En 1398/03/01

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان گفت: دانشجویان الگوی جامعه هستند؛ بنابراین دانشگاه و جامعه از آنان توقع بیشتری برای حفظ هنجارها و قوانین دارد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از لاهیجان، به مناسبت میلاد مبارک امام حسن (ع) و تقارن آن با هفته خوابگاه‌ها، هیئت‌رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان به همراه جمعی از استادان و کارکنان شب گذشته با حضور در سفره افطار دانشجویی خوابگاه الزهرا این واحد دانشگاهی، پاسخگوی سؤالات و درخواست‌های دانشجویی بودند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان با تأکید بر برکات و فیوض ماه مبارک رمضان گفت: ماه مبارک رمضان، ماه خودسازی و آمادگی برای عبودیت واقعی خداوند بزرگ، به‌ویژه برای نسل جوان است.

سیروس بیدریغ اظهار کرد: شما دانشجویان الگوی جامعه هستید، بنابراین دانشگاه و جامعه از شما توقع بیشتری برای حفظ هنجارها و قوانین دارد.

وی با تبریک ایام ولادت امام حسن مجتبی علیه‌السلام و تقارن آن با هفته خوابگاه‌ها افزود: حضور هیئت‌رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان در این مکان برای رسیدگی به مشکلات شما دانشجویان گرامی است؛ چراکه دانشجو ماهیت دانشگاه را تشکیل می‌دهد و این وظیفه ماست که به مشکلات و درخواست‌های دانشجویان به‌ویژه شما عزیزان که میهمان این شهر هستید، توجه کنیم.

به گزارش آنا، مسئولان دانشگاه و دانشجویان مستقر در خوابگاه با حضور بر سر سفره دانشجویی روزه خود را افطار کردند.

image_2019_5_21-13_54_33_397_apV.jpgimage_2019_5_21-13_54_39_777_EVZ.jpgimage_2019_5_21-13_54_38_573_DzD.jpgimage_2019_5_21-13_54_36_45_Byl.jpgimage_2019_5_21-13_54_34_893_nWF.jpg

انتهای پیام/

معاون فرهنگی و دانشجویی و معاون آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی، دستورالعمل راه‌اندازی و توسعه مدارس تخصصی و آکادمی‌های ورزشی را ابلاغ کردند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر ابراهیم کلانتری معاون فرهنگی و دانشجویی و دکتر علیرضا منظری توکلی معاون آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی، دستورالعمل راه‌اندازی و توسعه مدارس تخصصی و آکادمی‌های ورزشی را به رؤسای استان ها، واحدها، مراکز آموزشی و معاونت آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ کردند.

در این دستورالعمل آمده است: به منظور ایجاد روحیه نشاط و شادابی، توسعه و تعمیم فرهنگ ورزش و تأمین سلامت جسم و روان دانش‌آموزان و دانشجویان و با امعان نظر به رهنمودهای ریاست دانشگاه در راستای تبلور نقش تزکیه‌ای ورزش در زندگی اسلامی ایران، مهارت‌آموزی، راه‌اندازی مدارس تخصصی و آکادمی‌های ورزشی و کسب درآمدهای غیرشهریه‌ای و استفاده بهینه از ظرفیت‌ها و منابع دانشگاه آزاد اسلامی، کلیه واحدهای دانشگاهی که از ظرفیت ها و امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری لازم ازجمله فضاها و اماکن، تجهیزات ورزشی و نیروی متخصص انسانی برخوردار هستند، نسبت به راه‌اندازی و توسعه مدارس تخصصی و آکادمی‌های ورزشی اقدام کنند.

براساس بندهای این دستورالعمل، تمامی مراکز آموزشی و فرهنگی سما که مدارس تخصصی ورزش آنها برابر با دستورالعمل مورخ 96/5/11 معاونت آموزش های عمومی و مهارتی (سما) دایر شده و مراکز سما که تا به امروز در این خصوص اقدام نکرده‌اند، به منظور غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان و دانشجویان و همچنین شناسایی استعدادهای برتر، شایسته است نسبت به راه‌اندازی و توسعه مدارس تخصصی و آکادمی های ورزشی اقدام لازم را مبذول دارند.

