En 1399/05/19

636097870374242772.jpg

رئیس مرکز سنجش و پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ثبت نام بدون آزمون ( ویژه استعدادهای درخشان ) مقاطع دکتری تخصصی و کارشناسی ارشد سال 99 دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر بهروز طهماسب کاظمی رئیس مرکز سنجش و پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: ثبت نام بدون آزمون ( ویژه استعدادهای درخشان ) مقاطع دکتری تخصصی و کارشناسی ارشد سال 99 دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شد.

وی افزود: به اطلاع متقاضیان ثبت نام بدون آزمون ویژه استعدادهای درخشان مقاطع دکتری تخصصی و کارشناسی ارشد سال 99 دانشگاه آزاد اسلامی می­ رساند، ثبت نام از ساعت 13 امروز پنج شنبه مورخ 16 مرداد ماه آغاز و تا 31 مرداد ماه ادامه خواهد داشت.

دکتر طهماسب کاظمی اظهار داشت: داوطلبان با مراجعه به سامانه ثبت نام الکترونیکی مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی به آدرس www.azmoon.org پس از مطالعه دفترچه راهنما و در صورت داشتن شرایط ویژه استعدادهای درخشان مقاطع دکتری تخصصی و کارشناسی ارشد ابتدا نسبت به خرید کارت اعتباری اقدام و سپس با ورود به سامانه نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته / محل های درخواستی اقدام کنند.

وی تأکید کرد: داوطلبان لازم است پس از انتخاب رشته/محل، کد رهگیری و نسخه چاپی ثبت نام خود را تهیه و تا زمان اعلام نتایج نزد خود حفظ کنند.

tablighat.asli(A4) (2).jpg

✅ وبینار کاربرد های نرم افزار Endnote در رفرنس نویسی مقالات
📅 دوشنبه ۲۰ مرداد ساعت ۱۶
📹 لینک ورود به وبینار :
lms.iaurasht.ac.ir/bpj
🌐 ثبت نام در لینک زیر:
                                 ⬅️ ثبت نام ➡️
❓جهت اطلاعات بیشتر با شماره ۰۹۳۵۷۱۲۸۹۳۸ (آقای تقی‌پور) تماس حاصل فرمایید.
✳️ ثبت نام برای عموم رایگان و الزامی می‌باشد.

image_2020_8_5-18_15_31_120_pcU.jpg

رئیس مرکز سنجش و پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: افرادی که متقاضی پذیرش براساس سوابق تحصیلی هستند باید تا قبل از دوم شهریورماه ثبت‌نام خود را انجام دهند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر بهروز طهماسب کاظمی رئیس مرکز سنجش و پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: کسانی که متقاضی پذیرش براساس سوابق تحصیلی هستند، حتما باید تا قبل از دوم شهریورماه ثبت‌نام خود را انجام دهند.

وی با بیان اینکه نتایج قبل از 15 شهریورماه اعلام می‌شود و افراد می‌توانند در کلاس حضور پیدا کنند، گفت: ولی براساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش شرایطی ایجاد شده تا در صورتی ‌که افراد در دوره‌های با آزمون پذیرفته شده و متقاضی جابه‌جایی به محل پذیرش خود در دوره با آزمون هستند، بتوانند بدون مشکل جابه‌جا شوند و کسانی که تمایل ندارند می‌توانند در همین رشته‌ها ادامه تحصیل دهند.

دکتر طهماسب کاظمی افزود: در این دانشگاه بیش از 980 هزار نفر مقطع پذیرش براساس سوابق تحصیلی وجود دارد که از این تعداد در مقطع کاردانی ناپیوسته 195 هزار نفر ظرفیت پذیرش دارد. در مقطع کارشناسی پیوسته 370 هزار صندلی وجود دارد. همچنین در مقطع کارشناسی ناپیوسته 220 هزار صندلی و در مقطع کاردانی پیوسته 210 هزار صندلی وجود دارد.

