En 1399/03/10

دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان به‌عنوان سومین واحد دانشگاهی در میان واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در رتبه‌بندی سایمگو انتخاب شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از لاهیجان، دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان موفق شد با رشد و ارتقای شاخص‌های علمی، پژوهشی، دانشجویی و اجتماعی خود به‌عنوان سومین واحد دانشگاهی در میان دانشگاه‌های آزاد اسلامی در رتبه‌بندی سایمگو انتخاب شود.

بر اساس اطلاعات موجود در سایت سایمگو، واحد لاهیجان دارای رتبه ۷۳۳ جهان و ۵۰ در میان دانشگاه‌های ایران از لحاظ معیارهای سایمگو است.

این واحد دانشگاهی از لحاظ معیارهای تحقیقاتی در رده ۴۲۳ دنیا، ۵۰ ایران و ششم بین واحدهای دانشگاه آزاد، معیار ابداعات در رتبه ۴۷۰ دنیا، ۳۱ ایران و سوم در میان واحدهای دانشگاه آزاد، شاخص‌های اجتماعی در رتبه ۲۴۳ دنیا، ۲۸ ایران و ۲۲ در میان واحدهای دانشگاه آزاد قرار گرفته است.

واحدهای علوم و تحقیقات و خمینی‌شهر در رتبه‌های اول و دوم و واحدهای تبریز، نجف‌آباد، کرمانشاه، رشت، قائم‌شهر، شهرکرد، سنندج، اراک، ساری و تهران جنوب در رده‌های بعدی قرار دارند.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان در سال گذشته در رتبه ۷۲۸ جهان، ۶۸ ایران و ۱۵ در میان واحدهای دانشگاه آزاد قرار داشت و بهبود رتبه‌های فوق در سال جاری نشان‌دهنده رشد واحد در شاخص‌های سایمگو است.

به گزارش آنا، سایمگو پایگاه اطلاعاتی مستقر در کشور اسپانیا است که از سال ۲۰۰۸ آغاز به کار کرد. سایمگو مرجع آزاد و رایگان است که اطلاعات خود را از سایر مراجع علمی معتبر از قبیل اسکوپوس اخذ می‌کند. رایگان‌بودن، به‌روزرسانی مستمر و گسترده‌بودن آن به‌علت استخراج اطلاعات از مراجع معتبر مانند اسکوپوس از مزایای آن نسبت به سایر مراجع از قبیل ISI است.

انتهای پیام