En 1399/11/05

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان گفت: جامعه علمی قدرتمند است و بهترین شاهد برای توسعه علمی کشور و اقتدار آن، شهدای دانشمند هستند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از لاهیجان، حجت‌الاسلام سیدمحمد صفوی در همایش بصیرت فاطمی، حماسه ۹ دی و مکتب سلیمانی که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان برگزار شد، اظهار کرد: جامعه علمی قدرتمند است و بهترین شاهد برای توسعه علمی کشور و اقتدار آن، شهدای دانشمند هستند. دانشمندان کشور آرزوهای امام را محقق می‌کنند و نشان دادند که می‌توان با پیروی از امام و رهبر همانند شهدا مجاهدت کرد و توفیق داشت.

وی با بیان اینکه ذات انقلاب تحول برانگیز و پیش‌رونده است، افزود: مشکلاتی در کشور وجود دارد و نتوانستیم واقعیت و پیشرفت‌های ایران اسلامی را به‌خوبی نمایش دهیم، دشمنان کشور نیز بی‌حیا بوده و واقعیت‌ها را معکوس جلوه می کنند تا دچار ضعف و شک شویم.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان سردار سلیمانی را اهل وظیفه، عاشق خدمت دانست و گفت: کار انقلابی منجر به پیشرفت و رسیدن به افق‌های بالای انقلاب می‌شود و قطعاً رسیدن به این اهداف به کار، تلاش و حرکت جدی و مضاعف نیاز دارد.

صفوی شهید حاج قاسم سلیمانی را نمونه‌ای از افراد مخلص و ولایتمدار در عصر حاضر دانست که با تأسی از حضرت فاطمه زهرا(س)، خود را سرباز ولایت اعلام کرد، ادامه داد: بالاترین مقام در میدان توحید عملی، توحید سیاسی بوده و اگر کسی توحید سیاسی نداشته باشد، هیچ وجه دیگری از توحید از وی مقبول نمی‌شود. توحید سیاسی یعنی آنکه تبعیت از ولی خدا کنیم و در این صورت خداوند انسان را محبوب می‌گرداند.

سردار سلیمانی و آیت‌الله مصباح سرباز ولایت بودند

وی با بیان اینکه افرادی همانند سردار سلیمانی و آیت‌الله مصباح خود را به همه معنا سرباز ولایت می‌دانست و اضافه کرد: این دو بزرگوار چگونگی ولایت‌پذیری، امام شناسی و رابطه با ولی‌فقیه زمان را نشان دادند و از خصوصیات انسان مؤمن آن است که امام زمان خویش را بشناسد و در هنگام غیبت ایشان از ولی‌فقیه عادل زمانه تبعیت کند و بدون ولایت، هیچ عملی از انسان مقبول نمی‌شود.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان یادآور شد: پیامبر با همه بزرگی خویش، حضرت فاطمه اطهر را مادر خود نامید، مادر مرجع و اصل هر چیزی است، به عبارت دیگر حضرت فاطمه (س)، حقیقت عالم بوده و حقایق از طریق ایشان ظهور پیدا می‌کنند.

صفوی با بیان اینکه پیامبر اسلام دو میراث خویش، یعنی اهل بیت، عترت و دیگری قرآن را باعث هدایت امت می‌دانست و توضیح داد: ویژگی این میراث‌های گران‌بها آن است که از هم جدا نمی‌شوند و هدایت در گرو پیروی همزمان از آنها بوده و این دو در حوض کوثر بر پیامبر وارد می‌شوند. حوض کوثر نشانه‌ای از حضرت فاطمه(س) بوده به عبارت دیگر، هدایت فقط از طریق حضرت فاطمه ممکن است.

وی با بیان اینکه بالا رفتن و رسیدن به خداوند متعال، نیاز فطری هر انسان است، تبیین کرد: حضرت فاطمه زهرا(س) آن قدر از لحاظ معنوی بالا رفته بود که جز خدا از خداوند چیزی نمی‌خواست، انسان در مقام عبودیت پروردگار می‌تواند به جایی برسد که خود صراط شود و همانند حضرت عیسی(ع) در عالم تصرف کند.

توحید واقعی چگونه حاصل می‌شود؟

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان با بیان این مطلب که شهادت به یگانگی خداوند متعال، هنگامی به توحید واقعی تبدیل می‌شود که انسان در گفتار، رفتار و اعمالش اخلاص داشته باشد و همه چیزش برای خدا باشد، عنوان کرد: حضرت فاطمه زهرا(س) نمونه‌ای از انسان با اخلاص کامل است و با اینکه ایشان در مرکز توحید بود در مقام دفاع از حریم ولی خدا و ولایت، خود را سرباز می‌نامید.

صفوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان را از واحدهای دانشگاهی مطرح در کشور دانست و خاطرنشان کرد: موفقیت‌هایی که در کشور رخ داده، محصول اندیشه مبارک، تلاش‌های و حرکات مجاهدانه و اعتقاد راسخ امام بزرگوار و ملتی بوده که به ایشان متصل شده و رابطه امام و امت را شکل دادند.

به گزارش آنا، در پایان این مراسم از چند نفر از همکاران ایثارگر این واحد دانشگاهی قدردانی کردند.

انتهای پیام/۴۱۲۱/