وی با بیان اینکه این تعداد یک ظرفیت بسیار بزرگ برای دانشگاه آزاد اسلامی به‌ عنوان ثمره بزرگ انقلاب اسلامی بوده که یک نظام بزرگ شبکه‌ای آموزش عالی را در کشور ایجاد کرده است، اظهارداشت: دانشگاه آزاد اسلامی با این ظرفیت فرصت تحصیل برای افراد را در هر رشته‌ای در اقصی نقاط کشور فراهم کرده که می‌توانند براساس سلایق خود در این شبکه بزرگ جذب شوند. اکثر رشته‌هایی که در کشور دایر بوده و متقاضی برای آنها وجود دارد در همه واحدهای استانی دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد و افراد می‌توانند این رشته‌ها را انتخاب کرده و ادامه تحصیل دهند.

رئیس مرکز سنجش و پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به شرایط پذیرش در این دوره تصریح کرد: اولویت پذیرش با معدل بالاتر (البته پس از اعمال ضریب براساس نوع دیپلم) است. سایر ضوابط پذیرش در آزمون سراسری، به ‌جز نمره آزمون در رشته‌محل‌های بدون آزمون نیز رعایت می‌شود و تنها معدل پس از اعمال ضریب مربوط به نوع دیپلم جایگزین نمره می‌شود.

وی ادامه داد: در واقع عمده قوانینی که در پذیرش با آزمون جاری است برای پذیرش براساس سوابق تحصیلی نیز وجود دارد، اما مهم‌ترین فاکتور در فرآیند جذب، معدل است و بالاترین معدل‌ها در رشته‌محل‌های ارائه شده جذب می‌شوند.

وی افزود: اگر فرد در اولین رشته‌محل انتخابی نتواند معدل کافی را کسب کند، معدل او در انتخاب دوم تا انتخاب آخر او بررسی شده و زمانی که در یک رشته‌محل پذیرفته شد می‌تواند به تحصیل بپردازد.

دکتر طهماسب کاظمی با اشاره به میزان شهریه در این دوره در مقایسه با سایر دوره ها، گفت: شهریه‌ها در دوره با آزمون یا بدون آزمون متفاوت نیست، چراکه رشته‌های با آزمون یا بدون آزمون مزیتی نسبت به یکدیگر ندارند. برخی احساس می‌کنند پذیرش براساس سوابق تحصیلی یعنی رشته یا آموزش بی‌کیفیت؛ اما این تصور کاملا اشتباه است، چراکه پذیرش براساس سوابق تحصیلی ناظر بر صندلی‌های زیادی است که ایجاد شده است. 980هزار صندلی فقط براساس سوابق تحصیلی در دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد شده است و این در حالی است که الان تمام افرادی که در آزمون سراسری شرکت می‌کنند حدود یک میلیون و 300 هزار نفر هستند. یعنی اگر پذیرش با آزمون را نیز اضافه کنیم، دانشگاه آزاد اسلامی به‌تنهایی ظرفیت پذیرش تمام داوطلبان آزمون سراسری را دارد.

رئیس مرکز سنجش و پذیرش و فارغ التحصیلی در پایان خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان نظام 3-3-6 که در دوره‌های فنی‌وحرفه‌ای تحصیل کرده‌اند هم می‌توانند در صورت تمایل در دوره‌های نظری پذیرش براساس سوابق تحصیلی ثبت‌نام کنند و از این نظر منعی وجود ندارد.

رئیس مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی، ظرفیت پذیرش بدون کنکور این دانشگاه را در چهار مقطع کاردانی پیوسته، کاردانی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ اعلام کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر بهروز طهماسب کاظمی رئیس مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه ثبت‌نام بر اساس سوابق تحصیلی (بدون کنکور) برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ در همه زیر نظام‌ها از پنجم مردادماه آغاز شده است، اظهار کرد: در حال حاضر دو سامانه در کشور برای ثبت نام داوطلبان فعال شده که یکی از آنها سامانه سازمان سنجش آموزش کشور است که داوطلبان برای تحصیل در دانشگاه‌های دولتی و غیرانتفاعی در آن ثبت نام می‌کنند و سامانه دیگر مربوط به دانشگاه آزاد اسلامی است.

