En 1400/07/04

e433d237-8ea2-4b35-97c7-57437248ee92.jpg

پذیرش دانشجو بدون آزمون در دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان

💠آغاز ثبت نام، انتخاب رشته، جذب و پذیرش دانشجو، بدون آزمون (بر اساس سوابق تحصیلی) در مقاطع مختلف تحصیلی (کاردانی پیوسته، کاردانی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته) دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان برای مهرماه ١۴٠٠💠

💠مرحله اول💠

❇️ثبت نام اینترنتی

✴️مراجعه به سایت مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی به آدرس

www.azmoon.org

و دریافت برگ احراز

‼️درصورت مشکل در ثبت نام میتوانید به صورت حضوری به دفتر خدمات آموزشی واحد لاهیجان مراجعه نمایید

♓کد 202واحد لاهیجان جهت انتخاب شهر محل تحصیل♓

💠مرحله دوم💠

✴️ پس از اعلام نتایج ، مراجعه به واحد رشت مطابق زمانبندی اعلام شده، جهت تحویل مدارک و تکمیل ثبت نام.

به واحد، لاهیجان، انتهای خیابان شقایق مراجعه نمایند.

☎️ تلفن تماس: 01341227301 و 09114520933

✨روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان✨

t2.jpgt1.jpg

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از لاهیجان، مجید عاشوری در جلسه شورای اداری شهرستان لاهیجان با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در دهه چهارم حیات خود است، اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی سال ۶۱ به برکت یک‌میلیون تومان هدیه امام خمینی رحمت‌الله علیه ایجاد شد.

وی افزود: این دانشگاه در دهه نخست خود به دنبال پذیرش میان دانشگاه‌های کشور بود، در دهه دوم خود به دنبال توسعه و گسترش خود و در دهه سوم به دنبال افزایش کیفیت آموزشی بوده و اکنون نیز در دهه چهارم حیات خود به دنبال رقابت با دانشگاه‌های برتر کشور و جهان است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان با بیان اینکه این واحد دانشگاهی بزرگ‌ترین مرکز آموزش عالی در شرق گیلان است، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان پس از دانشگاه گیلان و دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت در رتبه سوم مراکز آموزش عالی در سطح استان گیلان بوده و دارای دو مرکز تحقیقات علوم شیلات و مرکز مطالعات بافت‌های تاریخی، بیش از ۸۰ آزمایشگاه ،کارگاه و آتلیه، ۲۰ انجمن علمی و ۱۵ کانون دانشجویی و فرهنگی است.

عضو هیئت‌امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان با یادآوری اینکه دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان اکنون در نظام رتبه‌بندی دانشگاه‌ها سایمگو در رتبه سوم دانشگاه‌های آزاد اسلامی قرار دارد اظهار کرد: در این واحد بیش از ۲ هزار مقاله در مجله‌های معتبر علمی و بیش از ۸۰ کتاب به چاپ رسیده است و بیش از ۲۰۰ عضو هیئت‌علمی و ۱۵۵ کارمند در این دانشگاه مشغول خدمات‌رسانی به هم‌وطنان هستند.

عاشوری با تأکید بر اینکه به دنبال ایجاد دانشگاه حل مسئله هستیم، ادامه داد: به دنبال آن هستیم که به دانشگاهی تبدیل شویم که مشکلات جامعه اطراف خود را احصا کرده و با تشکیل کارگروه‌های مختلف علمی در این زمینه فکر و تلاش کرده و پایان‌نامه‌ها و تحصیلات مقاطع تکمیلی را برای حل آن مسائل رهنمون کنیم.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی دارای پسوند اسلامی است، اظهار کرد: این پسوند تأیید بر بعد فرهنگی آن است به‌عبارت‌دیگر علاوه بر وظیفه ذاتی دانشگاه‌ها که همان آموزش‌وپرورش است بر انجام و پیگیری امور فرهنگی نیز تأکید دارد.

عضو هیئت‌امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان با توجه به اینکه تربیت نیروهای جوان، متعهد و متخصص به‌عنوان مدیران آینده نظام اسلامی از دیگر وظایف محوله به دانشگاه آزاد اسلامی است، ادامه داد: چراغ راه دانشگاه‌ها بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری است که از مخاطبان اصلی آنها جوانان هستند و دانشگاه نیز جایگاه اصلی جوانان است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، با توجه به تقویم آموزشی سال تحصیلی 1401-1400، به منظور مساعدت با دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی غیرپزشکی، دستورالعمل ساماندهی برگزاری جلسات دفاع در نیمسال دوم 1400-1399 از سوی دکتر جواد علمائی معاون علوم، مهندسی و کشاورزی و دکتر عبدالحسین خسروپناه معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی به رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی استان ها ابلاغ شد.

براساس این دستورالعمل، دفاع از پایان نامه توسط دانشجویان کارشناسی ارشد/دکتری حرفه ای، مشروط به تأیید شورای گروه آموزشی مربوط، استاد راهنما و مشاور مبنی بر برآورده شدن اهداف پروپوزال و ثبت اطلاعات پایان نامه در سامانه پژوهشیار و با رعایت سایر مقررات آموزشی و پژوهشی تا تاریخ 1400/7/10 امکانپذیر است.

افرادی که در مقطع بالاتر پذیرفته شده اند یا مشمول نظام وظیفه هستند، باید تا تاریخ 1400/6/31 از پایان نامه خود دفاع کرده باشند.

