروهی بود که کارشناسان سازمان چای، IT و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی لاهیجان موفق به انجام آن شدند.»

محقق پروژه دستگاه تشخیص کیفیت برگ سبز چای با بیان اینکه هشت تا ۱۰ نفر فعالیت مستمر، سنگین و مستقیم روی پروژه داشتند و ۱۰ تا ۱۵ نفر نیز به صورت غیرمستقیم به ما کمک کردند، تشریح می‌کند: «هزینه‌ای که برای ساخت این دستگاه شد، ۶ میلیون تومان بودو برخی قطعات آن از جملهسنسورها، CPU یا قطعات سخت‌افزاری‌ متعلق به کشورهای خارجی است؛ اما سایر قطعات برای ایران است.»

ساعی با بیان اینکه تمام تلاش ما این است که به قشر زحمتکش کشاورزان که مورد حمایت قرار نگرفته‌اند، کمک شود، اظهار می‌کند: «موضوع ساخت این دستگاه محصول پایان‌نامه بنده است و پیشنهاد آن را به دانشگاه آزاد اسلامی بندرانزلی هم داده‌ بودیم.»

انتهای پیام/

image_2019_12_1-7_59_16_487_PDO.jpg

image_2019_12_1-7_59_15_44_7DM.jpg

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان از آغاز فعالیت نخستین اندیشکده مطالعات زیست‌محیطی خزر استان گیلان خبر داد.
 سیروس بیدریغ عصر امروز در مراسم افتتاح نخستین اندیشکده مطالعات زیست‌محیطی دریای خزر استان گیلان وابسته به سازمان بسیج اساتید، دانشگاه آزاد اسلامی و بسیج اساتید را مجموعه‌ای هماهنگ و دارای اهداف مشترک عنوان و اظهار کرد: «دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان بسیج اساتید مولود انقلاب اسلامی بوده و حیات و تداوم خود را مدیون انقلاب اسلامی و وابسته به آن می‌دانند، بنابراین با توجه اهداف مشترک با یکدیگر همکاری می‌کنند.»

وی با بیان اینکه حل معضلات و مشکلات جامعه باید سرلوحه تمام فعالیت‌های دانشگاه و مجموعه سازمان بسیج اساتید باشد، اضافه کرد: «با همکاری سازمان بسیج به دنبال احصا و چاره‌اندیشی مشکلات اطراف خود هستیم و در این راستا، اندیشکده مطالعات زیست‌محیطی خزر استان گیلان در این واحد دانشگاهی به‌عنوان نخستین اندیشکده در سطح دانشگاه‌های آزاد اسلامی در این استان تأسیس شد.»

دانشگاهیان برای حل مشکلات کشور به میدان بیایند

مسئول کانون بسیج اساتید استان گیلان نیز با بیان اینکه دانشگاه باید به دنبال مدلی براساس دانش و حل مشکلات کشور باشد، افزود: «سازمان بسیج اساتید با همکاری دانشگاه و براساس وظایفش به دنبال تعریف فضایی برای دانشگاه‌ها و جامعه است تا دانشگاه‌ها بتوانند نقش واقعی خود را که همان متولی امور دانش در کشور ایفا کنند.»

کیوان میرزایی با بیان اینکه دانشگاهیان برای حل مشکلات باید به میدان بیایند، متذکر شد: «بار دانش برای حل مشکلات کشور باید زیاد شود و متولیان امور اقتصادی و دانشگاهیان در کنار هم نظریات و تئوری‌هایی را که یاد گرفته‌اند را به‌صورت میدانی در جامعه به‌کار بگیرند.»

وی توضیح داد: «این توان در سطح بسیج اساتید وجود دارد که فضایی برای دانشگاهیان ایجاد کند تا برای اصلاح امور جامعه براساس اهداف عالی انقلاب اسلامی اقدام کنند.»

مسئول کانون بسیج اساتید استان گیلان ادامه داد: «با وجود اینکه کشور در تحریم‌های ظالمانه استکبار جهانی قرار دارد، مسئولان صنایع برای رفع مشکلات به دانشگاه مراجعه می‌کنند و دانشگاه نیز در حال به‌روز‌رسانی خود است.»

میرزایی مطرح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان در حال تبدیل‌شدن به قطب و حلقه اتصال میان جامعه و دانشگاه است.»

وی افزود: «این نشان‌دهنده حرکت هماهنگ مسئولان این واحد دانشگاهی برای حل مشکلات و ایفای نقش آن در جامعه است و به‌صورت آتش به اختیار برای حل معضلات کشور اقدام می‌‌کنند.»

محمدرضا رحیمی بشر مسئول اندیشکده مطالعات زیست‌محیطی دریای خزر استان گیلان نیز در این نشست با بیان اینکه بیش از ۱۰ گروه علمی مختلف در اندیشکده فوق وجود دارد، ادامه داد: «واحد لاهیجان با وجود مرکز تحقیقات شیلات دکتر کیوان، آزمایشگاه مختلف، اعضای هیئت‌علمی و دانشجویان توانمند و متخصص، توانایی تأثیرگذاری بالایی برای ارائه راهکار برای حل مشکلات استان به‌ویژه در مباحث زیست‌محیطی را دارد و هم‌اکنون بیش از ۵۰ متخصص از داخل و خارج دانشگاه در اندیشکده عضو هستند.»

انتهای پیام/