لزوم درج نوع و معدل دیپلم در فرم ثبت‌نام

رئیس مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی ضمن بیان اینکه داوطلبان متقاضی تحصیل در مقاطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته در دانشگاه آزاد (بدون کنکور) تا دوم شهریور فرصت دارند نسبت به ثبت نام در سامانه http://azmoon.org اقدام کنند، افزود: لازم است داوطلبان نوع دیپلم و معدل کتبی دیپلم خود را به صورت صحیح در فرم ثبت نام ذکر کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: داوطلبان دیپلم فنی و حرفه‌ای و یا کاردانش نظام آموزشی جدید ۳-۳-۶ و دیپلمه‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش نظام قدیم هنرستان که دارای مدرک پیش دانشگاهی و یا کاردانی بوده و یا فاقد معدل کتبی دیپلم هستند، باید معدل کل دیپلم متوسطه خود را عیناً در فرم ثبت نام ذکر کنند.

زمان اعلام نتایج دوره‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد اسلامی / آغاز کلاس‌ها از ۱۵ شهریور

کاظمی ادامه داد: قرار بر این است که قبل از اعلام نتیجه کنکور سراسری، نتایج ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی اعلام شود و از ۱۵ شهریور افراد در سر کلاس‌ها حاضر شوند. دانشجویان در صورت پذیرش در دوره‌های روزانه در کمترین زمان ممکن و بدون هیچ هزینه‌ای می‌توانند نسبت به تسویه با دانشگاه اقدام کرده و برای ثبت نام در دوره روزانه اقدام کنند.

ظرفیت پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد در ۴ مقطع

رئیس مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی همچنین به ظرفیت پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در مجموع حدود ۹۸۰ هزار نفر ظرفیت پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دارد که در مقطع کاردانی ناپیوسته ۱۹۵ هزار، مقطع کاردانی پیوسته ۲۱۰ هزار کارشناسی پیوسته ۳۷۰ هزار، کارشناسی ناپیوسته ۲۲۰ هزار صندلی وجود دارد. این بدین معنی است که شبکه دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی تا اقصی نقاط کشور گسترده شده و اقدام به تربیت نیروی متخصص هر منطقه در کشور و متناسب با نیازها و اقتضائات ملی و منطقه‌ای می‌کند.

وی بیان کرد: این ظرفیت به پایداری جمعیت در مناطق مختلف کشور، پیشرفت متوازن و عادلانه آموزش عالی و به تبع آن پیشرفت درون زا و متوازن هر منطقه متناسب با شرایط هر منطقه در کشور کمک خواهد کرد.

داوطلبان از امکانات واحدهای دانشگاهی محل سکونت خود مطلع شوند

کاظمی با بیان این مطلب که ظرفیت پذیرش بدون آزمون نسبت به سال‌های گذشته تغییر چندانی نکرده است، گفت: به داوطلبان توصیه می‌شود از امکانات، زیرساخت‌ها، اعضای هیأت علمی واحدهای دانشگاهی منطقه خود مطلع شده و در پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی بهترین دانشگاه منطقه خود را انتخاب کنند.

رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد ضمن بیان این مطلب که در صورت بررسی دقیق ظرفیت‌ها، امکانات، زیرساخت‌ها و سوابق اعضای هیأت علمی واحدهای دانشگاهی در هر منطقه، داوطلبان قطعاً دانشگاه آزاد اسلامی را برای تحصیل انتخاب خواهند کرد، اظهار کرد: چرا که این دانشگاه در اکثر مناطق دارای وضعیت بسیار بهتری نسبت به سایر دانشگاه‌ها حتی دانشگاه‌های دولتی است و درس خواندن در این محیط‌ها و تحولاتی که در نظام تربیت دانشجو در این دانشگاه در حال رخ دادن است قطعاً اتفاقات بهتری را برای فارغ‌التحصیلان خود رقم خواهد زد.

