En 1397/11/02

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از تشکیل کمیته مشورتی و ایجاد تغییرات عمده در ساختار کلی دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی دیدار و گفت وگو کرد.

دکتر طهرانچی در این دیدار با تأکید بر پیگیری جدی مباحث مربوط به اشتغال جوانان، گفت: مباحث جدی در زمینه اشتغال را می‌توانیم با توجه به وجود یک میلیون و 320 هزار دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی از شهرستان­ها شروع کنیم.

وی به تشکیل کمیته مشورتی توسط جوانان و ایجاد تغییرات عمده در ساختار کلی دانشگاه آزاد اسلامی اشاره و تصریح کرد: آموزش عالی و نوآوری و فناوری را از هم جدا کردیم و در ساختار جدید معاونت­ های علوم انسانی و هنر، فنی_مهندسی و فناوری و نوآوری و همچنین یک پژوهشگاه و شبکه های آزمایشگاهی دانشگاه ایجاد شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر اینکه وجود 100 هزار محقق، ظرفیت بی‌نظیری در دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد کرده است، گفت: نخستین کاری که در حوزه آموزش عالی انجام دادیم، جهت دادن به پایان نامه­ ها برای حل معضلات کشور بود. در این دانشگاه سالیانه 100 هزار پایان‌نامه و 10 هزار رساله دفاع می­شود، بر این اساس 40 نظام موضوعات مختلف در کشور را تدوین کردیم تا از این به بعد پایان نامه­ها و رساله­های دانشگاه فقط در این نظام موضوعات عمل کنند و تاکنون نیز 10 حوزه از این نظام موضوعات احصا شده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه گروه‌های تخصصی در زمینه‌های گوناگون از جمله چرم و کفش در تبریز، فرش ماشینی در کاشان، منسوجات در یزد و گردشگری در گیلان در حال احصاء نظام موضوعات هستند، افزود: گروه‌ها و کمیته‌های راهبری از صنعت و دانشگاه در حال بررسی این نظام موضوعات هستند، 80 درصد از این نظام موضوعات احصا شده و ادامه آن در سال آینده تکمیل می‌شود.

تشکیل کمیته بازمهندسی، آموزش، پژوهش و خدمات فناوری در عرصه کشاورزی و منابع طبیعی

دکتر طهرانچی با بیان اینکه کشور در زمینه کشاورزی دارای چالش‌های اساسی است، گفت: در واقع دانشگاه آزاد اسلامی از ابتدا هم بر اساس رشته کشاورزی تأسیس شده است. یک کمیته تحت عنوان بازمهندسی، آموزش، پژوهش و خدمات فناوری در عرصه کشاورزی و منابع طبیعی تشکیل شده است که قرار است در مبحث غذا وارد شود.

عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه متأسفانه میل و رغبتی از سوی خانواده­ ها برای ادامه تحصیل فرزندانشان در رشته‌های کشاورزی وجود ندارد، خاطرنشان کرد: قصد داریم به صورت گلخانه­ای روی این مبحث کار کنیم. رشته های مهندسی، علوم پایه، مدیریت، مهندسی صنایع، مهندسی عمران و سازه­‌های سبک شامل مبحث گلخانه می شود که البته برای نجات کشاورزی در حال هم‌اندیشی هستیم.

وی ادامه داد: اقداماتی که در این زمینه صورت گرفته، تولید کنه دفع آفات در یزد، تولید بذر 4 محصول از جمله خیار و گوجه فرنگی در اصفهان و ... است. قصد داریم که دانشجویان را با یک مدل جدید آموزش دهیم. اشکال کار این است که آموزش های ما پشت میزی است و با این روش آموزش نمی­شود، کار کرد.

راه‌اندازی مدرسه عالی مهارت برای بچه‌های عسلویه و خارگ

دکتر طهرانچی در ادامه از راه‌اندازی مدرسه عالی مهارت خبر داد و افزود: نخستین مدرسه مهارت در تهران و در زمینه حقوق راه‌اندازی خواهد شد. در این مدارس فضایی برای کسب آموزش و مهارت دانش آموزان و دانشجویان فراهم می‌شود، همچنین در زمینه پویا نمایی هم دومین مدرسه برای بچه‌های عسلویه و خارک در حال راه‌اندازی است.

عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی خاطر نشان کرد: امکانات دانشگاه در تمامی زمینه‌ها به ویژه نوآوری بسیار مطلوب است. به عنوان مثال واحد دانشگاهی نجف آباد دارای زمینی است که امکان راه‌اندازی دانش شهر را دارد. فرصت خوبی برای استفاده از ظرفیت‌های بی‌نظیر دانشگاه آزاد اسلامی به منظور حل مشکلات و چالش‌های کشور وجود دارد، در واقع به دنبال توسعه هوشمند منطقه‌ای در دانشگاه آزاد اسلامی هستیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اجرای طرح پایش (پژوهش اثرگذار یکپارچه شبکه ای)، گفت: در این طرح دانشجویان می­توانند از نظام موضوعاتی که در سامانه ذکر شده و مربوط به مشکلات کشور است، برای انجام پایا‌ن‌نامه و رساله استفاده کنند.

محدودیتی برای جذب این فارغ‌التحصیلان و محققان ایرانی خارج از کشور نداریم

دکتر طهرانچی با تأکید بر جذب فارغ‌التحصیلان و پژوهشگران ایرانی خارج از کشور، اظهارداشت: محدودیتی برای جذب محققان نداریم و از تمام امکانات دانشگاه برای حمایت از آنان استفاده می‌کنیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی درخصوص حمایت از محققانی که پژوهش‌های خاص انجام می‌دهند، خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی باشگاه پژوهشگران و نخبگان و پژوهشگاه دارد که از افرادی که پژوهش­های خاص انجام می‌دهند، به طور ویژه حمایت می‌کند.

استقبال معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از اجرای طرح پایش آزاد

در ادامه این دیدار دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به برنامه‌ای تحت عنوان سرآمدان، گفت: در این برنامه تحت فرمولی از 200 نفر اول کشور حمایت می‌­کنیم. شما هم می‌­توانید 100 استاد اول را که در حوزه مرز دانش فعالیت می‌کنند، انتخاب کنید.

وی با تاکید براینکه اعضای طرح سرآمدان، افراد خاصی هستند، خاطرنشان کرد: نباید این افراد همراه با دیگر اساتید دیده شوند، چرا که آن‌ها می‌توانند در ارتقای دانشگاه نقش تاثیرگذاری داشته باشند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با استقبال از اجرای طرح پایش آزاد(پژوهش اثرگذار یکپارچه شبکه‌ای) در دانشگاه آزاداسلامی، تاکید کرد: این طرح خوبی در حوزه پژوهش است که باید با با جدیت پیگیری شود.

وی با اشاره به جذب فارغ‌التحصیلان و محققان در مراکز رشد، خاطرنشان کرد: میتوان از امکانات و پتانسیل‌های دانشگاه آزاد اسلامی برای استقرار محققان استفاده و از آن ها حمایت کرد.

دکتر ستاری با بیان اینکه شهرهای کوچکی مانند بیرجند دارای شرکت‌های دانش بنیان بسیار کارآمدی هستند، گفت: این شرکت ها به دنبال مکانی برای استقرار هستند که دانشگاه آزاد اسلامی می تواند در صورت امکان بستر لازم برای فعالیت آنها فراهم کند.

در این جلسه که دکتر بیژن رنجبر قائم مقام رئیس دانشگاه در امور آموزش عالی و ساماندهی پژوهش های تحصیلات تکمیلی و مدیر مرکز جذب و امور هیأت علمی، برخی مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری حضور داشتند، راهکارهایی برای همکارهای بیشتر بررسی و توافقاتی در این زمینه صورت گرفت.

انتهای پیام/

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با صدور حکمی، رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه را منصوب کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با صدور حکمی، دکتر بابک نگاهداری را به عنوان «رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه» منصوب کرد.

در متن حکم رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آمده است:

«برادر گرامی جناب آقای دکتر بابک نگاهداری

با اهدای سلام و تحیات

با توجه به مراتب تعهد و سوابق اجرایی ارزنده جنابعالی، به موجب این حکم به عنوان «رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه» منصوب می شوید.

علاوه بر این مسئولیت باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه نیز به جنابعالی واگذار می گردد. نظر به تغییرات صورت گرفته در ساختار جدید دانشگاه وظایف و اختیارات مسئولیتی به پیوست این حکم ابلاغ می گردد.