در این دستورالعمل، رعایت مواردی به شرح زیر مورد تأکید قرار گرفته است:

هماهنگی های لازم با اداره کل ورزش و جوانان و به ویژه اخذ مجوز کمیسیون ماده 5 به منظور تأسیس باشگاه فرهنگی ورزشی در واحدهای دانشگاهی به جهت هم‌افزایی در توسعه بستر آموزش رشته های مختلف ورزشی (این مجوز صرفاً جهت آموزش بوده و انجام هرگونه فعالیت های حرفه‌ای و تیم‌داری امکان‌پذیر نخواهد بود)

جذب دانش‌آموزان به ویژه دانش آموزان مدارس سما، خانواده کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان جامعه هدف

استفاده حداکثری از ظرفیت ها و اماکن ورزشی واحدهای دانشگاهی

انجام تبلیغات فراگیر از طریق مربیان مجرب و متخصص رشته‌های مختلف ورزشی جهت جذب حداکثری دانش‌آموزان

برگزاری جلسات مشترک در راستای انعقاد تفاهم‌نامه و تعامل بیشتر واحد دانشگاهی و معاونت آموزشی و فرهنگی سما.

انتهای پیام/

دانشجوی دکتری میکروبیولوژی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان موفق به کسب سه عنوان در جشنواره پایان‌نامه‌های برتر دکتر حسابی شد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از لاهیجان، شیوا سلیمانی دانشجوی دکتری میکروبیولوژی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان موفق به کسب عنوان «کتاب برتر»، «پژوهشگر برتر» و «دانشجوی برتر» شد و جایزه ویژه پروفسور حسابی را در جشنواره پایان‌نامه‌های برتر دریافت کرد.

کتاب‌های هفت جلد از دنیای میکروبیولوژی (SHIVA۷) با راهنمایی محمد فائزی دانشیار دانشگاه لاهیجان در دومین دوره جشنواره پایان‌نامه‌های برتر ایران با محور کتاب‌های علمی و با کسب امتیاز عالی موفق به کسب لوح تجلیل ویژه جشنواره شد. این آثار در مجموعه نفیس و ارزشمند پایان‌نامه‌های برتر ایران (دوره دوم) منتشر خواهد شد.

این کتاب در جشنواره پایان‌نامه‌های برتر ايران كه به‌صورت غیرحضوری برگزار شد، توسط هیئت‌داوران جشنواره، به‌عنوان کتاب برتر با درجه عالی برگزيده شد.

دانشجوی دکتری میکروبیولوژی و عضو باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان موفق به کسب جايزه ويژه پروفسور حسابی با عنوان‌های دانشجو و پژوهشگر برتر از سوی هیئت‌ داوران شد.

دومین جشنواره پایان‌نامه‌های برتر ايران اردیبهشت‌ سال ۱۳۹۸ برای انعكاس دستاوردهای جامعه علمی، آموزشی و صنعتی سراسر كشور برگزار شد که هدف آن بررسی موضوع‌های پایان‌نامه‌های دانشگاهی، کتب و مقالات علمی، طرح‌های پژوهشی است که توسط پژوهشگران انجام می‌شود تا این آثار بتوانند برای رفع نیازهای اصلی کشور و در مسیر سند چشم‌انداز پیشرفت کشور تعریف شوند.

انتهای پیام/

سرپرست معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: بخش قابل توجهی از شرکت‌های فعال در حوزه‌های بیوتکنولوژی، نانوتکنولوژی و فناوری نوین در مراکز رشد این دانشگاه فعالیت می‌کنند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، به منظور ایجاد، گسترش، همفکری و همکاری‌های پژوهشی و فناوری تفاهم‌نامه ای بین دانشگاه آزاد اسلامی و هلدینگ توسعه درمان‌های پیشرفته دانشگاه امام حسین (ع) به امضای دکتر بابک نگاهداری سرپرست معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی و دکتر رضا آقانوری دبیر هیأت امنای هلدینگ توسعه درمان‌های پیشرفته دانشگاه امام حسین (ع) رسید.

دکتر نگاهداری سرپرست معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی در این مراسم با بیان اینکه در حال حاضر درمان‌های نوین با رویکردهای سلولی و مولکولی اهمیت ویژه ای پیدا کرده، گفت: شاید درمان های رایج امروز پزشکی در آینده جای خود را به رویکردهای نوین در تشخیص و درمان بدهد که اساس آنها روشهای مولکولی و سلولی است.

