En 1400/01/25

دکتر محمد علی‌اکبری مشاور رئیس دانشگاه و مجری طرح پایش دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، با اشاره به برگزاری جلسات پیش‌دفاع متمرکز در اردیبهشت ماه 1400، گفت: پیرو تصمیمات ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا در خصوص تعطیلی واحدهای دانشگاهی مقرر شد مهلت ثبت‌ درخواست برای شرکت در دومین دوره جلسات پیش‌دفاع دکتری دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی تا 6 اردیبهشت تمدید شود.

دکتر علی اکبری ادامه داد: دانشجویانی که تا آخر وقت اداری (ساعت 15:30) روز دوشنبه مورخ 6 اردیبهشت ماه، رساله‌های آنها در مرحله 9 سامانه پژوهشیار قرار گرفته باشد، مجاز به رزرو برای شرکت د رجلسات پیش‌دفاع متمرکز هستند. این دسته از دانشجویان باید در بازه‌ی زمانی 11 لغایت 14 اردیبهشت ماه جهت رزرو جلسه پیش دفاع به سامانه وادافا (https://vadafa.iauec.ac.ir ) مراجعه کنند و تاریخ و زمان مورد نظر خود برای برگزاری جلسه را رزرو کنند.

وی با بیان اینکه تاریخ شورع جلسات پیش‌دفاع متمرکز دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی، 25 اردیبهشت ماه است، گفت:دانشجویانی که به هر دلیل نتوانند در این دوره‌ی پیش‌دفاع متمرکز شرکت کنند، باید در دوره‌ی بعدی شرکت کنند.

دکتر علی اکبری افزود: دانشجو، استاد راهنما و واحد دانشگاهی موظف به تکمیل و ارسال مدارک و مستندات لازم در سامانه پژوهشیار هستند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، «شیوه نامه اجرایی آزمون جامع دوره دکتری تخصصی (غیرپزشکی) در نیمسال دوم سال تحصیلی 1400-1399 » از سوی دکتر جواد علمائی معاون علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی و حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عبدالحسین خسروپناه معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ شد.

با توجه به تاکید رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مبنی بر به حداقل رساندن جابجایی دانشجویان به دلیل شیوع بیماری کرونا و در راستای حفظ سلامتی تمام دانشجویان دوره دکتری تخصصی موارد لازم جهت برگزاری ارزیابی جامع نیمسال دوم سال تحصیلی 1400-1399 اعلام می شود.

بر اساس بند های این شیوه نامه بخش کتبی (طرح سوال) آزمون جامع در تمام رشته ها استانی بوده (به استثنای واحد های ویژه مستقل) و به صورت حضوری و در قالب طرح تعاون (در واحد مرکز استان یا سایر واحد های استان) از تاریخ 1400/03/01 تا 1400/03/13 با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی برگزار شود.

بخش شفاهی آزمون جامع با توجه به شرایط اعلامی از سوی ستاد مقابله با کرونا به صورت حضوری در واحد دانشگاهی محل تحصیل یا غیر حضوری از طریق سامانه های آموزشی مورد تایید دانشگاه برگزار شود. در این خصوص ذخیره فایل بخش شفاهی ارزیابی جامع ضروری است.

همچنین شرکت آن دسته از دانشجویان که به دلیل تاخیر در برگزاری آزمون زبان موفق به اخذ گواهی قابل قبول نشده اند، در آزمون جامع نیمسال دوم 1400-1399 بلامانع است.

به نام خدا

با توجه به تعطيلي دانشگاه، منظور کسب اطلاعات بیشتر ، شماره های تماس کارشناسان آموزشی در وب سایت دانشگاه قرار داده شده است.

1.jpg3.jpg2.jpg

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، با توجه به وضعیت قرمز کرونایی در تمامی مراکز استان ها، درخصوص نحوه فعالیت واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی، اطلاعیه ای صادر شد.

متن این اطلاعیه به شرح ذیل است:

قابل توجه روسای محترم مراکز استان های دانشگاه آزاد اسلامی

با توجه به تاکید جناب آقای دکتر طهرانچی رئیس محترم دانشگاه مبنی بر حفظ سلامت کارکنان دانشگاه در این ایام قرمز کرونایی و مصوبه جدید ستاد ملی مقابله با کرونا درخصوص تعطیلی ۱۰ روزه شهرهای قرمز، اعلام می گردد:

کلیه واحدها و مراکز دانشگاهی در شهرهای قرمز تعطیل می باشند.

نکات قابل توجه:

1- تمامی کلاس های برخط و مجازی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در روزها و ساعت های مقرر شده برقرار می باشد و تعطیل نیست.

