En 1397/08/25

635821384786185211.jpg


معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی دستورالعمل اجرایی «مجوز اخذ دروس مازاد بر دروس سرفصل مصوب رشته به درخواست دانشجویان» را ابلاغ کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر علیرضا رهایی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی دستورالعمل اجرایی «مجوز اخذ دروس مازاد بر دروس سرفصل مصوب رشته به درخواست دانشجویان» را به روسای واحدهای مراکز استان، واحدهای جامع مستقل، روسای واحدها، مراکز آموزشی و سازمان سما دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ کرد.

در این بخشنامه آمده است: اخذ و گذراندن دروس مازاد در دانشگاه آزاد اسلامی با رعایت سقف واحدهای درسی قابل انتخاب در هر نیمسال تحصیلی، در مقاطع کاردانی و کارشناسی در هر زمانی قبل از فارغ التحصیلی و در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری، قبل از دفاع پایان نامه و رساله برای دانشجویان تمامی دانشگاه ها امکان پذیر است.

براساس بندهایی از این بخشنامه، تعداد کل واحدهای درسی مازاد قابل اخذ برای دانشجویان کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته حداکثر 20، برای دانشجویان کارشناسی ارشد حداکثر 14 و برای دانشجویان دکتری حداکثر 10 واحد است.

ارائه دروس مازاد الزامی نیست و در صورت وجود تقاضا از سوی دانشجویان در همان واحد دانشگاهی و در صورت عدم ارائه درس مورد تقاضا در واحد دانشگاهی مربوط به متقاضی، به صورت مهمان در سایر واحدهای دانشگاهی قابل اخذ است. سرفصل دروس مازاد و مقررات آموزشی، تحصیلی و نحوه ارزیابی آن همانند سایر دروس است.

در این بخشنامه تأکید شده است: دروس مازاد تنها از دروس مقطع تحصیلی فعلی دانشجو و مقاطع تحصیلی پایین تر سایر رشته ها قابل اخذ است و نمره دروس مازاد در میانگین کل و نیمسال بلااثر بوده و در کارنامه دانشجویان به عنوان درس مازاد با ذکر عبارت «مازاد» درج خواهد شد.

معادل سازی دروس مازاد گذرانده شده با رعایت مقررات آموزشی ذیربط بلامانع است و رعایت مقررات آیین نامه های آموزشی از جمله سقف واحدهای درسی قابل انتخاب در هر نیمسال، نداشتن مشکل سنوات تحصیلی، نداشتن منبع نظام وظیفه و نداشتن بیش از یک نیم سال مشروطی از جمله شرایط لازم برای اخذ دروس مازاد است.

براساس این بخشنامه دانشجویانی که در نیمسال های قبل با استفاده از مجوزهای صادره از سازمان مرکزی و یا به دلایل دیگری دروس مازاد گذرانده اند، دروس مذکور با رعایت مقررات این بخشنامه قابل ثبت در کارنامه آنهاست.

طبق این بخشنامه، دروس مازاد گذرانده شده در کارنامه تحصیلی نیمسال تحصیلی اخذ این دروس و تعداد کل آن در کارنامه کلی به صورت مجزا و تفکیک شده ثبت می شود تا در بررسی های لازم جهت فارغ التحصیلی دانشجویان خللی وارد نشود.

دانش آموختگان دانشگاه آزاد اسلامی و سایر دانشگاه ها می توانند تقاضای اخذ دروس مازاد کنند. در این صورت بعد از کسب نمره قبولی تنها گواهی گذراندن دروس با ذکر نمره به آنها ارائه خواهد شد و دروس گذرانده شده قابل معادل سازی نخواهد بود.

در این بخشنامه آمده است: دارندگان مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی می توانند تقاضای اخذ دروس مازاد کنند. در این صورت بعد از کسب نمره قبولی تنها گواهی گذراندن دروس با ذکر نمره به آنها ارائه خواهد شد و دروس گذرانده شده قابل معادل سازی نخواهد بود.

نتخاب رشته مرحله تکمیل ظرفیت رشته های گروه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، آن دسته از داوطلبان ذخیره اعلام شده در 11 مهرماه که در مهلت تعیین شده نسبت به تکمیل فرم شماره 15 اقدام کرده اند و در هیچ یک از اعلام نتایج قبلی موفق به پذیرش نشده اند، می توانند حداکثر تا ساعت 24 چهارشنبه 9 آبان با مراجعه به سامانه انتخاب رشته به آدرس http://azmoon.org نسبت به انتخاب حداکثر 100 رشته محل از میان رشته محل های ارائه شده در این مرحله اقدام کنند.

جدول رشته محل های قابل انتخاب توسط داوطلبان از طریق سامانه قابل دریافت است.

ضمناً داوطلبانی که در 23 مهرماه حائز شرایط پذیرش شده اند و امکان شرکت در این مرحله از تکمیل ظرفیت از آنها سلب شده است، می توانند طبق رویه هر سال در صورت کسب حدنصاب نمره لازم از نیمسال دوم سال تحصیلی جاری از تسهیلات انتقال و یا تغییر رشته بهره مند شوند. شرایط ثبت درخواست توسط متقاضیان حائز شرایط در نیمه دوم آذرماه اعلام خواهد شد.