وی افزود: مجموعه هلدینگ درمان های پیشرفته دانشگاه امام حسین (ع) تمرکز ویژه‌ای بر توسعه فناوری های نوین برای درمان بیماری‌های صعب العلاج با رویکردهای سلولی و مولکولی دارد.

سرپرست معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: تولید کیت‌های تشخیصی یا تولید واکسن سرطان مبتنی بر رویکردهای سلولی و مولکولی از جمله پروژه‌های است که در مجموعه هلدینگ درمان های پیشرفته دانشگاه امام حسین (ع) در حال سرمایه گذاری است.

دکتر نگاهداری با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی دارای مراکز تحقیقات مطلوب و مناسبی در حوزه‌های زیست فناوری، فناوری‌های نوین و نانو فناوری است، گفت: محققان و اعضای هیأت علمی برجسته و دانشمند در این مراکز تحقیقاتی مشغول به تحقیق و پژوهش هستند. همچنین بخش قابل توجهی از شرکت‌های فعال در حوزه های بیوتکنولوژی، نانوتکنولوژی و فناوری نوین در مراکز رشد فعالیت می کنند. بنابراین دو ظرفیت عمده در عرصه تحقیقات و فناوری در دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد و متمرکز است.

وی تقارن انعقاد تفاهم نامه با میلاد امام حسن مجتبی (ع) را به فال نیک گرفت و افزود: امیدوارم این همکاری سرمنشاء خیرات و برکات در کشور و توسعه درمان های نوین در پزشکی شود.

وجود منابع انسانی دانشمند و عدم وابستگی به دولت دو ویژگی ارزشمند دانشگاه آزاد

دکتر آقانوری دبیر هیأت امنای هلدینگ توسعه درمان‌های پیشرفته دانشگاه امام حسین (ع) نیز در این مراسم با بیان اینکه مراکز رشد از بخش‌های خصوصی حمایت می کنند تا حوزه تحقیقات به صنعت وصل شود، اظهار داشت: هلدینگ توسعه درمان‌های پیشرفته مجموعه ای از 4 شرکت و 5 مؤسسه است که مأموریت بخشی از آنها توسعه فناوری‌های دارویی و توسعه فناوری‌های درمانی است و بخشی دیگر نیز فناوری های نوین را پیگیری می کنند.

وی تأکید کرد: هلدینگ توسعه درمان‌های پیشرفته دانشگاه امام حسین (ع) وابستگی به دولت ندارد و هدفش بن بست شکنی در امور درمان بیماری های غیرواگیر کشنده اصلی است که جامعه امروز به شدت با آنها مواجه است.

دکتر آقانوری با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی دارای دو ویژگی اصلی است، گفت: وجود منابع انسانی بسیار غنی و دانشمند و همچنین عدم وابستگی به دولت و خودکفایی دو ویژگی ارزشمند دانشگاه آزاد اسلامی است که امیدواریم با انعقاد این تفاهم نامه بتوانیم درمان های نوین را بیش از گذشته توسعه دهیم.

تحقق اهداف و سیاست‌های بالادستی و برنامه راهبردی کشور از جمله قانون برنامه ششم توسعه، نقشه جامع علمی کشور و سیاست‌های کلی اشتغال ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، استفاده متقابل از ظرفیت‌های سخت افزاری، دانش افزاری، توان علمی و مهارتی دو طرف به منظور ارتقاء کیفیت، اجرای پروژه های R&D حوزه درمان های پیشرفته تا مرحله بهره برداری از محصول، تربیت نیروی انسانی متخصص حوزه درمان های پیشرفته در مقاطع تحصیلی به ویژه فلوشیپ، تکمیل و تجهیز و راه اندازی مرکز غیردولتی درمانی، آموزشی، پژوهشی درمان های پیشرفته از اهداف این تفاهم نامه است.

انتهای پیام/

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی از آغاز ثبت نام نقل و انتقالات دانشجویی برای نیمسال اول 99-98 از 18 خرداد ماه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر ابراهیم کلانتری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی دستورالعمل آغاز روند اجرایی نقل و انتقالات دانشجویی برای نیمسال اول 99-98 را به روسای استان ها، واحدها، مراکز آموزشی و معاونت آموزش‌های عمومی و مهارتی (سما) دانشگاه ابلاغ کرد.