2- حضور کارکنان و ارائه خدمات در بخش های پشتیبانی، فنی و مالی باید به گونه ای باشد که خللی در امور آموزشی(کلاسهای آنلاین) به وجود نیاید و همچنین پرداخت های مالی و حقوق و .... دچار مشکل نشود.

3- درخصوص مدیریت کلاسهای برخط دانشجویان به گونه ای اقدام گردد که خللی در امور جاری مورد نیاز وارد نشود.

4- کارکنان شیفتی کمافی السابق به فعالیت خود ادامه می دهند.

5- کارکنان واحدهای علوم پزشکی تابع تصمیمات معاونت علوم پزشکی دانشگاه هستند.

6- در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی، کارکنان با حداکثر یک سوم حضور خواهند داشت. اولویت عدم حضور، با بیماران زمینه ای و مادرانی است که دارای فرزند خردسال هستند. تعیین حضور افراد در هر بخش با رئیس آن بخش خواهد بود.

معاونت توسعه و مدیریت منابع دانشگاه آزاد اسلامی

معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در راستای راه اندازی کسب و کارهای کسب وکارهاي"فناوري هاي نرم فرهنگی و صنایع خلاق" اقدام به برگزاری «رویداد ملی صنایع خلاق و فناوريهاي فرهنگی»  می نماید.
محورهای رویداد:

صنایع هنري( نقاشی(نقاشی خط، نقاشی دیواري، دیوارنویسی)، عکاسی، تذهیب، خط و خوشنویسی(نستعلیق، شکسته، ثلث، نسخ، معلی)، پوستر و گرافیک(تایپوگرافی، سند پینتینگ)، هنرهاي نمایشی(تئاتر، فیلم، نمایشنامه، تعزیه، شبیه خوانی)، داستان نویسی و شعر

صنایع و میراث فرهنگی(جواهرات و اقلام زینتی، مشبک، معرق و منبت، معماري، کاشی کاري و آینه کاري، میناکاري و خاتم کاري، قالی و قالیچه و مراسم آیینی و جشنواره ها)

فناوريهاي نرم و صنایع رسانه اي(مستند، کلیپ و فیلم کوتاه، تبلیغات و رپرتاژ آگهی و انیمیشن، موشن گرافی و اینفوگرافی)

فناوريهاي نرم و صنایع رسانه اي(پلتفرمهاي فرهنگی، فناوريهاي آموزش و ترویج فرهنگ، نرم افزار، فضاي مجازي و محصولات دیجیتال(بازيهاي موبایلی و رایانه اي) ، داستان نویسی و شعر و رادیو، پادکست)

آفرینشها و خدمات خلاق(کتاب و انتشارات ، نوآوريهاي اجتماعی ، توریست فرهنگی و گردشگري بوم ، عروسک سازي، اسباب بازي ، طراحی، چرم، لباس و پوشش ،  لوازم التحریر و ایدههاي تحول آفرین و خلاقِ فرهنگی)

شرایط شرکت کنندگان

اعضاي هیئت علمی، کارکنان، دانشجویان

تیمهاي دو و حداکثر شش نفره

داراي شاخصهاي نوآورانه(قابلیت فراگیري، قابلیت نوآوری و قابلیت تجاري سازي و کسب وکار)  باشد

قابلیت فراگیری: در سطح جامعه مورد استقبال قرار گیرد.

قابلیت نوآوری: دارای تحول در خلق و عرصه محصولات و خدمات فرهنگی با هدف پاسخگویی به بازارهای جدید باشد

قابلیت تجاري سازي: دارای کمینه محصول پیذیرفتنی  برای ورود به مرحله تجاری سازی باشد.

ضبط و ارسال ویدئویی 4 دقیقه اي حاوي خلاصهاي از «طرح» و «ایده خلاق» خود و سرمایه و امکانات مورد نیاز براي آغاز کسب وکار اقدام کند. در انتهاي ویدئوي ارسالی خوانش جمله «این ویدئو براي شرکت در رویداد ملی صنایع خلاق و فناوريهاي فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی ارسال میشود» الزامی است.

مهلت ارسال ایده ها تا پایان اردیبهشت سال جاری

ارسال از طریق وب سایت  https://tdanyar.iau.ac.ir/

دانشجویان، اساتید و دانشجویان واحد لاهیجان می توانند، برای کسب اطلاعات بیشتر، ثبت نام، معرفی ایده ها و آثار خود را در قالب عکس یا فیلم (حداکثر ۴ دقیقه)  به شماره  09910645191 کانون دانشگاه هوشمند واحد لاهیجان نیز ارسال نمایند.

