En 1399/11/05

امام جمعه شهرستان لاهیجان گفت: هدف دشمنان آن است که با مدیریت افکار عمومی زمینه اندلسی‌شدن ایران را فراهم کنند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از لاهیجان، حجت‌الاسلام سیدجواد سلیمانی در جلسه کانون حجاب و عفاف دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان اظهار کرد: دشمن با حجاب به‌عنوان نمادی از دین اسلام مشکل دارد و رهبر معظم انقلاب نیز در طی سالیان گذشته به اندلسی کردن کشور ایران با گسترش فساد در میان مردم، توسط استعمار هشدار دادند. هدف دشمنان آن است که با مدیریت افکار عمومی زمینه اندلسی شدن ایران را فراهم سازند.

وی با بیان اینکه، ریشه تاریخی اقدام ضد دینی و استعماری کشف حجاب به اندلس برمی‌گردد، افزود: فضای مجازی یکی از بزرگ‌ترین میدان‌ها برای مبارزه با دشمن بوده و دشمن به دنبال آن است که ذهن جوانان در فضای مجازی را مسموم سازد و این وظیفه همگان بوده که به فعالیت و روشنگری در این فضا بپردازند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان لاهیجان با بیان اینکه حیا مقدمه حجاب است، ادامه داد: اسلام دین کاملی است و باید به جوانان روشنگری شود که حیا مغز بوده و پوسته آن حجاب است و اگر حیا باشد، حجاب نیز خواهد آمد.

توصیف احکام و اختلاقیات با زبان علم

سلیمانی با بیان حدیث امام کاظم علیه‌السلام که اگر حیا وجود داشته باشد، سعادتمند می‌شویم، توضیح داد: می‌توان از مظهر علم، فلسفه، روان‌شناسی جوانان را به عمل به قوانین الهی و دینی ترغیب کرده و سپس با آیات و روایات آن را تبیین کرد. امروزه باید با زبان علم، معارف اسلامی، احکام و اخلاقیات را توصیف کرد.

وی با بیان تاریخچه اجرای سیاست ضددینی و استعماری کشف حجاب توسط رضاخان خاطرنشان کرد: رضاخان در بازدیدی که از کشور ترکیه داشت، تصمیم به این اقدام گرفت که مقاومت‌های زیادی در کشور رخ داد و نمونه آن قیام مردم در مسجد گوهرشاد بود.

امام جمعه شهرستان لاهیجان با بیان اینکه متدینین و مردم ایران در ۱۰ سال اجرای این طرح مشکلات فراوانی را متحمل شدند، تبیین کرد: بسیاری از مردم در آن سال‌ها به کشورهای مجاور از قبیل عراق و افغانستان مهاجرت کردند.

دانشگاه نمادی از وضعیت استان شهرستان و کشور است

سیروس بیدریغ، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان با ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در این واحد دانشگاهی، وضعیت رعایت حجاب در این واحد دانشگاهی را قابل قبول دانست و گفت: در طول سالیان گذشته جلسات متعددی با استادان گروه‌های مختلف، کارکنان و دانشجویان برگزار شد که به تبیین این فریضه الهی در آنها پرداخته‌شده است.

بیدریغ اضافه کرد: کانون حجاب عفاف در دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان تشکیل شده؛ اما این مسئله به همفکری و هم‌اندیشی همه مسئولین نیازمند بوده؛ زیرا وضعیت دانشگاه نمادی از وضعیت استان شهرستان و کشور است.

نقش حجاب در حفظ و صیانت خانواده

مسئول کانون حجاب و عفاف شهرستان نیز با بیان اینکه باید از همه ظرفیت‌هایی که در شهرستان است در زمینه موضوع حجاب و عفاف استفاده کنیم، مطرح کرد: پس از جنگ تحمیلی، دشمن با جنگ فرهنگی وارد میدان شده و باید در این زمینه برنامه‌ریزی کلان داشته باشیم تا با جریان‌سازی حجاب، نقش آن در حفظ و صیانت از خانواده و جامعه ولایی را برای جامعه نشان دهیم.

سیدرضا علوی‌زمیدانی توضیح داد: با توجه به شرایط موجود از همه دغدغه‌مندان و علاقه‌مندان برای ایجاد محتوا و فعالیت بیشتر در زمینه حجاب به‌ویژه در فضای مجازی درخواست کمک می‌کنیم.