امید است با رعایت تقوای الهی و بهره گیری شایسته از توانمندی های سرمایه های انسانی دانشگاه، تمامی توان و کوشش خود را مصروف حفظ مصالح و شئونات دانشگاه نمایید.

محمدمهدی طهرانچی»

دکتر بابک نگاهداری دارای مدرک دکترای تخصصی بیوتکنولوژی پزشکی، دکترای حرفه‌ای پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی تهران و کارشناسی ارشد مطالعات فرهنگی از دانشگاه علامه طباطبایی است.

وی که عضو بنیاد ملی نخبگان است، سوابق اجرایی زیادی ازجمله رئیس مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران، معاون ارتباطات شورای عالی انقلاب فرهنگی، معاون نظارت و راهبری شورای عالی انقلاب فرهنگی، دبیر نقشه جامع علمی کشور، مدیرکل حوزه ریاست، مطالعات فرهنگی، اطلاع رسانی و سنجش افکار شورای عالی انقلاب فرهنگی، معاون نظارت و ارزیابی ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور، مدیرمسئول انتشارات دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، مدیرمسئول ماهنامه تخصصی مهندسی فرهنگی، مؤسس پارک فناوری شهر و... را در کارنامه خود دارد.

انتهای پیام/

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: نقش هیأت امنای استانی برای ایجاد ظرفیت‌های مناسب در سطح استان‌ها و مدیریت واحدها به صورت استانی در این دوره بسیار موثر است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در جلسه هم‌اندیشی و هماهنگی فرآیند جذب هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی که ظهر امروز با حضور دکتر علی‌اکبر ولایتی رئیس هیأت موسس و هیأت امنا برگزار شد، با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، گفت: مسئله جذب اعضای هیأت علمی از مهم‌ترین مباحث در محیط دانشگاه و تعلیم و تربیت است و این اولین جلسه هماهنگی فرآیند جذب هیأت علمی است که با حضور اعضای هیأت‌های اجرایی جذب استان‌ها برگزارمی‌شود.

وی خاطرنشان کرد: فرآیند جذب اعضای هیأت علمی از سال 1390 با عنوان هیأت مرکزی و هیأت اجرایی در قالب سیستمی که شورای عالی انقلاب فرهنگی آن را مصوب کرده، در جریان است. این فرآیند باید با دقت در دانشگاه‌ها صورت گیرد تا بتوانیم اعضای هیأت علمی که دارای تعهد و تخصص برتر هستند را انتخاب کنیم.

دکتر طهرانچی ادامه داد: با توجه به اهمیت این موضوع، هیأت مرکزی جذب برای اولین بار در دانشگاه آزاد اسلامی به ریاست دکتر ولایتی تشکیل و تلاش شد اعضای هیأت‌های اجرایی با تعاملی که با هیأت عالی جذب وجود دارد، در کل کشور منصوب شوند، ساختار دانشگاه هم تغییرات جدی در این حوزه خواهد داشت.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: این دانشگاه مانند دو وزارتخانه علوم و بهداشت، امور جذب و امور هیأت علمی را به صورت مستقل به عنوان یک مرکز توسط هیأت امنا به تصویب رساند و دکتر رنجبر که به عنوان قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در امور آموزش عالی و ساماندهی پژوهش‌های تحصیلات تکمیلی و مدیر مرکز جذب و امور هیأت علمی منصوب شد، به صورت مستقیم مسئولیت مرکز جذب و امور هیأت علمی را عهده‌دار شد.

جذب هزار عضو هیات علمی تا فروردین 98

عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه امیدواریم این حرکت بتواند روان‌سازی، تسهیل، سرعت و دقت جذب و امور هیأت علمی را بالا ببرد، گفت: اولین فراخوان دوره جدید را برای سال تحصیلی 97-96 اعلام کردیم که گزارش آن را دکتر رنجبر ارائه خواهد کرد. در این راستا اتفاقی که افتاد، این است که بتوانیم حداقل یک هزار عضو هیأت علمی را تا فروردین 98 در دانشگاه آزاد اسلامی جذب کنیم.

وی افزود: متقاضیانی که در سال 95 در فراخوان جذب هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی شرکت کرده بودند را مورد بررسی قرار خواهیم داد و این افراد هم به جمع 5هزار متقاضی جدید اضافه خواهند شد.