مزایا

تسهیل در اعطاي تسهیلات یک میلیارد ریالی صندوق پژوهش و نوآوري دانشگاه آزاد اسلامی

ایجاد فرصت ارائه طرح و ایده کسب و کار در صداوسیماي جمهوري اسلامی ایران

تسهیل استقرار رایگان در سراهاي نوآوري و مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور

مونتورینگ و ارائه مشاوره هاي کسب و کار جهت تجاري سازي و بازاریابی طرحها

d2130a1d-4c9c-43ec-b595-b2eb43b11d31.jpg

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از لاهیجان، نشست امضای تفاهم‌نامه دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان و اداره‌کل فنی و حرفه‌ای استان گیلان برگزار شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان در این نشست توانمندی‌های سخت‌افزاری و نیروی انسانی متخصص واحد لاهیجان و رشته‌های تحصیلی متعدد و متنوع در حوزه‌های مختلف از مقاطع کاردانی تا دکتری تخصصی را یادآور شد.

مجید عاشوری، اهداف مهم دانشگاه آزاد اسلامی در برهه کنونی را تأثیرگذاری بر جامعه پیرامونی و دغدغه‌مندی درباره تربیت دانش‌آموختگان کارآمد و توجه به اشتغال آنان عنوان کرد.

امضای تفاهم‌نامه دانشگاه آزاد اسلامی لاهیجان و اداره‌کل فنی و حرفه‌ای گیلان + جزئیات

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان گیلان نیز جامعه‌محورشدن آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، برنامه‌ریزی برای آموزش‌های مشترک در رشته‌های تخصصی و اهتمام به مهارت‌افزایی دانشجویان و دانش‌آموزان را از جمله عواملی دانست که باید مورد توجه دانشگاه و سازمان فنی و حرفه‌ای قرار گیرد.

رویکرد سازمان فنی و حرفه‌ای آموزش برای ایجاد شغل است

محمد حسینی خشک‌اسطلخی، رویکرد فعلی سازمان فنی و حرفه‌ای را آموزش برای ایجاد مشاغل آینده بیان و همکاری با دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی مانند واحد لاهیجان را در رسیدن به این هدف بسیار مؤثر عنوان کرد.

امضای تفاهم‌نامه دانشگاه آزاد اسلامی لاهیجان و اداره‌کل فنی و حرفه‌ای گیلان + جزئیات

به گزارش آنا، تفاهم‌نامه آموزشی و پژوهشی میان دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان و اداره‌کل فنی و حرفه‌ای استان گیلان در ۹ ماده برای مدت سه سال به امضا رسید و مقرر شد برای اجرای مفاد آن در ۶ ماهه امسال حداقل سه دوره آموزشی اولویت‌دار به‌صورت مشترک در این دانشگاه برگزار شود.

اجرای دوره‌های مهارتی دانشجویان با توجه به نیاز مراکز آموزشی دانشگاه، آموزش مهارت‌های مدیریتی، آموزش کارآفرینی و مهارت‌های کسب و کار، برگزاری سمینارها و جشنواره‌های کارآفرینی و فن‌آفرینی در راستای کاربردی کردن آموزش مهارت‌های مرتبط با علوم کامپیوتر، IT، ایجاد مرکز جوار دانشگاهی و برگزاری دوره‌های آموزشی و مهارتی در رشته‌های مورد نیاز از جمله موارد همکاری است که در این تفاهم‌نامه مورد توافق قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی طی دستورالعملی جدید و با توجه به مصوبه جدید ستاد ملی مقابله با کرونا، موارد ذیل را با توجه به شرایط خاص کرونا در هر استان و شهرستان ‌(از نظر قرمز و نارنجی) جهت اطلاع همکاران دانشگاه اعلام کرد:

الف) مناطق قرمز: حضور کارکنان در مناطق قرمز براساس یک دوم حضور است.

ب) مناطق نارنجی: حضور کارکنان براساس دو سوم حضور است.

براین اساس، کارکنانی که در محل کار حضور ندارند باید در ساعت اداری به صورت دورکار امور اداری محوله را انجام دهند.

اولویت با آن دسته از کارکنانی است که بیماری خاص دارند.

همچنین کارکنانی که حضور آنها به هر دلیل در دانشگاه الزامی است، به نحوی شیفت بندی شوند که در امور جاری دانشگاه اخلال ایجاد نشود. البته اقتضای بعضی مشاغل حضور شیفتی است که آنها شرایط خاص خود را دارند

باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی لاهیجان از دانشجویان مستعد، با انگیزه و دغدغه‌مند دانشگاه، جهت ثبت نام انتخابات هیات مدیره انجمن های علمی دانشجویی دعوت می‌نماید.