هشدار درباره برخی مراکز مشاوره / مراقب مشاوره‌های غلط باشید

کاظمی افزود: بسیاری از خانواده‌ها علاقه مند هستند، فرزندانشان در شهر محل سکونت خود تحصیل کنند و به همین دلیل توصیه ما این است که داوطلبان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی حتماً به مراکز هدایت تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی مراجعه کنند. ظرفیت گسترده‌ای که خوشبختانه در نظام آموزش عالی کشور به وجود آمده، باعث شده تا دفاتری با عنوان مشاوره در سطح شهرها شکل گرفته و در مواردی مشاهده شده در روابطی ناسالم اقدام به دادن مشاوره‌های غلط به داوطلبان و خانواده‌های آنها می‌کنند.

۵ فاکتور برای انتخاب رشته صحیح

رئیس مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: از آنجایی که تحصیل در دانشگاه منجر به کسب یک تخصص و زمینه ساز آینده شغلی داوطلبان است، ارزش آن را دارد که در این مدت والدین با شناختی که از استعدادها و علائق فرزندان خود دارند با فرصتی که پیش روی خود دارند، بهترین و متناسب‌ترین واحد دانشگاهی را برای فرزندان خویش انتخاب کنند. این انتخاب‌ها معطوف به عنوان رشته، زیرساخت‌ها و امکانات واحدهای دانشگاهی، آینده شغلی فرد در محل زندگی افراد و هیأت علمی با سابقه و توانمند در واحدهای دانشگاهی است.

امکان ارتباط مجازی با مشاوران مراکز هدایت تحصیلی دانشگاه آزاد

وی با بیان این مطلب که امکان ارتباط مجازی با مشاوران مراکز هدایت تحصیلی نیز وجود دارد، گفت: از داوطلبان درخواست می‌کنیم که با اطلاعات کافی و با توجه به علاقه‌مندی و استعدادهای خود اقدام به انتخاب رشته کنند. به همین منظور لازم است با مراجعه به واحدهای دانشگاهی با محیط تربیتی آموزشی که قرار است در آن تحصیل کنند، آشنا شوند و زیرساخت‌های آموزشی آن را از نزدیک ببینند؛ این مشاهده باعث می‌شود دانشجو در آینده از انتخاب خود رضایت بیشتری داشته باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان گفت: آزمون سراسری کارشناسی ارشد در این واحد دانشگاهی با رقابت ۲ هزار و ۸۰۰ داوطلب و حفظ و رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.
به‌گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از لاهیجان، سیروس بیدریغ صبح امروز در جلسه هماهنگی برگزاری آزمون سراسری کارشناسی ارشد از میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان برای آزمون ورودی کارشناسی ارشد دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی عالی همزمان با سراسر کشور با حفظ و رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی خبر داد.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان مانند سال‌های گذشته میزبان داوطلبان ورود به آموزش عالی کشور است، گفت: در دوره‌های گذشته این واحد دانشگاهی موفق به برگزاری آزمون‌های ورودی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی با کمترین حاشیه و مشکلات شده است و چند مرتبه نیز مورد قدردانی مسئولان قرار گرفت.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان با بیان اینکه برگزاری کنکور کارشناسی ارشد به‌علت شیوع ویروس کرونا چند بار به‌تعویق افتاده است، اظهار کرد: این دوره با آزمون‌های قبلی متفاوت بوده و بر همه لازم بوده که پروتکل‌های بهداشتی به‌صورت کامل رعایت شود و تمهیدات اجرای این پروتکل‌ها توسط واحد لاهیجان اندیشیده شده است.

این استاد دانشگاه با اعلام اینکه آزمون در سه نوبت صبح روزهای پنج‌شنبه، جمعه و شنبه ، ۱۶ الی ۱۸ مرداد در دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان برگزار می‌شود، ادامه داد: این دانشگاه توانایی برگزاری آزمون‌هایی تا حدود ۵ هزار نفر را دارد؛ اما امسال برای حفظ پروتکل‌ها و فاصله‌های بین داوطلبان فقط پذیرای ۲ هزار و ۸۴۴ نفر هستیم و در این زمینه تمام تلاش این واحد دانشگاهی حفظ سلامت داوطلبان است و به‌همین دلیل نیز این واحد دانشگاهی به‌عنوان حوزه اصلی و اداره آموزش و پرورش شهرستان به‌عنوان حوزه فرعی انتخاب شدند.