دکتر طهرانچی با بیان اینکه فرآیند جذب هزار عضو هیأت علمی جدید در دانشگاه آزاد اسلامی به همت و کار دقیق هیأت‌های اجرایی جذب در استان‌ها به ثمر خواهد نشست، گفت: مقرر شد در این جلسه به صورت ویدئو کنفرانس با همه استان‌ها در ارتباط باشیم و هماهنگی‌های لازم انجام شود تا بتوانیم فرآیند جذب را به نحو احسن انجام دهیم. برخی استان‌ها برای اعلام نیاز تعداد کمتری اعلام کردند که باید توجه داشته باشیم که جذب متقاضیان با توجه به استانداردهای هر استان دیده شده است و تعداد اعضای هیأت علمی باید متناسب با ظرفیت هر استان باشد.

در دوره جدید نگاه به هیأت‌های امنای استانی است، نگاه رفع تکلیفی نیست

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اختیارات هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی در دوره جدید، اظهارداشت: نقش هیأت امنای استانی برای ایجاد ظرفیت‌های مناسب در سطح استان‌ها و مدیریت واحدها به صورت استانی در این دوره بسیار موثر است و این فعالیت منوط به هماهنگی و حضور فعال اعضای هیأت امنا است.

وی با بیان اینکه نظارت بر اجرای برنامه‌های راهبردی استان‌ها و فرآیندهای مالی، اداری و آموزشی از وظایف و اختیارات هیأت‌های امنای استانی است، خاطرنشان کرد: در این دوره نگاهی که به هیأت‌های امنای استانی است، نگاه رفع تکلیفی نیست بلکه این هیأت‌ها وظایف و اختیاراتی دارند که می‌توانند بر هیأت‌های استانی نظارت داشته باشند. بحمدالله در چند ماه گذشته یک دوره هیأت امنای استانی در سازمان مرکزی برگزار شد که به حسابرسی موسسه مفید راهبر از دانشگاه آزاد اسلامی اختصاص داشت که برای اولین بار در تاریخ این دانشگاه اتفاق افتاد.

عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی از برگزاری دومین دوره جلسات هیأت امنای استانی در ماه‌های باقیمانده سال 97 خبر داد و گفت: این دوره از جلسات نیز با دستورکار نظارت بر برنامه‌های استانی برای اداره اقتصادی و بودجه استان‌ها برگزار خواهد شد.

دکتر طهرانچی با بیان اینکه نگاه ما در دانشگاه آزاد اسلامی استانی است و نه واحدی، تأکید کرد: این موضوع به هیچ وجه قابل قبول نیست که یک واحد در استان برای پرداخت حقوق کارکنان و اعضای هیأت علمی خود در مضیقه باشد و واحد دیگری در آن استان انباشت سرمایه داشته باشد.

وی با بیان اینکه اعضای هیأت امناهای استانی شامل اعضای حقیقی و حقوقی است، گفت: چهار نفر از این اعضا از سوی رئیس دانشگاه، دو نفر از سوی رئیس هیأت موسس و هیأت امنا، نماینده نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان و 8 عضو حقیقی هیأت امنای استانی هستند که این جمع 8نفره باید علاوه بر جلسات رسمی، به صورت ماهانه جلسات مستمر برای بررسی برنامه‌های راهبردی و مسائل ریز استان برگزار کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به دستور دکتر ولایتی مبنی بر اختصاص دفاتر در استان‌ها به نمایندگان هیأت امنای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی، تصریح کرد: در این رابطه بخشنامه ای به استان‌ها ابلاغ خواهد شد که جلساتی با حضور رئیس دانشگاه و اعضای حقیقی هیأت امنای استان‌ها به عنوان شورای راهبردی راه‌اندازی و دفاتری برای هیأت امنای استانی در نظر گرفته شود تا جلسات ماهانه به صورت منظم برگزار شده و معاونان واحدها گزارش‌های خود را به این شورا ارائه کنند.

وی در پایان تأکید کرد: اعضای هیأت‌های امنای استانی می‌توانند بازوی مشورتی خوبی برای ارائه امور دانشگاه باشند و به روسای استان‌ها کمک کنند تا برنامه‌های دانشگاه را به نحو احسن پیش ببرند.