دکتر کلانتری در این دستورالعمل آورده است: ثبت درخواست های نقل و انتقالات دانشجویی از تاریخ 98/3/18 تا 98/4/18 از طریق سامانه منادا به آدرس http://monada.iau.ir انجام می‌شود.

در این دستورالعمل تأکید شده واحدهای دانشگاهی جهت راهنمایی صحیح دانشجویان متقاضی باید ضمن ارائه مشاوره توسط مسئولان ذیربط، مفاد شیوه‌نامه و ابلاغیه میهمانی دائم دانشجویان دختر را در معرض دید دانشجویان قرار دهند.

براساس این دستورالعمل، برای آن دسته از دانشجویانی که از بدو پذیرش با توجه به شرایط شیوه نامه نقل و انتقالات به واحد دانشگاهی مقصد میهمان دائم هستند، ضرورتی برای ارسال لیست دروس در هر ترم توسط واحد دانشگاهی مبدأ نیست و واحد مقصد می تواند پس از اخذ تأیید مطابقت سرفصل دروس با واحد مبدأ نسبت به ارائه دروس اقدام کند.

همچنین در صورت صدور مجور میهمانی یک ترم برای دانشجویان دکتری تخصصی، اخذ رساله امکان‌پذیر نیست و دانشجویان دکتری تخصصی موظفند رساله خود را در واحد مبدأ اخذ کنند.

براساس بندهای این دستورالعمل؛ در صورت صدور مجور میهمانی برای دانشجویان دکتری تخصصی متقاضی گذراندن امتحان جامع، تأیید مجوز براساس شرایط متقاضی و منطبق با سوابق تحصیلی و آموزش دانشجو صرفاً توجه کمیسیون موارد خاص نقل و انتقال دانشجویی سازمان مرکزی دانشگاه امکان‌پذیر است. لذا واحدهای دانشگاهی باید جهت اخذ مجوز امتحان جامع برای هر متقاضی به همراه ارسال سوابق تحصیلی با اداره کل امور دانشجویی دانشگاه مکاتبه کنند.

انتهای پیام/

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان گفت: کاروان حامل کمک‌های دانشگاه آزاد اسلامی به مناطق درگیر سیل استان لرستان اعزام شد.

سیروس بیدریغ ظهر امروز در حاشیه اعزام کاروان حامل کمک‌های دانشگاه آزاد اسلامی لاهیجان به مناطق درگیر سیل لرستان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در لاهیجان، اقدامات مهم این واحد دانشگاهی در کمک به آسیب‌دیدگان سیل را تشریح و  اظهار کرد: بعد از اوامر مقام معظم رهبری مبنی بر کمک فوری به هموطنان سیل زده، دانشگاه آزاد اسلامی بلافاصله اقدام جدی در این زمینه را آغاز کرد.

وی با ذکر نخستین اقدام واحد لاهیجان ادامه داد: پویشی با هماهنگی و محور سازمان بسیج اساتید استان گیلان با نام پویش مهر رضوی در ایام تعطیلات عید نوروز راه‌اندازی شد که دانشگاهیان استان گیلان کمک‌های نقدی خود را به حساب‌های معرفی شده کمیته امداد، هلال احمر و سپاه پاسداران ارسال کردند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان گام بعدی کمک‌ها را هماهنگی گروه‌های دانشجویی جهادی برای اعزام به مناطق سیل‌زده اعلام کرد و افزود: با هماهنگی انجام شده تعدادی از دانشجویان این واحد دانشگاهی برای کمک به مناطق آسیب‌دیده از سیل اعزام شدند.

بیدریغ اهدای یک روز حقوق فروردین ۹۸ اکثر همکاران دانشگاهی خود را گام مؤثر دیگر دانست و ادامه داد: با توجه به درخواست‌های تعداد زیادی از همکاران در واحد لاهیجان، کمک‌های نقدی به صورت کسر حقوق فروردین ۹۸ به مبلغ بیش از ۲۴۰ میلیون ریال جمع‌آوری شده بود که پس از هماهنگی با مسئولان ذی‌‌ربط،  اقلامی از قبیل ۶۰۰ متر مربع موکت، پتو، اقلام بهداشتی، البسه، تن ماهی، آب معدنی ، شیر خشک و ... تهیه و امروز به استان لرستان اعزام شد.