این مقام مسئول در دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان با بیان اینکه در آزمون صبح پنج‌شنبه فقط هزار و ۲۴۳ نفر از داوطلبان خانم به رقابت می‌پردازند، اظهار کرد: صبح روز جمعه ۳۶۶ نفر در آزمون حضور دارند که ۱۹۰ نفر خانم و بقیه را داوطلبان برادر تشکیل می‌دهند و در روز شنبه نیز هزار و ۲۳۵ نفر شرکت می‌کنند که ۹۳۵ نفر خواهر و تعداد ۳۰۰ نفر برادر هستند.

به‌گزارش آنا، در ادامه جلسه هریک از معاونان و اعضای هیئت‌رئیسه برای برگزاری هرچه مطلوب‌تر آزمون راهکارهای خود را پیشنهاد کردند.

معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان گفت: این واحد دانشگاهی دارای آزمایشگاه‌ها و کارگا‌ه‌هایی با امکانات و تجهیزات مجهز در استان گیلان است که می‌تواند آنها را در اختیار دانش‌آموزان نخبه فعال قرار دهد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از لاهیجان، غلامرضا وقار لاهیجی صبح امروز در جلسه مشترک میان اداره آموزش و پرورش و دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان که در محل این اداره برگزار شد، اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان دارای آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌ها با امکانات و تجهیزات مجهز در استان گیلان است و می‌تواند این امکانات را در اختیار دانش‌آموزان نخبه فعال قرار دهد.

وی با بیان اینکه دانش‌آموزان نخبه می‌توانند با عضویت در باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد از امکانات دانشگاه استفاده کنند، ادامه داد: اکنون چند نفر از دانش‌آموزان هنرستانی این شهرستان در حال همکاری جدی در پروژه‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان، از قبیل ساخت دستگاه تشخیص کیفیت برگ سبز چای، چاپگر سه بعدی و پهپاد در مرکز رباتیک هستند و این واحد دانشگاهی به‌دنبال آن است که نخبگان مدارس را جمع کرده و با ارائه ساز و کارهایی آنان را به‌عنوان نخبه و دانشجویان سال‌های بعد جذب کند.

معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان با بیان اینکه این واحد دانشگاهی در شرایط کرونایی در اجرای طرح‌های کلاس برخط مجازی دارای عملکرد مطلوبی است، اظهار کرد: از تجربه‌های مشترک اداره آموزش و پرورش و دانشگاه آزاد اسلامی برگزاری کلاس‌های آنلاین مجازی است که طرفین می توانند در این زمینه همفکری و همکاری بیشتری داشته باشند.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان شناخته شده است

بهرام بهروزی رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان لاهیجان هم با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان برای همه شناخته شده است، اظهار کرد: تعداد قابل ملاحظه‌ای از معلمان و مدیران مدارس و کارکنان اداره آموزش و پرورش تحصیلات خود را در دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان انجام داده‌اند و با این امکانات آشنایی نزدیک دارند.

وی با بیان اینکه این دو سازمان دارای همکاری‌های موفق زیادی در گذشته بوده‌اند، گفت: همکاری در برگزاری آزمون‌های ورودی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور و مداری سما نمونه‌ای از همکاری‌های موفق میان این دو سازمان بوده و امید است که این همکاری‌ها در سایر حوزه‌ها نیز تسریع پیدا کند.

انعقاد تفاهم، کمک به معرفی امکانات دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان به مدارس و استفاده از امکانات آن از جمله مواردی بود که در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش آنا، طرفین خواستار همکاری بیشتر در تمام حوزه های مشترک شدند.