انتهای پیام/

رئیس هیأت موسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر اینکه اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی باید به مبانی اسلام و نظام پایبند باشند، گفت: جوانان باید در دانشگاهی تحصیل کنند که اساتید آن علاقه مند به اسلام، کشور و نظام باشند تا از انحرافات جلوگیری گردد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، جلسه هم‌اندیشی و هماهنگی فرآیند جذب هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی ظهر امروز با حضور دکتر ولایتی رئیس هیأت موسس و هیأت امنا، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه و دکتر محمدتقی مؤید مشاور و رئیس دفتر هیأت موسس و هیأت امنا به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

دکتر ولایتی در ابتدای این جلسه با قدردانی از تلاش‌های دکتر طهرانچی و دکتر رنجبر در روند جذب اعضای هیأت علمی جدید، اظهار داشت: جذب اساتید از مهم‌ترین اقدامات دانشگاه آزاد اسلامی است، چرا که افرادی باید به عنوان عضو هیأت علمی جذب این دانشگاه شوند که به معنای واقعی دارای صلاحیت‌های تخصصی و عمومی باشند.

وی ادامه داد: بر اساس بررسی های انجام شده، برخی اعضای هیأت علمی صلاحیت های علمی یا عمومی مورد نیاز را ندارند و این موضوع باید اصلاح می‌شد و باید تصریح کرد دانشگاه زمانی می‌تواند به اهداف متعالی خود دست یابد که اساتیدی خبره، متعهد و متدین در اختیار داشته باشد.

رئیس هیأت موسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: جذب اعضای هیأت علمی در دانشگاه آزاد اسلامی باید براساس قواعد و ضوابط دقیقی باشد که در شورای عالی انقلاب فرهنگی و مرکز جذب این شورا تصویب شده است.

دکتر ولایتی ادامه داد: افرادی که قرار است به عنوان اعضای هیأت علمی جذب شوند، باید به مبانی اسلام و نظام پایبند باشند.

وی گفت: این دانشگاه باید به لحاظ فرهنگی و اعتقادی در کشور الگو و نمونه باشد، در غیر این صورت، معلوم است که به وظایف خود عمل نکرده‌ایم و قراینی که وجود دارد، حکایت از این دارد که دانشگاه در حال حرکت به سمت رشد و تعالی فرهنگی در کشور است.

دکتر ولایتی تصریح کرد: جذب هیأت علمی در استان‌ها باید متصل به هیأت مرکزی جذب باشد و دفتر مرکزی گزینش دانشگاه آزاد اسلامی زیر نظر مرکز جذب و امور هیأت علمی، بر روند جذب اعضا نظارت دارند تا فرآیند جذب براساس سلایق استان‌ها انجام نشود و اساتید دانشگاه براساس ضوابط شورای عالی انقلاب فرهنگی انتخاب شوند و پس از انتخاب هم بر نحوه فعالیت آنها نظارت صورت گیرد.

رئیس هیأت موسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به تشکیل هیأت مرکزی جذب از یک سال گذشته در دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: روال پیچیده اداری که در گذشته متقاضیان عضویت در هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی باید به تأیید وزارت علوم می‌رسیدند، تغییر کرد و هیأت مرکزی جذب دانشگاه آزاد اسلامی با حضور اعضای مؤثر شورای عالی انقلاب فرهنگی، تأییدکننده وضعیت نهایی متقاضیان است.

جذب جوانان در بدنه هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی

وی با تأکید بر اینکه باید افرادی که به لحاظ صلاحیت‌های علمی و عمومی دارای بالاترین سطح هستند، به عضویت هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی درآیند، اظهار داشت: خوشبختانه افراد دارای صلاحیت‌های تخصصی و عمومی در کشور کم نیستند و می‌توانیم با استفاده از این ظرفیت ها، جوانان را در بدنه هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی به کار گیریم.

دکتر ولایتی در بخش دیگری از این جلسه با اشاره به وظایف هیأت امنای مرکزی و استان‌ها در دوره جدید،گفت: توقع این است که هیأت‌های امنای استانی بر اجرای بخشنامه‌ها و مقررات در استان‌ها نظارت داشته باشند و از بروز مشکلات در واحدهای استانی جلوگیری کنند.

وی در ادامه از روسای دانشگاه آزاد اسلامی استان‌ها خواست دفتری در اختیار نمایندگان هیأت امنای مرکزی در استان‌ها قرار دهند تا به صورت مستمر از وضعیت استان اطلاع داشته باشند و اعضای حقیقی هیأت امنا در طول هفته در این دفتر حضور داشته باشند تا دانشجویان و اساتید برای رفع مشکلات خود به آنها مراجعه کنند.