وی از حسن اعتماد، همکاری و حمایت‌های رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان قدردانی کرد و اعلام کرد: این حرکت گام بزرگی است که در واحد لاهیجان رخ داده و حاکی از نوع دوستی همکاران در واحد لاهیجان است و نشان دهنده آن است که دانشگاه به عنوان شجره  طیبه انقلاب اسلامی، نمی‌تواند به مشکلات جامعه بی تفاوت باشد.

 رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان با تشکر از کمک‌های دانشجویی به‌خصوص بسیج و هلال احمر افزود: چادر جمع‌آوری کمک توسط دانشجویان راه‌اندازی و مقادیر قابل توجهی نظیر اقلام خوراکی، البسه، تن ماهی، آب معدنی و ...جمع آوری شد که همراه اقلام امروز به مناطق اعزام می‌شود.

636935380666250239_lg.jpg636935380655312728_lg.jpg636935380640000159_lg.jpg636935380629375002_lg.jpg636935380619218895_lg.jpg636935380601093781_lg.jpg636935380681875180_md.jpg636935380697187758_lg.jpg

انتهای پیام/

سرپرست معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: تحول مؤثر و پایدار در این دانشگاه با همکاری اعضای هیأت علمی، کارشناسان و کارکنان دانشگاه تحقق می‌یابد.

دکتر بابک نگاهداری سرپرست معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی در تشریح گزارش فصلی حوزه پژوهش و فناوری، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی با حدود 11 هزار آزمایشگاه و کارگاه و بیش از 147 هزار تجهیزات تخصصی بزرگترین سرمایه آزمایشگاهی و کارگاهی کشور است.

وی به بازدید خود از 200 آزمایشگاه و کارگاه در واحدهای مختلف دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور اشاره و تصریح کرد: در همین راستا پیش نویس آیین نامه آزمایشگاه های تحقیقاتی که قابلیت ارائه خدمات به داخل و بیرون از دانشگاه را دارند، تنظیم شده که به زودی ابلاغ می شود.

40 درصد از سود حاصل از خدمات آزمایشگاهی به اعضای هیأت علمی و کارکنان تعلق می گیرد

سرپرست معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: به منظور بهره مندی هر چه بیشتر اساتید، کارکنان و کارشناسان آزمایشگاه ها از سود حاصل از ارائه خدمات آزمایشگاهی، مقرر شد 40 درصد از سود حاصل از ارائه هر خدمت آزمایشگاهی به عضو هیأت علمی، کارکنان یا کارشناسانی که آن خدمت را ارائه داده اند، تعلق گیرد.

دکتر نگاهداری تأکید کرد: همچنین برای رفع موانع اداری و مالی، مجموعه آزمایشگاه های تحقیقاتی استان از نظر هویت حقوقی ذیل «مرکز خدمات آزمایشگاهی و تحقیقاتی» قرار می گیرد که از نظر اداری و مالی به طور مستقل به عنوان یک مرکز، تعامل مالی خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی دارای 12 پژوهشکده و 125 مرکز تحقیقاتی است، گفت: پس از برگزاری نخستین نشست هم‌اندیشی با رؤسای مراکز تحقیقاتی، آیین‌نامه جدید مراکز تحقیقاتی نهایی شد. در این آیین نامه سعی شده مسیر سهل و روانی برای ارتباط با صنعت و جامعه برای مراکز تحقیقاتی مهیا شود و منافع اعضای هیأت علمی و کارکنان مد نظر قرار گیرد.

سرپرست معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی افزود: در آیین نامه جدید مراکز تحقیقاتی امکان گذراندن ساعات موظفی پژوهشی برای اعضای هیأت علمی واجد شرایط در مراکز تحقیقاتی مهیا شده است. همچنین به منظور تسهیل تعاملات اداری و مالی مراکز تحقیقاتی هر استان به مشابه آزمایشگاه ها، تحت هویت حقوقی با سازوکار اداری و مالی مستقل به نام «مرکز خدمات آزمایشگاهی و تحقیقاتی» قرار گرفته اند.