کلیات و اهداف:

اهداف انجمن به شرح زیر است:
 • تعمیم و تعمیق روابط علمی و پژوهشی اعضاء.
 • ایجاد ارتباط مستقل ومستمر بین دانشگاه و اعضاء انجمن به منظور رفع نیازهای علمی و تخصصی اعضاء.
 • به هنگام کردن دانش اعضاء و آشنایی بیشتر با مسائل موضوع انجمن.
 • شناخت و طرح مسائل و مشکلات موضوع انجمن و ایجاد زمینه های تحقیقاتی جدید در جهت باروری علمی اعضاء و ارائه راهبردهای علمی در جهت حل مشکلات.
 • کمک به اعضاء در امور آموزشی و پژوهشی.
 • ایجاد ارتباط با انجمنها و موسسات علمی و تحقیقاتی داخل و خارج کشور پس از تصویب کمیسیون مرکزی ،  در راستای تبادل اطلاعات علمی و شناساندن توانمندی علمی دانشگاه آزاد اسلامی.
 • انتشار نشریات در زمینه … و برابر مقررات  و ضوابط کمیسیون مرکزی.
 • تلاش در جهت اعتلای دانشگاه آزاد اسلامی در ایران و جهان .
وظایف و نوع فعالیت های انجمن :

انجمن صرفا در زمینه های علمی ، آموزشی مشاوره علمی و اجرایی در حوزه ها و گرایشهای مربوطه و حمایت علمی وپژوهشی از اعضاء فعالیت خواهد داشت .

اهم این فعالیت ها به شرح ذیل می باشند :

الف)  ایجاد زمینه های ارتباط بین انجمن ، دانشگاه و سایر مراکز علمی به منظور :
 • انجام امور پژوهشی، آموزشی، در رشته مربوط.
 • انتقال دستاوردهای علمی و عملی اعضاء به دانشگاه و سایر مراکز علمی و متقابلاً انتقال آخرین یافته های علمی به انجمن.
ب) مهیا ساختن محیطی مناسب برای اعضاء به منظور :
 • تبادل نظر علمی ، تخصصی و آماده سازی زمینه برای کارهای حرفه ای و ایجاد خلاقیت و فعالیت های علمی و پژوهشی.
 • ارائه طرح های پژوهشی در ارتباط با موضوع انجمن تامین هزینه های طرح، فقط پس از تصویب طرح در کمیسیون مرکزی انجمن های علمی ، ادبی و هنری دانشگاه امکان پذیر خواهد بود.
 • شناخت استعدادها و هدایت آنها به سوی مراکز نیازمند.
 • برگزاری کارگاه ها، وبینار ها و… آموزشی.
 • برگزاری و شرکت مسابقات علمی دانشجویی.
 • بازدید از مراکز علمی و تحقیقاتی.
ج ) کمک به اشاعه فرهنگ استقلال ،آزادی ،توسعه علمی و نفی وابستگی از طریق:
 • تشکیل کنفر انسها ، سمینارها و گردهمایی های علمی و تخصصی در زمینه مربوطه.
 • شناسایی وتجزیه وتحلیل مشکلات و نارسایی های موجود در زمینه های مربوط به مسائل علمی موضوع انجمن.
 • ارائه طریق جهت حل مشکلات و انعکاس نتایج حاصل از بررسی‌ها به مراجع ذیربط در دانشگاه.

اساسنامه انجمن های علمی:

دانلود

شرایط عمومی ثبت نام:

 • حداقل یکسال از زمان تحصیل دانشجو باقی مانده باشد.
 • اشتغال به تحصیل در رشته مربوطه.
 • عدم عضویت در شورای مرکزی دیگر انجمن های علمی دانشجویی و دیگر تشکل های دانشجویی.
 • عدم مشروطی دانشجو متقاضی در ترم گذشته.

مدارک مورد نیاز جهت عضویت:

 • عکس اسکن شده کارت ملی
 • عکس اسکن شده شناسنامه
 • عکس اسکن شده کارنامه تحصیلی (در صورتی که قادر به دریافت کارنامه نیستید فقط اسکن کارت ملی و شناسنامه خود را اپلود نمایید و موضوع از طریق راه های ارتباطی گفته شده در ادامه اطلاع دهید.)

(جهت اسکن مدارک خود میتوانید از نرم افزار هایی مانند Camscanner در تلفن های هوشمند استفاده کنید.)

ثبت نام

جهت ورود به فرم ثبت نام حتما باید با حساب gmail خود وارد شوید

 • جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۴۱۲۳۰۰۵۸-۰۱۳ دفتر باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه و یا به شماره ۰۹۹۱۰۶۴۵۱۹۱ در پیامرسان ها و یا به آی‌دی @scc_liau پیغام دهید.

📚

27598ae8-0d3f-486c-bc80-cc01befc0161.jpg