وی خاطرنشان کرد: ما به عنوان مدیران دانشگاه آزاد اسلامی، در قبال دانشجویان مسئول هستیم و با توجه به اینکه این دانشگاه پسوند «اسلامی» دارد، نباید به وضعیت فرهنگی و اعتقادی آنها خدشه‌ای وارد شود. این خط ممنوعه ماست که کاری خلاف مبانی اسلام و نظام در دانشگاه آزاد اسلامی صورت نگیرد چرا که پسوند «اسلامی» این دانشگاه باید بامسمی باشد.

در این نشست دکتر بیژن رنجبر قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در امور آموزش عالی و ساماندهی پژوهش‌های تحصیلات تکمیلی و مدیر مرکز جذب و امور هیأت علمی، دکتر محسن نفر معاون علوم پزشکی، دکتر محمدرضا مردانی مدیرکل دفتر مرکزی گزینش و اعضای هیأت امنای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی نیز حضور داشتند.

انتهای پیام/

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با صدور حکمی «سرپرست معاونت بین الملل و امور دانشجویان غیرایرانی» این دانشگاه را منصوب کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی طی حکمی مهندس علیرضا شیخ عطار را به سمت «سرپرست معاونت بین الملل و امور دانشجویان غیرایرانی» دانشگاه آزاد اسلامی منصوب کرد.

در متن حکم دکتر طهرانچی آمده است:

برادر گرامی جناب آقای مهندس علیرضا شیخ عطار

با اهدای سلام و تحیات

با توجه به مراتب تعهد و سوابق اجرایی ارزنده جناب عالی، به موجب این حکم به عنوان «سرپرست معاونت بین الملل و امور دانشجویان غیرایرانی» منصوب می شوید.

نظر به تغییرات صورت گرفته در ساختار جدید دانشگاه وظایف و اختیارات مسئولیتی به پیوست این حکم ابلاغ می گردد.

امید است با رعایت تقوای الهی و بهره گیری شایسته از توانمندی های سرمایه های انسانی دانشگاه، تمامی توان و کوشش خود را مصروف حفظ مصالح و شئونات دانشگاه نمایید.

محمدمهدی طهرانچی

انتهای پیام/

جلسه کمیسیون دائمی هیأت‌امنا دانشگاه آزاد اسلامی با حضور دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و سایر اعضا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در جلسه کمیسیون دائمی هیأت‌امنای دانشگاه، با تسلیت شهادت بانوی دوعالم حضرت زهرا (س)، گفت: بخشنامه پیش‌بینی و تدوین بودجه سال آینده برای تمامی واحدها ارسال شده است تا بودجه سال آینده به درستی تنظیم شود.

وی تأکید کرد: براساس مصوبه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی مقرر شد که از سال آینده سال مالی دانشگاه متناسب با سال تحصیلی باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه در سالیان گذشته که سال مالی دانشگاه با سال شمسی متناسب بود، مشکلاتی در بودجه ریزی واحدها به وجود می‌آمد، گفت: بر این اساس مقرر شد از سال 1398 سال مالی دانشگاه آزاد اسلامی همزمان با شروع سال تحصیلی که از مردادماه است، آغاز شود.

دکتر طهرانچی ادامه داد: ساختار کلی دانشگاه آزاد اسلامی به واحدهای دانشگاه ابلاغ شده که واحدها در حال تدوین ساختارهای تفصیلی خود هستند.

در ادامه این جلسه پیشنهاد اداره بیمارستان‌های دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یک مرکز درمانی مستقل که دارای هیأت عامل و کمیته عالی راهبری باشد، از طرف معاونت علوم پزشکی مطرح و به تأیید و تصویب اعضاء رسید و مقرر شد برای تأیید نهایی به هیأت امنای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی ارسال شود.

انتهای پیام/

پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی در مقاطع کارشناسی پیوسته و کاردانی ناپیوسته نیمسال دوم 98-97 دانشگاه آزاد اسلامی از امروز آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از مرکز سنجش و پذیرش، به اطلاع داوطلبان می رساند، براساس قانون سنجش و پذیرش دانشجو مصوب 10شهریور ماه 1392 مجلس شورای اسلامی و مصوبات پانزدهمین و شانزدهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو مورخ 8 و 12 دی ماه 1397، باید پذیرش حداقل 85 درصد از ظرفیت پذیرش دانشجو در کل کشور در تمامی زیر نظام های آموزش عالی صرفاً براساس سوابق تحصیلی با ملاک معدل کتبی دیپلم داوطلبان و بدون نیاز به شرکت در کنکور انجام شود.