دکتر نگاهداری با بیان اینکه در هر یک از استان‌های دانشگاه آزاد اسلامی مجموعه‌ای تحت عنوان سرای نوآوری به عنوان یک مرکز با سازوکار اداری و مالی شکل می‌گیرد که امکان تعامل با صنایع و سازمان‌های بیرونی را دارد، گفت: کلیه مجموعه های فناور و نوآور استان اعم از مراکز رشد، پردیس های پارک علم و فناوری، شتاب دهنده ها، پارک های صنعتی و مدارس خلاقیت در سرای نوآوری تعریف می شوند.

میزان حق مسئولیت روسای مراکز رشد براساس عملکرد آنهاست

وی با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی دارای یک هزار و 135 شرکت فناور در قالب 135 مرکز رشد مستقل در واحدهای سراسر کشور است، اظهار داشت: در مدل جدید آیین‌نامه ارزیابی مراکز رشد، ارزیابی عملکرد سالانه مراکز رشد با شاخص‌های مشخصی صورت می گیرد و میزان حق مسئولیت رئیس مرکز رشد، تابعی از عملکرد آن است.

سرپرست معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی از امکان استقرار شرکت‌ها و واحدهای کارآفرین در مراکز رشد خبر داد و گفت: با بازنگری در اساسنامه مراکز رشد امکان استقرار شرکت ها و واحدهای کارآفرین علاوه بر شرکت های دانش بنیان در مراکز رشد مهیا شد. همچنین شیوه‌نامه برگزاری رویدادهای فناورانه و نوآورانه اعم از استارت آپ ها و نظایر آن تهیه شده است.

دکتر نگاهداری خاطرنشان کرد: یکی از موانع تجاری سازی فناوری های تولیدی در دانشگاه و پتنت های ثبت شده، سهم مالکیت معنوی طرفین موضوع اعم از دانشگاه، اساتید و دانشجویان بود که کارشناسی دقیقی در این خصوص صورت گرفت که با توجه به نوع حمایت دانشگاه و پایان نامه و غیر پایان نامه بودن پتنت های ثبت شده، درصد سهم منصفانه تر و دقیق تر در راستای صیانت هر چه بیشتر از مالکیت معنوی اعضای هیأت علمی، دانشجویان و دانشگاه اصلاح شد.

تحول مؤثر و پایدار با همکاری اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاه تحقق می‌یابد

وی درباره عملکرد معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری در زمینه ارتباط دانشگاه با صنعت و جامعه، اظهار داشت: در همین راستا تفاهم‌ نامه‌هایی با صنایع ذوب آهن، کشاورزی، ایران خودرو، زیست فناوری، فناوری اطلاعات، اتاق های بازرگانی، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و سازمان اوقاف منعقد شد. همچنین با توجه به اهمیت راهبردی کشاورزی برای کشور و دانشگاه آزاد اسلامی، نشست تخصصی عنوان پویش صادرات در محصولات کشاورزی را با حضور فعالان حوزه صادرات در سازمان مرکزی برگزار کردیم.

دکتر نگاهداری با تأکید بر اینکه تحول مؤثر و پایدار در دانشگاه آزاد اسلامی با همکاری اعضای هیأت علمی، کارشناسان و کارکنان دانشگاه تحقق می‌یابد، گفت: به همین منظور فراخوانی برای دعوت به همکاری اعضای هیأت علمی و نیروهای متخصص دانشگاه آزاد اسلامی در مدیریت های حوزه پژوهش و فناوری اعلام کردیم. که پس از بررسی سوابق افراد و مصاحبه های حضوری، حدود 16 نفر از متقاضیان جهت همکاری در حوزه های مدیریتی انتخاب شدند.

وی در پایان تأکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در آستانه گام دوم خود می تواند در آستانه یک تحول بزرگ قرار گیرد. بی شک یکی از پیشران‌ها و موتورهای محرکه اصلی این تحول حوزه پژوهش، فناوری و نوآوری است.

دکتر بابک نگاهداری سرپرست معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی عملکرد ستادی حوزه پژوهش و فناوری را طی گزارش فصلی به اعضای هیات علمی، کارکنان و کارشناسان حوزه پژوهش و فناوری دانشگاه ارائه کرد.

انتهای پیام/