براساس اعلام مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی، فرصت انتخاب رشته مجدد برای داوطلبان رشته های علوم پزشکی فراهم شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، در راستای حفظ و صیانت از حقوق داوطلبان و به جهت رعایت عدالت در پذیرش دانشجو، پیرو اعلام نتایج نهایی ذخیره رشته های گروه علوم پزشکی در 23 مهرماه و عدم تکمیل ظرفیت ابلاغی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانشگاه آزاد اسلامی فرصت مجددی را برای انتخاب رشته فراهم کرده است.

آن دسته از داوطلبان ذخیره اعلام شده در 11 مهر ماه که در مهلت تعیین شده نسبت به تکمیل فرم شماره 15 اقدام کرده و در هیچ یک از اعلام نتایج قبلی موفق به پذیرش قطعی نشده اند، می توانند از روز دوشنبه 7 آبان ماه تا چهارشنبه 9 آبان ماه به سایت ثبت نام مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه مراجعه و نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند و نتایج قطعی این مرحله از انتخاب رشته پنج شنبه 10 آبان ماه اعلام خواهد شد.

در همین راستا رشته محل های ارائه شده در این مرحله به لحاظ تعدد و تنوع قابل توجه بوده و فرصت مناسبی را به منظور پذیرش داوطلبان ذخیره مرحله قبل فراهم می کند و در واقع این شیوه بستری را ایجاد خواهد کرد تا مستعدترین داوطلبان براساس نمره تراز آزمون سراسری سال 97 در دانشگاه آزاد اسلامی پذیرش و مشغول به تحصیل شوند.

دانشگاه آزاد اسلامی همواره خود را مقید به رعایت ضوابط، مقررات و چارچوب های موجود در خصوص جذب دانشجو در رشته های گروه علوم پزشکی، در کنار حفظ و صیانت از حقوق متقاضیان تحصیل در این دانشگاه می داند.

مهلت ثبت نام در فراخوان جذب اعضای هیأت علمی سال 97 دانشگاه آزاد اسلامی تا هفتم آبان تمدید شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، با توجه به اضافه شدن تعدادی از ابلاغ نیازها پس از شروع فراخوان، مهلت ثبت نام در فراخوان جذب اعضای هیأت علمی سال 97 دانشگاه آزاد اسلامی تا روز دوشنبه هفتم آبان تمدید شد.

متقاضیان جذب هیأت علمی در رشته های علوم پزشکی و غیرپزشکی دانشگاه می توانند از طریق سامانه جامع دانشگاه آزاد اسلامی به آدرس http://sajed.iau.ir (سامانه جذب اعضای هیأت علمی) پس از مطالعه دقیق قوانین و مقررات مربوطه در صورت دارا بودن شرایط نسبت به ثبت نام در فراخوان اقدام کنند.

متقاضیان جذب هیأت علمی پس از گذراندن تمامی مراحل جذب، براساس مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در دانشگاه آزاد اسلامی جذب می شوند.

گفتنی است ثبت نام در سامانه جذب اعضای هیأت علمی حقی برای استخدام متقاضیان ایجاد نمی کند و جذب این افراد پس از طی شدن فرآیند امکان پذیر است.

لازم به ذکر است ویرایش اطلاعات ثبت نام متقاضیان در روزهای آینده امکان پذیر است که زمان آن متعاقباً اعلام می شود.

image_2018_10_22-9_51_8_397_WGl.jpg

دبیر باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان استان گیلان از برگزاری استارتاپ با محورهای منابع طبیعی و محیط زیست، مباحث و معضلات اجتماعی و اقتصادی، علوم پایه و مهندسی در گرایش­های مختلف در آبان ماه سال 1397 خبر داد.

استارت آپ (شرکت نوپا) یک نهاد انسانی است که برای ارائه یک محصول یا خدمت جدید در شرایطی که ابهام بالایی وجود دارد به وجود آمده است. شرکت‌های نوپا می‌توانند در هر شکلی و به هر اندازه‌ای ایجاد شوند.

شرکت‌های نوپا برای رشد سریع خود نیاز به جذب سرمایه دارند و در این راه گزینه‌های مختلفی دارند. شرکت‌های دیگر یا افراد سرمایه‌گذار می‌توانند به شرکت‌های نوپا با تبادل پول نقد در برابر سهام کمک کنند تا فعالیت خود را شروع کنند. در عمل خیلی از شرکت‌های نوپا توسط بنیانگذارانشان سرمایه‌گذاری می‌شوند. در این مسیر دانشگاه نقش شتابدهنده برای صاحبان ایده را فراهم می­نماید و با ارائه آموزش­های کاربردی مسیر را برای به تحقق رساندن ایده­ها هموار ساخته و در جهت ایجاد ارتباط بین صاحبان ایده و سرمایه­گذاران تلاش می­نماید.

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت ایده به سایت زیر مراجعه نمایند:

Startup.liau.ac.ir

 image_2018_10_16-8_10_0_987_FmD.jpg

خبر فوری: باز شدن سامانه رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی(پذیرش بر مبنای سوابق تحصیلی) از دوشنبه ۱۳۹۷/۷/۲۳ تا ساعت ۲۴ روز جمعه ۱۳۹۷/۷/۲۷ برای انتخاب رشته داوطلبانimage_2018_10_16-8_10_0_651_Zdd.jpg