لذا کلیه متقاضیان می‌توانند از امروز یکشنبه 30 دی ماه تا روز چهارشنبه 10 بهمن ماه با مراجعه به سامانه این مرکز به نشانی www.azmoon.orgابتدا دفترچه راهنمای ثبت نام را دریافت و پس از مطالعه و کسب آگاهی های کامل در خصوص انتخاب رشته، در صورت تمایل و داشتن شرایط بعد از تهیه کارت اعتباری، نسبت به ثبت نام در 20 رشته/ محل از یک مجموعه و یک نظام آموزشی از میان رشته/شهرهای ارائه شده در سامانه اقدام کنند.

شایان ذکر است نتایج این دوره، نیمه بهمن اعلام خواهد شد.

متقاضیان نکات زیر را در نظر داشته باشند:

1- نظر به اینکه گزینش دانشجو در این مرحله بر اساس سوابق تحصیلی(معدل دیپلم) صورت خواهد گرفت، لذا کلیه متقاضیان (دیپلمه های نظام قدیم، نظام جدید و همچنین دیپلمه های فنی حرفه ای و کاردانش که دارای مدرک پیش دانشگاهی و یا کاردانی هستند) لازم است معدل کل و یا معدل کتبی خود را به صورت صحیح در تقاضانامه ثبت نام اینترنتی درج کنند. داوطلبان دیپلمه فنی حرفه ای و یا کاردانش که دارای مدرک پیش دانشگاهی و یا کاردانی هستند و فاقد معدل کتبی در دیپلم، باید معدل کل دیپلم متوسطه خود را عیناً درج کنند.

2- بر اساس ضوابط و مصوبات مربوط هر داوطلب می تواند بر اساس شرایط خود، متقاضی یکی از سهمیه های مصوب مندرج در دفترچه راهنما شود.

3- داشتن دیپلم کامل نظام قدیم متوسطه و یا مدرک پیش دانشگاهی نظام جدید متوسطه و همچنین داشتن مدرک کاردانی (پیوسته و ناپیوسته) برای ثبت نام داوطلبان در دوره پذیرش براساس سوابق تحصیلی مقطع کارشناسی پیوسته الزامی است.

4- داشتن مدرک دیپلم کامل نظام قدیم متوسطه و یا مدرک پیش دانشگاهی نظام جدید متوسطه برای ثبت نام داوطلبان در دوره پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی مقطع کاردانی ناپیوسته الزامی است.

5- از آنجایی که پذیرش داوطلبان صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی(معدل کتبی دیپلم) صورت می پذیرد و نظر به اینکه دروس امتحانی داوطلبان دیپلمه با توجه به نوع دیپلم آنان ( ریاضی، تجربی و انسانی و...) متفاوت است لذا چنانچه نوع دیپلم داوطلب با گروه آزمایشی که متقاضی آن می شود متفاوت باشد ، درصد اعمال معدل کتبی متفاوت خواهد بود که داوطلبان می توانند در این خصوص جدول ضریب تاثیر معدل در دفترچه راهنما را مطالعه کنند.

6- داوطلبان لازم است معدل کتبی دیپلم خود را دقیقاً مطابق معدل مندرج در مدرک فارغ التحصیلی درج کنند، چرا که در صورت مغایرت اعلامی با معدل مندرج در مدرک فارغ التحصیلی از ثبت نام و ادامه تحصیل فرد جلوگیری خواهد شد و قبولی آنها لغو می شود.

7-مسئولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط اعلام شده در دفترچه راهنمای ثبت نام برای هر رشته تحصیلی به عهده داوطلب است و موضوع خلاف یا عدم رعایت ضوابط و شرایط ( سهوی یا عمدی) حتی پس از قبولی فرد در این مرحله پذیرش و یا هر مرحله از تحصیل مشخص شود قبولی وی در دانشگاه ((کان لم یکن تلقی)) و از ادامه تحصیل او ممانعت به عمل می آید.