در این دستورالعمل آمده است: دفاع از رساله توسط دانشجویان دکتری تخصصی، مشروط به داشتن کفایت پیش دفاع و تأیید شورای گروه آموزشی مربوط و استاد راهنما و مشاور مبنی بر برآورده شدن اهداف پروپوزال و ثبت اطلاعات رساله در سامانه پژوهشیار و با رعایت سایر مقررات آموزشی و پژوهشی استثنائاً تا تاریخ 1400/8/15 بلامانع است.

دانشجویانی که مشمول نظام وظیفه هستند، دفاع از رساله آنان تابع مقررات نظام وظیفه است.

شایان ذکر است، برگزاری جلسات دفاع، بدون احتساب در سنوات تحصیلی و پرداخت شهریه نیمسال اول 1401-1400 بوده و نمره/ارزیابی کیفی پایان نامه/ رساله در کارنامه نیمسال دوم 1400-1399 دانشجو درج خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، نتایج دوره کارشناسی ناپیوسته پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی بر روی سامانه www.azmoon.org قرار گرفت.

پذیرفته شدگان این دوره می توانند از ساعت 10 صبح شنبه سوم مهرماه با مراجعه به سامانه آموزشیار edu.iau.ac.ir و مطابق جدول زمانی اعلام شده نسبت به ثبت نام خود به صورت مجازی اقدام کنند.

پذیرفته شدگان کلیه محل­‌های دانشگاهی جهت اطلاع از زمان و چگونگی تحویل مدارک به آدرس سایت واحد دانشگاهی محل پذیرش خود مراجعه کنند.

پذیرفته شدگان جهت اطلاع از شرایط و ضوابط ثبت نام می‌توانند روز سه شنبه 30 شهریور راهنمای ثبت نام این مقطع را از سامانه sanjesh.iau.ir دریافت و مطالعه کنند.

1.jpg

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از لاهیجان، تعداد 34 نفر استادان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان تابستان سال‌جاری موفق به چاپ ۴۳ مقاله در مجلات معتبر علمی بین‌المللی و ملی شدند.

از این مقالات تعداد سه مقاله در مجلات با نمایه JCR Q۱، سه مقاله در مجلات با نمایه JCR ۲Q، هفت مقاله در مجلات با نمایه JCR Q۳، سه مقاله منتشر شده در Scopus/Pubmed و ۲۶ مقاله با رتبه علمی از وزارتین یا حوزوی و یک مقاله در نشریات WOS بدون IF چاپ شده است.

این مقالات توسط علیرضا مردوخ پور، اکرم تهرانی‌فرد، ابراهیم امیری، آمنه پرغم دریاسری، بهنام راستی، بهنام علی‌زاده، جواد رضاپور، حبیب وهاب‌زاده، حسن کریم‌زادگان، حسین خارا، حمیدرضا دورودیان، راهب غلامی، سهراب کردرستمی، سیاوش خداپرست، سیدرضا سیدنژادفهیم ، سید مصطفی صادقی، سیده مدینه قاسم‌نژاد، عباس باقری خطیبانی، عباس قدیمی، عبدالرضا توکلی، علی عبدالله‌زاده ضیابری، فاطمه شریعتی، فاطمه علیخانی، مازیار میرحسینی‌مقدم، ماندانا طایفه، مجتبی سلیمانی، مجید عاشوری، محمد دهداردرگاهی، محمد فائزی قاسمی، محمدرضا رحیمی بشر، مریم دانشمندمهر، مهدی فلاح کاظمی، مهسا دلشاد سیاهکلی و ناصر محمدیان روشن منتشر شده است.

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از لاهیجان، تیم کوهنوردی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان به سرپرستی محمد دهدار درگاهی عضو هیئت علمی گروه محیط زیست این دانشگاه طی دو روز به قله دماوند صعود کرد.

قله دماوند (بام ایران) به ارتفاع ۵۶۷۱ متر بلندترین قله ایران بوده که علاوه بر ویژگی بارز ارتفاعی، از نظر فرهنگی، اجتماعی و باور مردمی بسیار ارزشمند بوده و هرساله میزبان کوهنوردان فراوانی از داخل و خارج کشور است.

شیب زیاد دامنه‌ها، کاهش فشار و در نتیجه کمبود اکسیژن، دمای پایین (منفی)، وزش باد شدید، وجود مه غلیظ و انتشار گازهای حاوی گوگرد در مجاورت قله از مهم‌ترین عوامل دشواری صعود به قله به‌شمار می‌روند.

تیم کوهنوردی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان علی مقصودی دانشجوی دکتری محیط زیست واحد لاهیجان نیز حضور داشت و پس از صعود پرچم دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان را در قله دماوند به اهتزار درآمد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، مهلت انتخاب رشته داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ دانشگاه آزاد اسلامی تا روز جمعه ۲۶ شهریورماه تمدید شد.

داوطلبان شرکت کننده در آزمون کارشناسی ارشد سال 1400 که براساس کارنامه صادره ازسوی سازمان سنجش آموزش کشور مجاز به انتخاب رشته شده اند و علاقه مند به انتخاب رشته/محل های دایر در دانشگاه آزاد اسلامی هستند، می توانند با استفاده از کد دسترسی انتخاب رشته مندرج در ذیل کارنامه سازمان تا ساعت 24 روز جمعه 26 شهریور با مراجعه به سامانه ثبت نام الکترونیکی مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی به آدرس www.azmoon.org نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

به داوطلبان توصیه می شود ابتدا دفترچه راهنمای انتخاب رشته را دریافت و پس از مطالعه و کسب آگاهی ، نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

داوطلبان لازم است پس از انتخاب رشته / محل، کد رهگیری و نسخه چاپی ثبت نام خود را تهیه و تا زمان اعلام نتایج نزد خود حفظ کنند.