داوطلبان می توانند با عضویت در پیام رسانهای داخلی به نشانی پیام رسان سروش: @iau.sanjesh و پیام رسان ایتا: @iau_sanjesh از آخرین اخبار مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی مطلع شوند.

انتهای پیام/

پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی در مقطع کاردانی پیوسته نیمسال دوم 98-97 دانشگاه آزاد اسلامی از روز دوشنبه اول بهمن ماه آغاز می شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از مرکز سنجش و پذیرش، براساس مصوبه جلسه شانزدهم شورای سنجش و پذیرش بدینوسیله به اطلاع متقاضیان تحصیل در رشته‌های دارای پذیرش صرفاً براساس سوابق تحصیلی مقطع کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد اسلامی می رساند،کلیه متقاضیان می توانند از روز دوشنبه اول لغایت شنبه 13 بهمن ماه با مراجعه به سامانه این مرکز به نشانی www.azmoon.org ابتدا دفترچه راهنمای ثبت نام را دریافت و پس از مطالعه و کسب آگاهی های کامل در خصوص انتخاب رشته، در صورت تمایل و داشتن شرایط بعد از تهیه کارت اعتباری، نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

داوطلبان در این سامانه مجاز به انتخاب یک رشته در حداکثر 20 محل دانشگاهی خواهند بود.

شایان ذکر است نتایج این دوره، نیمه دوم بهمن ماه اعلام خواهد شد.

متقاضیان نکات زیر را در نظر داشته باشند:

1- گزینش دانشجو در این مرحله صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کل دیپلم) صورت خواهد گرفت.

2- داشتن دیپلم در یکی از شاخه های فنی و حرفه ای یا کاردانش یا دیپلم سه ساله متوسطه نظری یا دیپلم کامل چهار ساله نظام قدیم متوسطه.

3- دیپلمه های شاخه های کاردانش، فنی و حرفه ای و هنرستان نظام قدیم صرفاً مجاز به انتخاب یکی از رشته های کاردانی متناسب با نوع دیپلم خود طبق جدول مربوطه در دفترچه راهنمای ثبت نام هستند.

4- هر متقاضی با توجه به مدرک پایان دوره متوسطه خود در شاخه های فنی و حرفه ای ، کار و دانش و یا دیپلم چهار ساله نظام قدیم ، تنها مجاز به انتخاب یک رشته تحصیلی برای ثبت نام در دوره کاردانی پیوسته است.

لازم به ذکر است رشته تربیت بدنی از این قاعده مستثنی است و متقاضیان می توانند در صورت تمایل این رشته را به عنوان رشته تحصیلی انتخاب کنند.

5- تطابق رشته فارغ التحصیلی داوطلبان در دوره متوسطه با رشته انتخابی در دوره کاردانی پیوسته، در محل دانشگاهی مربوطه صورت خواهد پذیرفت لذا به داوطلبان توصیه می شود شرط تطابق رشته ( مطابق جدول صفحات 11 الی 14 دفترچه راهنما) را در انتخاب خویش لحاظ دارند.

6- بر اساس ضوابط و مصوبات مربوط هر داوطلب می تواند بر اساس شرایط خود، متقاضی یکی از سهمیه های مصوب مندرج در دفترچه راهنما شود.

7- داوطلبان لازم است معدل کل دیپلم خود را دقیقاً مطابق معدل مندرج در مدرک فارغ التحصیلی درج کنند، چرا که در صورت مغایرت اعلامی با معدل مندرج در مدرک فارغ التحصیلی از ثبت نام و ادامه تحصیل فرد جلوگیری خواهد شد و قبولی آنها لغو می شود.

8- مسئولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط اعلام شده در دفترچه راهنمای ثبت نام برای هر رشته تحصیلی به عهده داوطلب است و موضوع خلاف یا عدم رعایت ضوابط و شرایط ( سهوی یا عمدی) حتی پس از قبولی فرد در این مرحله پذیرش و یا هر مرحله از تحصیل مشخص شود قبولی وی در دانشگاه ((کان لم یکن تلقی)) و از ادامه تحصیل او ممانعت به عمل می آید.

داوطلبان می توانند با عضویت در پیام رسانهای داخلی به نشانی پیام رسان سروش: @iau.sanjesh و پیام رسان ایتا: @iau_sanjesh از آخرین اخبار مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی مطلع شوند.

انتهای پیام/